Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Січень » 25

Запитання: Житловий будинок побудований на землях лісництва за межами населеного пункту. Куди справляється плата за землю — в сільську раду чи в лісництво? Чи включати цю ділянку в довідку для нарахування субсидій та допомогу на дітей?

Відповідь: Відповідно до статей 65 та 69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить і плата за землю, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування…
Отже, плата за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів та за їх межами, зараховується до бюджету відповідної міської, селищної чи сільської ради.
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 569 | Дата: 2012-01-25

 

Державний акт на право власності на земельну ділянку виданий 14 листопада 2005 року на двох осіб по 1/2 частці кожному. Один із співвласників помер. Оформити спадщину за таких умов можна лише у судовому порядку?

Відповідь: У цьому випадку частка, яка успадковується, визначена, а , отже, свідоцтво про право на спадщину спадкоємцю (спадкоємцям) може бути видано і без  рішення суду. При цьому зазначаємо, що відповідно до статті 86 Земельного кодексу України земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням частки кожного з учасників спільної власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність).
Право спільної власності на землю посвідчується державним актом на право власності на землю.
< ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 993 | Дата: 2012-01-25

 

Чи можна передавати в оренду земельну ділянку, надану для ведення особистого селянського господарства, зокрема, сільськогосподарському товаровиробнику?

Відповідь: Взагалі, враховуючи вимоги Закону України «Про особисте селянське господарство», безпосереднє використання земельної ділянки за таким цільовим призначенням здійснюється лише фізичною особою. Тому земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства може бути передана в оренду її власником лише фізичній особі.
Сільськогосподарський товаровиробник є суб’єктом підприємницької діяльності, а , отже, орендувати таку земельну ділянку не може.
Разом з тим, земельна ділянка, отримана у власність громадянами України при паюванні земель колективної власності з цільовим призначенням «д ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 1968 | Дата: 2012-01-25

 

Запитання: Чи можна нині за однією заявою отримати безкоштовно у власність земельні ділянки для обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд, а також для ведення особистого селянського господарства, й отримати один державний акт?

Відповідь: Частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, міської державної адм ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 716 | Дата: 2012-01-25

 

Відповідь: Якщо земельні ділянки для особистого підсобного господарства, а також для обслуговування житлового будинку та господарських будівель і споруд, право власності на які посвідчено одним державним актом, успадковуються іноземним громадянином, то навіть за відсутності кадастрових номерів такому громадянину видається свідоцтво про право на спадщину, а вже при зверненні до територіального органу Держкомзему про реєстрацію переходу права власності на земельні ділянки від спадкодавця до спадкоємця, таким громадянином буде замовлено дві технічні документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку, кожній земельній ділянці буде присвоєно окремий кадастровий номер та видано громадянину два окремих державних акти на право власності на земельну ділянку. При цьому, відповідно до частини четвертої статті 81 Земельного кодексу України, земельну ділянку для ведення особи ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 593 | Дата: 2012-01-25

 

Відповідь: Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року №449 «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» (із змінами) встановлено, що раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.
Однак, відповідно до статті 132 Земельного кодексу України угоди про перехід права власності на земельну ділянку повинні містити:
а) назву сторін (прізвище, ім’я та по батькові громадянина, назва юридичної особи); ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 552 | Дата: 2012-01-25

 
Ми вже знайомили вас з цікавими фактами про братів наших менших раніше. І зараз пропонуємо вам продовження цієї серії. Цього разу на вас чекає більше фактів, більше різноманітних тварин і зовсім новий формат представлення.

  • Хамелеони можуть викидати свій язик на відстань, рівну половині довжини тулуба
Категорія: Живе диво | Переглядів: 912 | Дата: 2012-01-25

 

Це тільки на перший погляд природа і її ресурси здаються нам невичерпними, а екологічні загрози — несуттєвими. Природа найунікальнішої у Всесвіті планети Земля дала людині у тривале і безкоштовне користування все найкраще і найдорожче: чисте повітря, прозору воду і родючу землю. Вона подарувала всьому людству гарну можливість розвиватися і вдосконалюватися, жити в гармонії із довкіллям, насолоджуватися співом птахів, перегуками лісових мешканців, раціонально і розумно використовувати всі природні дари і багатства.

Та минав час, і так звана людська цивілізація все більше і більше тисла на довколишнє середовище, негативний антропогенний вплив став нестерпним. Людська безпечність і жадібність призвели до того, що стали отруюватися і міліти річки, моря і озера, вирізуватися ліси, зникати окремі види тварин і рослин, деградує земля, забруднюється повітря. У природи вже не вистачає сил відновлювати все понівечене, пошматоване і сплюндроване, і терпіння її закінчується…
Переглядів: 719 | Дата: 2012-01-25

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |