Середа, 2018-06-20, 4:44 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Червень » 21

зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан на нараді в головному управлінні Держкомзему в області. Цьогорічної весни було засіяно майже півтисячі гектарів земель сільгосппризначення, які довгий час не використовувались, а до кінця поточного року всі «гуляючі» сільгоспугіддя мають активно використовуватись за призначенням, — відмітив Микола Миколайович.

За словами високопосадовця такі «цілинні» площі цьогоріч розробляються в Червоноармійському, Черняхівському, Лугинському, Володарсько-Волинському, Ємільчинському районах, а територіальні органи Держкомзему в районах і містах області повинні подавати більш точну інформацію, щодо ефективного використання всіх незадіяних в обороті земель сільгосппризначення та земель запасу.
Загострив увагу присутніх Микола Дайсан і на тому, що сфера земельних відносин залишається найбільш напруженою, влада області отримує значну кількість скарг і звернень громадян, щодо врегулювання земельних непорозумінь і конфліктів, тому землевпорядна служба має більш предметно і скрупульозно працювати із землекористувачами, уникати формального ставлення у відносинах з ними.
На нараді було розглянуто комплекс актуальних питань з реалізації першочергових напрямів земельної реформи. Насамперед, це проблеми кадрового забезпечення, відбір і навчання кваліфікованих фахівців-землевпорядників. Про жорсткі вимоги держави щодо кадрових призначень в державних землевпорядних органах присутніх поінформував представник Прокуратури області Чурін Сергій Володимирович, і зажадав до 1 січня 2013 року усунути недоліки.
Категорія: Земля | Переглядів: 866 | Дата: 2012-06-21

 

Буяхи, лохина (Місцеві назви — п’яниця, голубиця, гнобобель).
Чагарник родини брусничних (30-120см заввишки) дуже розгалужений, з буруватою або темно-сірою корою, молоді гілочки зелені. Стебла прямостоячі, циліндричні, округлі. Листочки чергові, цілокраї, дуже мінливі за розміром (0,7-5см завдовжки, 0,4-3 см завширшки), на коротких черешках. Листки від ланцетних до оберненояйцеподібних, зверху блакитнувато-темно-зелені, зісподу світліші, сизо-зелені з дуже виступаючими жилками. Квітки розміщені (по дві-три, зрідка по одній) на верхівках торішніх пагонів, квітконіжки трохи довші за квітки, з двома приквітками. Квітки правильні, зрослопелюсткові з подвійною оцвітиною. Чашечка 4-5-зубчаста, зелена, віночок (45 мм завдовжки) білувато-рожевий, яйцеподібно- ... Читати далі »
Категорія: Живе диво | Переглядів: 1066 | Дата: 2012-06-21

 

Хордові. Класс: ссавці. Ряд: ластоногі. Родина: справжні тюлені. Один з 3-х видів роду, один вид роду в фауні України.
Природоохоронний статус виду: зниклий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Середземне, Адріатичне, Егейське, Мармурове і Чорне моря. На узбережжі України відмічався в Криму (м. Тарханкут), о. Зміїний, дельті Дунаю.
Чисельність i причини її зміни: традиційно рідкісний звір, з низьким репродуктивним потенціалом чисельність популяцій якого знижується на всьому його ареалі. Причини зміни чисельності: посилення чинника неспокою з боку людини.
Особливості біології та наукове значення;
Зовсім не витримує присутності людини, ... Читати далі »
Категорія: Живе диво | Переглядів: 589 | Дата: 2012-06-21

 

Земноводні. Ряд Хвостаті земноводні. Родина Саламандрові.Один з 9 видів роду; один з 4 видів роду у фауні України.
Поширення. Українськi Карпати. Ареал охоплює Карпати.
Місця перебування. Переважно широколистяні ліси. Живе поблизу гірських потоків та озер на висоті 150 — 2000, частіше 350 — 800 м над рівнем моря під мохом, камінням, стовбурами повалених дерев.
Чисельність. На суходолі трапляються поодинокі особини; під час розмноження спостерігалося до 80 особин на 100 м берегової лінії, в деяких випадках — до 15 особин на 1м2 водойми. Причинами зміни чисельності є забруднення місць розмноження (водойм) та лісу пестицидами; суцільні вирубки.
Особливості біології. Актив ... Читати далі »
Категорія: Живе диво | Переглядів: 722 | Дата: 2012-06-21

 

У своєму дослідженні «Звіт живої планети 2012» екологічна група Всесвітній фонд дикої природи розглянула темпи споживання людьми ресурсів планети.

У звіті говориться, що кожна людина потребує в середьному 2,7 га, щоб забезпечити себе ресурсами і позбутися відходів («екологічний слід»). У глобальному ж масштабі на людину припадає лише 1,8 га для використання природних ресурсів. Сюди відносяться всі переваги середовища — від споживання харчових продуктів до деревини і використання сільськогосподарських угідь.
Екологічний слід є дуже різним у різних регіонах. У країнах, що розвиваються, він становить 1,14 га на душу населення. І ця площа протягом 5 останніх років залишилася незмінною, тоді як кількість людей збільшилася в п’ять раз ... Читати далі »
Категорія: Живе диво | Переглядів: 971 | Дата: 2012-06-21

 

Ми часто чуємо про негативний вплив кондиціонера на здоров’я людини. І хоча в сучасному світі досить складно обійтися без цього корисного приладу, особливо, в широтах, наближених до екватора, все ж від надмірного використання кондиціонерів може постраждати не тільки наше здоров’я, але й глобальна екологічна обстановка.

Сьогодні кондиціонери споживають в два рази більше електроенергії, ніж всі комп’ютери планети. В перерахунку на кількість вуглекислого газу це 140 мільйонів тонн CO2 на рік. Тому знижуючи використання кондиціонерів в два рази можна умовно забезпечити «безкоштовну» для екології роботу всіх комп’ютерів у світі.
Отже, навіщо нам це потрібно? По-перше, знизити ризик захворювань, що викликаються використанням кондиці ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 485 | Дата: 2012-06-21

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |