Середа, 2018-06-20, 4:44 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Липень » 28

Тільки у Лугинському районі зараз налічується майже 2000 гектарів земель, які взагалі не використовуються за призначенням і позаростали кущами, бур’янами та самозаліснились. Місцеві лісогосподарські підприємства готові взяти їх на свій баланс для подальшого окультурення і заліснення, проте процедури передачі таких земель новим власникам занадто тривалі  і обтяжливі. Наш кореспондент вивчав ситуацію на місцях і записав думки із цього приводу зацікавлених сторін.

Анатолій Павленко, директор ДП «Лугинське лісове господарство»:
На жаль, північна частина області вже чимало заліснилась самосівом і це стосується не лише земель запасу і резерву, але й багатьох сільгоспугідь. Ці території сьогодні найбільш придатні для лісорозведення, тому лісові господарства охоче беруть їх на свій баланс для подальшого лісовикористання.  Із часом тут можна виростити високоякісні ліси, а зараз вони позаростали бур’янами, кущами і дикорослими деревами.
Але проблема в тому, що існують складні процедури передачі цих занедбаних земель лісогосподарським підприємствам. Окремі сільські ради Лугинського району, як кажуть, ставлять палки в колеса, стримують передачу довколишніх занехаяних територій, хоча й самі їм ради дати не можуть. ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 725 | Дата: 2013-07-28

 

Робота із громадськістю, школами, депутатським активом — основний пріоритет діяльності управління у сфері збереження довкілля, водних ресурсів району.
Найбільш плідні і тісні стосунки склалися із навчальними закладами, школярами місцевих шкіл. Так, на всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» за відновлення і впорядкування кринички «Калиновий гай» Червоноармійське МУВГ отримало відзнаку. А допомагали нам облаштовувати це природне джерело місцеві школярі. Хочу відзначити найбільш активних природолюбів із Очеретянки, Старого Майдану і Червоноармійська.
Цікаві екологічні акції проводимо і до Дня води, який відзначається 22 березня. Цьогоріч, разом із школярами ми прибирали і впорядковували річки і водні об’єкти місцевого значення. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 459 | Дата: 2013-07-28

 

Житомирський  апеляційний  адміністративний  суд залишив без змін рішення Корольовського районного суду м. Житомира, яким задоволено позов прокуратури про визнання протиправним та скасування рішення сесії Житомирської міської ради.

Установлено, що рішенням сесії міської ради від 23.12.2009 громадянам надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою для ведення садівництва на земельних ділянках, що розташовані по пров. 1-ому Кривому, Нагірному, Річковому.
Проте дана територія загальною площею 2,8 га належить до зони зелених насаджень загального користування. Надання її для ведення садівництва суперечить чинному законодавству.
Наразі позов прокуратури м. Житомир ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 424 | Дата: 2013-07-28

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері заявлено до суду позов про визнання недійсними рішення Глибочицької сільської ради та зобов’язання повернути лісову земельну ділянку площею 29.2 га Житомирському обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Житомироблагроліс».

Установлено, що сільська рада, всупереч вимог чинного законодавства, припинила ДП «Житомирський лісгосп АПК» право користування земельною ділянкою площею понад 29 га вартістю більше 8 млн грн, яка призначалась для ведення лісового господарства.
У подальшому, вказану землю безпідставно віднесено до категорії земель житлової та громадської забудови.
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 384 | Дата: 2013-07-28

 

Вимоги щодо сплати земельного податку визначені у розділі ХІІІ «Плата за землю» Податкового кодексу України (далі — Кодекс).
Платниками земельного податку є:
власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
землекористувачі (стаття 269 Кодексу).

Ставки податку за гектар сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах:
для ріллі, сіножатей та пасовищ — 0,1;
для багаторічних насаджень — 0,03 (стаття 272 Кодексу).
За земельні ділянки у межах населених пунктів, наданих для по ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 455 | Дата: 2013-07-28

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |