Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Серпень » 28

Третину або й половину свого життя ми проводимо на роботі: хто в авто, хто на свіжому повітрі, але більшість все-таки в офісі. Сучасний стрімкий і динамічний ритм життя  знищує старі стереотипи про робоче місце працівника.  Але якими б суворими не були вимоги, незмінним залишається одне — офісне приміщення має бути чистим, охайним, затишним і комфортним.

Сьогодні будь-яке приміщення має періодично ремонтуватись і підтримуватися у робочому стані, а якщо в ньому розміщена державна установа, то воно має бути ще й привабливим і охайним.
Погодьтеся, якщо заходити в занедбаний і неохайний офіс, то відразу складається не зовсім позитивне враження про тих, хто в ньому працює. Зрозуміло, що є н ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 547 | Дата: 2013-08-28

 

переконаний начальник відділу Держземагенства у Лугинському районі Іван Шишук. Розмову із ним веде наш кореспондент.

Шишук: В цьому році ми маємо завершити заплановані роботи із проведення нормативно-грошової оцінки землі населених пунктів. У нас в районі ці роботи виконує ТОВ «Будпластик». Фактично ці роботи виконані, технічна документація експертизу пройшла, а сільські ради на сесіях затвердили відповідні проекти землеустрою.
Кор.: А хто фінансує ці роботи?
Шишук: Вони проводяться за рахунок обласного бюджету, обласна рада виділила кошти на завершення робіт із нормативно-грошової оцінки землі в Лугинському районі.
Категорія: Земля | Переглядів: 403 | Дата: 2013-08-28

 

Житомирський інститут землеустрою, як відомо, проводить найбільш складні види землевпорядних робіт в області, маючи для цього відповідну наукову і матеріально-технічну базу. Спеціалісти інституту вже завершили комплекс робіт по грошовій оцінці населених пунктів, що дасть змогу краще наповнити коштами бюджети тих сільських громад, де вона проведена.

Практично, в області не залишилося населених пунктів, де не проведена грошова оцінка землі відповідно до нормативів земельного законодавства.  На часі роботи із інвентаризації земель сільськогосподарського призначення, а точніше земель запасу, і паралельно фахівці інституту на замовлення агрокомпаній складають проекти землеустрою щодо вдосконалення сівозмін. У нас відпрацьована необхідна методика ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 562 | Дата: 2013-08-28

 

У нас вже проведена інвентаризація земель населених пунктів: по Малинському району 2 707 гектарів, що становить 15% , по місту Малину — 663,6 гектари, що становить 37%. За межами населених пунктів інвентаризація землі проведена майже скрізь і складає 97% від загальної площі.

За межами населених пунктів роботи проведені силами Житомирського інституту землеустрою  та іншими підрядними організаціями.
Що стосується земель населених пунктів, то зараз силами землевпорядної організації ТОВ «Будпластик» проведені вже роботи із інвентаризації земель населених пунктів по Ворсівській сільській раді на площі 314,3 гектари та по смт. Гранітне на площі 61,6 гектара. Зараз цим же підприємством проводяться роботи із інвентаризації землі на території Луківської ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 444 | Дата: 2013-08-28

 

Цьогорічні жнива для багатьох поліських сільгоспвиробників, на жаль, не будуть вдалими, в першу чергу, через складні погодні умови. Але не тільки через погоду. Бесідую із директором ПОСП «Малинське» Сергієм Івановичем Кучинським.

Кучинський: В цьому році врожай у нас невеликий, в порівнянні із минулим роком. Торік ми збирали 36 центнерів пшениці із гектара, а в цьому році — 15. Стоїть відкрите питання : як нам буде вижити. Жито у нас взагалі вимокло, весна була така, що на полях до травня стояла вода. Цінова політика на зерно в цьому році, на жаль, також не зрозуміла.
Кор.: Скільки землі задіяно у Вас в обороті?
Кучинський: Ми заключили договорів оренди на пл ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 409 | Дата: 2013-08-28

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за до­держанням законів у при­ро­доохоронній сфері виявлено порушення вимог законодавства про відходи на територіях Стри­жівської сільської ради Коростишівського району та м. Коростишева.
Установлено, що підприємства, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з різанням та обробкою декоративного і будівельного каменю, без­підставно складують відходи на несанкціонованих земельних ділянках. Загальна площа виявлених засмічених відходами земель становить понад 3 га.
Проведеними лабораторними дослідженнями у ґрунті забруднених земель виявлено перевищення вмісту заліза та міді, що створює небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людей. Житомирською міжрайонною прокуратурою внесені подання на адресу суб’є ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 406 | Дата: 2013-08-28

 

Органами прокуратури вжито заходів представницького характеру з метою усунення порушень вимог земельного законодавства.
Установлено, що Коростенською райдержадміністрацією, у порушення вимог чинного законодавства, а саме, за відсутності проекту землеустрою щодо відведення, надано в оренду СП «Щорсівський гранітний кар’єр» земельну ділянку площею 27,7 га для риборозведення.
Коростенською міжрайонною прокуратурою заявлено позов до суду про скасування розпорядження голови райдержадміністрації та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 382 | Дата: 2013-08-28

 
Установлено, що ТОВ «Броницький склозавод» у січні 2011 року отримало спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобування піску кварцового Броницького родовища (площею 6,4 га). Однак, усупереч вимог чинного законодавства, користування надрами не розпочато.
Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою подано позов до господарського суду Житомирської області, який задоволено у повному обсязі. Рішенням суду ТОВ «Броницький склозавод» припинено право користування надрами.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 377 | Дата: 2013-08-28

 

За позовом органів прокуратури області стягнуто 300 тис грн збитків, заподіяних використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів.
Господарським судом Житомирської області задоволено позов Овруцького міжрайонного прокурора про стягнення з підприємця збитків на суму 
300 тис. грн.
Установлено, що підприємець використовував земельну ділянку комунальної власності площею 3,4 га без укладення договору оренди.
Судом враховано позицію прокурора, яка базувалася на тому, що збитки територіальній громаді завдано внаслідок використання земельної ділянки.
Таким чином, прокуратура через суд відстояла інтереси громади та домоглася стягнення з відповідача завданих збитків. За порушення законодавства підприємство позб ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 335 | Дата: 2013-08-28

 

Постановою Житомирського окружного адміні­стра­тивного суду задоволено позов прокурора Брусилівського району до Брусилівської райдержадміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження голови райдержадміністрації.
Даним розпорядженням безпідставно надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 70 га для ведення фермерського господарства за межами населеного пункту сільської ради.
Позов мотивовано порушенням при видачі спірного розпорядження антикорупційного законодавства.
Таким чином, за втручання прокуратури попереджено незаконне надання земельної ділянки площею 70 га  вартістю понад 900 тис. грн.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 386 | Дата: 2013-08-28

 

Викупатися у цілющій воді Чоповицького озера — є дуже корисною і богоугодною справою для кожного християнина, адже це чудотворне джерело має давні традиції зцілення.
За легендою, у 1911 році двом місцевим жінкам в цьому місці явилася ікона Богородиці, вони спробували взяти її в руки, але обпеклися. Тоді вони привели із собою священика, який справив службу та зміг врешті-решт узяти ікону до рук і упізнати в ній відому ікону Казанської Богоматері. Тут же на місці появи ікони забило джерело, в якому закипіла вода. Ця тепла вода і сьогодні б’є із джерела та заповнює купальню і має однакову температуру протягом року. Через це урочище та купальню цілющої води назвали Кип’ячим, а розмістилося воно на правому березі річки Ірша, неподалеку від селища Чопович ... Читати далі »
Категорія: Живе диво | Переглядів: 482 | Дата: 2013-08-28

 

Власники (або користувачі) земельних ділянок мають право продавати надлишки вирощеної на них сільськогосподарської продукції підприємствам-виробникам, заготівельним організаціям, кінцевим споживачам — громадянам.

Відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України  доходи громадян від продажу власної сільськогосподарської продукції, вирощеної на своїх земельних ділянках, розміри яких не є більшими у тому числі: 2,0 га для ведення особистого господарства, 0,12 га — для ведення садівництва, 0,1 га — для індивідуального дачного будівництва не оподатковуються, але за умови наявності у такого господаря визначеної законодавством довідки за формою №3ДФ, яка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (або місцем проживання) платника податку.
Таким чином, при продажу ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 356 | Дата: 2013-08-28

 

У випадку, якщо земельні ділянки приватизовані громадянами — членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує його право на земельну ділянку, такі громадяни є платниками земельного податку.

При цьому, від сплати земельного податку звільняються:
інваліди першої і другої групи;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери (за віком);
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чо ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 399 | Дата: 2013-08-28

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |