Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Листопад » 28

проходять підприємці, які ризикнули розпочати справу із нуля в сільськогосподарському виробництві, інвестуючи в розвиток лише власні сили і кошти. Наш кореспондент зустрівся із фермером-початківцем Вадимом Тальком із с. Зелена Діброва Червоноармійського району.
Талько: Власним агробізнесом тільки пробую займатись, перший рік як взяв землю в оренду.
Кор.: І що Вас підштовхнуло?
Талько: Їздив за кордон, працював в Росії і в Польщі, подивився, що на землі треба працювати, і тоді з голоду ніколи не вмреш, а можна ще щось і заробити.
Кор.: І з чого розпочали?
Талько: Із техніки, бо руками ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 356 | Дата: 2013-11-28

 

у Бердичівському районі. Про деталі наш кореспондент бесідує із заступником начальника управління Сергієм Вороновичем.

Воронович: Дійсно, громадянам часто важко розібратися в складних лабіринтах сучасного земельного законодавства, а також і в адміністративних послугах, які надають територіальні органи Держземагенства. На сьогодні, скажімо, громадяни часто плутають форми реєстрації, інші правочинні дії, тому спеціалісти управління консультують громадян, ведуть широку роз’яснювальну роботу у ЗМІ, на зустрічах, семінарах.
Насамперед, треба чітко розрізняти два поняття: реєстрація самої земельної ділянки і реєстрація права власності або права користування цією земельною ділянкою. Управління Держземагенства ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 326 | Дата: 2013-11-28

 

8 жовтня 2013 року біля приміщення Мінприроди стартувала природоохоронна програма «Викидай правильно!», у рамках якої вперше в Україні буде організовано комплексну систему збору та утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарейок.

У відкритті акції взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков та Генеральний директор компанії «МТС Україна» Іван Золочевський.
Проект стартує з Києва та Львова, а вже до кінця року спеціальні безпечні контейнери для збору хімічних джерел струму будуть встановлені у всіх магазинах МТС, у приміщеннях органів влади, вузів та компаній-партнерів. Одночасно буде проводитися інформаційна кампанія, спрямована на підвищення екологічної освіченості громадян. Прог ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 353 | Дата: 2013-11-28

 

Небезпеку батарейок для навколишнього середовища не можна недооцінювати. На кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку, у разі її викидання разом із звичайним сміттям. В Україні щорічно на звалище потрапляє до 12 тонн батарейок!!!

Батарейка – це зручне джерело електричної енергії. Сьогодні майже усе, від наручних годинників та мобільних телефонів до ноутбуків і машин, працює на батарейках. Все, що живиться електрикою та не має зовнішнього джерела живлення, потребує батарейки. Проте, якими б зручними вони не були з погляду на мобільність, вони не можуть працювати вічно. Навіть акумулятори, потенційно довговічніші, теж мають певний період експлуатації. ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 1070 | Дата: 2013-11-28

 

Позов прокуратури Володарсько-Волинського району про повернення земельної ділянки у власність громади задоволено господарським судом Житомирської області та залишено без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду.

Установлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Руф» понад 4 роки не використовувало, а після закінчення договору оренди не повертало Володарсько-Волинській райдержадміністрації земельну ділянку загальною площею 10 га вартістю понад 160 тис грн.
Зазначена земля, що розташована на території Кропивнянської сільської ради, надавалась підприємству для проведення геологорозвідувальних робіт, у тому числі з дослідно-промисловою розробкою Нікітського родовища габро-анар ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 312 | Дата: 2013-11-28

 

Прокуратурою Черняхівського району пред’явлено до господарського суду Житомирської області позов про припинення ТОВ «Комерційна фірма «Інфра-Сервіс» права користування надрами, що надане спеціальним дозволом.

Установлено, що товариство з обмеженою відповідальністю, всупереч вимог чинного законодавства, впродовж 4 років, без поважних причин не приступило до видобутку анортозиту на земельній ділянці, що розташована на території Очеретянської сільської ради.
Унаслідок цього сільська рада не отримувала очікуваний прибуток від використання надр, не створювалися нові робочі місця і до бюджету не надходили відповідні відрахування.
На даний час позов прокуратури району перебуває на розгляді у суді.
Довідково. Ст. 26 Кодексу України «Про на ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 297 | Дата: 2013-11-28

 

Позов прокуратури м. Житомира про скасування незаконного розпорядження міської ради та зобов’язання звільнити земельну ділянку у прибережній захисній смузі задоволено у повному обсязі.

Установлено, що рішенням сесії Житомирської міської ради, у порушення вимог чинного законодавства, надано в оренду земельну ділянку площею більше 0,4 га вартістю майже 100 тис грн, що розташована у прибережній захисній смузі р. Тетерів. Вказана земля призначалась для будівництва та обслуговування житлового будинку.
За позовом прокуратури незаконне рішення скасовано та зобов’язано приватну особу звільнити земельну ділянку.
Довідково. Відповідно до ст. 89 Водного кодексу України ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 317 | Дата: 2013-11-28

 

Позов прокуратури області про скасування незаконного розпорядження голови Житомирської райдержадміністрації, яким затверджено проект землеустрою про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 1,59 га, задоволено у повному обсязі.

Рішенням суду розпорядження скасовано, державний акт на право власності на землю визнано недійсним.
Установлено, що розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації затверджено проект землеустрою з метою зміни цільового призначення земельної ділянки з ведення особистого селянського господарства на землі промисловості.
У подальшому приватною особою на ділянці землі, що належить Глибочицькій сільській раді Житомирського району, планувалося розміщення готельно-ресторанного комплексу.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 329 | Дата: 2013-11-28

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері пред’явлено до суду позов про розірвання договору оренди земельної ділянки, укладеного товариством з обмеженою відповідальністю з однією з райдержадміністрацій області, та стягнення заборгованості з орендної плати.

Установлено, що підприємство, у порушення вимог чинного законодавства, з березня 2012 року не здійснювало промислової розробки родовища гранітів.
Більше того, ще у січні 2013 року наказом Державної служби геології та надр України товариство позбавлено спеціального дозволу на користування надрами.
Однак, підприємство і надалі орендувало земельну ділянку площею 6 га, за користування якої заборгувало понад 90 тис грн.
На даний час позов перебуває н ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 283 | Дата: 2013-11-28

 

Прокуратурою Житомирського району направлено до суду обвинувальний акт стосовно одного з керівників за підозрою у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, передбачених ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем), ст. 246 (незаконна порубка лісу), ст. 365 (перевищення службових повноважень), ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що керівник державної організації перевищив свої повноваження, та, у порушення Лісового кодексу України, незаконно вирубав дерева у навколишніх лісах.
Також встановлено, що дана особа упродовж 2010-2012 років, підробляючи офіційні документи, неодноразово вчиняла злочинні дії, спрямовані на привласнення майна державної організації.
Усього злочинними діями керівника заподіяно державній орг ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 294 | Дата: 2013-11-28

 

У житті нашої планети птахи відіграють велику та багатогранну роль. Вони мають дуже велике наукове, естетичне й виховне значення, є чудовою прикрасою лісів, полів, луків – невід’ємною, складовою частиною рідної природи. З настанням зими пташки потребують нашої допомоги. Зимові снігопади, обледеніння відсутність поживи призводять до загибелі великої кількості птахів. Підгодівля птахів взимку є одним з найважливіших біотехнічних заходів і одним із найреальніших шляхів допомоги пернатим.

Житомирська обласна організація Українського товариства охорони природи звертається до всіх читачів газети з проханням допомогти цим беззахисним, маленьким істотам вижити. Найкращим подарунком для них стане годівничка з кормом. Для цього достатньо вивісити годівнич ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 542 | Дата: 2013-11-28

 

На дворі пора золотиста,
Та серце неспокій пройма,
Повсюдно підпалюють листя,
А кисню в повітрі нема.
А його підгребти щілкіше
Та внести під зяб, картоплі,
Було би повітря чистіше
І користь для неньки-землі.
А краще б його у кошару
Пустити на гній чи компост,
Були би чистішими хмари,
По графіку сніг і мороз.
А в парках до свята поближче ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 399 | Дата: 2013-11-28

 

Житомирська ОДПІ повідомляє, що з 1 вересня ц. р. запроваджено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (далі – утилізаційний податок).
Згідно з Податковим кодексом платниками утилізаційного податку є особи, які, зокрема, здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України, які класифікуються за кодами товарних позицій 8702, 8703, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД, для їх продажу на внутрішньому ринку України.

В той же час, не є платниками утилізаційного податку виробники транспортних засобів на території України, які взяли на себе зобов’язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у порядку та на умовах, визначених законом щодо утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів.
... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 294 | Дата: 2013-11-28

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |