Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Січень » 23

У Новоград-Волинському районі місцеві кар’єри можна, як кажуть, на пальцях порахувати, це ж не Коростенський і не Володарсько-Волинський райони. Тут здебільшого відомий гранітний кар’єр-мільйонник, який належить зараз ТОВ «Труд», де видобувається і переробляється найміцніший щебінь на Україні. Наш кореспондент Володимир Васильчук веде розмову із заступником директора ТОВ «Труд» Валерієм Івановичем Прохоренком.

Прохоренко: Новоград-Волинський каменедробильний завод створений на родовищі «Конотоп», яке було розвідане ще в 1953 році. Раніше підприємство належало сусідній Білорусі, і майже вся продукція, що тут випускалась, надходила білорусам. Це рідкісне родовище каменю, місцевий щебінь рекомендовано використовувати на будівництві автодоріг вищої ... Читати далі »
Категорія: Надра | Переглядів: 949 | Дата: 2014-01-23

 

Землевпорядні роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності у Новоград-Волинському районі, торік, виконувалися у 2 етапи: по договору №1 виконавцем був ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і по договору №2 роботи виконувало ДП «Поліськгеодезкартографія». Графік робіт затверджений головним управлінням Держземагенства в області, і ми його дотримувалися.

Хочу зазначити, що в Новоград-Волинському районі налічується 10845 га земель запасу і 2560 га земель резерву, а в цілому це складає 13405 га державних земель сільгосппризначення, які необхідно проінвентаризувати. У 2013 році проінвентаризовано 113 земельних ділянок найбільш придатних для сільськогосподарського виробництва. По них підготовлена вся необхідна технічна документація і всі вони введені в базу даних Національної кадастрової системи. ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 349 | Дата: 2014-01-23

 

Сьогодні процедури здачі в оренду землі стали такими обтяжливими і дорогими для власників паїв, що не всі вони бажають їх проходити через те, що вигоди від цих морочливих операцій просто мізерні. Рятують ситуацію тільки випадки, коли крупні агрокомпанії беруть ці витрати землекористувачів на себе. На Поліссі, де землі бідні і піщані, така практика є досить поширеною. Наш кореспондент із приводу цього веде розмову із фахівцем по земельних питаннях ПП «Новозаводські аграрні інвестиції» Василем Олександровичем Войтенком.

Войтенко: Сам зміст договорів оренди землі складають і розробляють юристи нашої вищестоящої організації «Українські аграрні інвестиції», а на місцях ми вже заповнюємо ці договори в залежності від того, яка сільрада, площа, якість ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 524 | Дата: 2014-01-23

 

З метою збереження всього видового складу флори і фауни в ДП «Словечанський лісгосп АПК» створено 5 об’єктів природно-заповідного фонду, де регулюється ведення лісового господарства, контролюється перебіг кількісних і якісних показників. В цілому, по території лісгоспу, відповідно до сучасних нормативних документів, ведення лісового господарства здійснюється в особливому режимі. Якщо, до прикладу, в експлуатаційних лісах ми можемо застосовувати техніку для проведення лісогосподарських робіт, то на об’єктах природно-заповідного фонду рух транспортних засобів обмежується.

В наших лісах водиться дуже багато представників тваринного і рослинного світу, характерних для глибокого Полісся. Є й унікальні, рідкісні види, занесені до Червоної книги У ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 444 | Дата: 2014-01-23

 

Позов прокуратури м.Житомира про визнання протиправним та скасування незаконного рішення міської ради щодо надання 0,80 га землі під житлову забудову судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що рішенням сесії Житомирської міської ради (від 30.05.2013) восьми громадянам надано дозволи на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 0,10 га кожному, що по вул. Мар’янівській, для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд та виготовлення детального плану території.
Проте дані земельні ділянки розташовані на території зелених насаджень громадського користування, де розміщення малоповерхової та садибної житлової забудови не передбачено.
До відома, у грудні 2013 року судом задоволено аналогічний позов прокуратури м. Житомир ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 315 | Дата: 2014-01-23

 

Прокуратурою Брусилівського району подано до суду позов про визнання протиправним і скасування розпорядження райдержадміністрації та визнання недійсним договору оренди земельних ділянок.
Установлено, що розпорядженням голови райдерж­адміністрації незаконно затверджено проект землеустрою щодо відведення та передачі в оренду для ведення фермерського господарства земельних ділянок загальною площею 332 га нормативною вартістю майже 3,9 млн. грн.
Однак, ґрунти на території виділених земельних ділянок відносяться до особливо цінних агровиробничих груп, відповідно, вказаний проект землеустрою має проходити обов’язкову державну експертизу, чого, у порушення вимог чинного законодавства, не зроблено.
Наразі позов перебуває на розгляді у суді.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 303 | Дата: 2014-01-23

 

У прокуратурі області відбувся брифінг на тему: «Результати проведених у 2013 році перевірок додержання вимог земельного законодавства» за участю начальника управління представництва, захисту інтересів громадян і держави у суді Роксолани Гребенюк і начальника відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин прокуратури області Сергія Бугайова.

Роксолана Гребенюк зазначила, що у ході перевірок виявлено чимало порушень земельного законодавства, зокрема, факти нецільового використання земель, несвоєчасної сплати земельного податку та орендної плати, невідшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, прийняття незаконних рішень про виділення земель.
У цілому минулого року прокуратурою області пред’явлено 234 позови у сфері земельних відносин, з як ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 327 | Дата: 2014-01-23

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері забезпечено реальне виконання судового рішення щодо передачі Глибочицькою сільрадою земельної лісової ділянки лісогосподарському підприємству.
За результатами перевірки додержання вимог земельного та лісового законодавства, прокуратурою подано до суду позов про скасування незаконних рішень Глибочицької сільської ради, якими безпідставно припинено право користування та змінено цільове призначення лісової ділянки.
Окрім цього, у позовній заяві прокуратурою поставлено вимогу повернути зазначену землю площею 29,2 га нормативно-грошовою оцінкою понад 8 млн грн державі в особі ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс».
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 276 | Дата: 2014-01-23

 

Позови прокуратури Володарсько-Волинського району про визнання бездіяльності сільських рад та зобов’язання виконати програми поводження з відходами судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що трьома сільськими радами району, у порушення вимог чинного законодавства, не виконуються належним чином програми поводження з твердими побутовими відходами, яких накопичено 145 тонн.
Зокрема, не розроблено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок під полігони для відходів, які, до того ж, не облаштовані відповідним чином.
Окрім цього, сільськими радами не отримано дозволи на розміщення та ліміти утворення відходів і спеціальні паспорти на місця видалення твердих побутових відходів.
Прокуратурою району у судовому порядку зобов’язано сільські ради ... Читати далі »
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 276 | Дата: 2014-01-23

 

За апеляційною скаргою прокуратури області судом задоволено позов про скасування протиправного розпорядження Житомирської райдержадміністрації, яким незаконно надано в оренду землю.
Установлено, що розпорядженням райдержадміністрації, усупереч вимог чинного законодавства, надано дозвіл фермерському господарству «Час надії» на розробку землевпорядної документації для оренди земельної ділянки площею понад 20 га вартістю 600 тис. грн.
Оскільки розпорядження видано без проведення торгів і на неконкурентних засадах, прокуратура оскаржила його у судовому порядку.
Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 277 | Дата: 2014-01-23

 

Оман високий—дивосил, старівник, старий хліб, велике зіллє, болячковий корінь.
Цвіте у червні-серпні. Для виготовлення ліків використовують в основному кореневище та корені (заготовляють їх восени, залишаючи на кожні 10 кв.м по одній добре розвиненій рослині для відновлення заростей). Строк придатності — 3 роки. Застосовують і свіже листя рослини.

Цілюща дія
Препарати оману високого розріджують мокротиння, полегшують відхаркування і зменшують надмірне виділення з слизових оболонок дихальних шляхів, збуджують апетит і поліпшують травлення, зменшують секреторну активність кишечника і регулюють його моторику, виявляють стимулюючу дію на процес утворення жовчі і на вихі ... Читати далі »
Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 418 | Дата: 2014-01-23

 

Пікантний смак, тонкий аромат і багата палітра корисних властивостей давно стали синонімами імбиру. Імбир – це рослина, яка до цих пір не перестає дивувати відкриттями в областях свого застосування. А якщо врахувати, що даний продукт відомий з давніх-давен і прийшов до нас зі Сходу, то стає ясно, чому він так полюбився обом статям. Крім гастрономічних якостей, широко застосовуються цілющі властивості меленого імбиру.

Якщо ви хоч раз пробували блюдо, присмачене меленим імбиром, або пили ароматний чай зі стружками цієї рослини, то напевно відзначили його непересічність. Все вірно: навіть на батьківщині імбиру жодне пишне гуляння або звичайна вечеря не обходиться без нього. І справа не тільки в тязі до гострого і терпкого. Всього 10 грам цього к ... Читати далі »
Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 343 | Дата: 2014-01-23

 

До наших днів не дожили ні Вавилон, ні його знамениті башта і висячі сади. А ось вирощувана в ньому тисячі років тому ріпа живе і процвітає понині. Скромна й проста, вона в минулі часи була основною їжею і в наших краях, і в інших країнах. Наприклад, у Франції, коли ріпа чотири століття тому не вродила, був навіть голод. Її їли свіжою, печеної, вареної, пареної, використовували як начинку для пирогів, з неї готували супи, борщі, робили квас. А запечена в попелі, вона вважалася делікатесною стравою.

Ріпа не просто смачна, а й корисна, володіє лікарськими властивостями. Недарма в Стародавній Греції, в знак подяки, за зцілення від хвороб стародавні лікарі приносили її в дар Аполлону.
Хімічний склад ріпи досить багат ... Читати далі »
Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 362 | Дата: 2014-01-23

 

Скажіть, відчуваєте ви блаженство, коли пухнастий клубочок стрибає до вас на коліна і від вашого погладжування починає мурчать? Безумовно, навіть приходячи в гості і беручи чужих тварин, ми спочатку хочемо зробити йому приємність почісуванням, а потім отримати радість і зцілення від його муркотіння.

Муркотіння—це особливий стан сімейства котячих, яке створює певну і, головне, корисну вібрацію енергій. Ось чому нам весь час хочеться, щоб кіт муркотів, коли знаходиться в наших руках, інтуїтивно ми розуміємо, що це дуже корисно для нас і для тварини. Насправді, є наукове підтвердження цьому. Виявляється, кішки «мурчать» в частотному діапазоні від 25 до 150 Гц, в медицині ці частоти використовуються для загоєння переломів і інших пошкоджень кістков ... Читати далі »
Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 331 | Дата: 2014-01-23

 

На жаль, зараз на українському зооторговому ринку склалася така ситуація, що ми можемо з усією відповідальністю заявити—99% птахів, що надходять на ринок, провозяться в Україну нелегально, контрабандно, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Тому немає принципово ніякої різниці, де ви купуєте птицю: на ринку, в магазині, за оголошенням і т.д. У будь-якому випадку вам можна покладатися тільки на свої знання, або знання фахівця, який допомагає вам купити птицю.

Після того, як ви визначилися з видом птиці, перед вами постає ряд питань:
Де купити птицю?
Як вибрати здорову птицю?
Яких птахів брати не рекомендується?
Які довідки і ... Читати далі »
Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 389 | Дата: 2014-01-23

 

Чим же так привабливі морські свинки? На наш погляд, це одні з кращих домашніх тварин для дітей—вони неагресивні і ніколи не кусаються. У разі крайнього роздратування найбільше, на що вони здатні,—ударити кривдника зубом. Тваринки прив’язуються до людини, обожнюють, коли їх гладять. 

Породисті тварини дуже красиві. Свинки володіють яскраво вираженою індивідуальністю, і спілкування з ними приносить велике задоволення. Ці чарівні створіння займають у домі зовсім небагато місця, на відміну від собак їх не треба виводити на прогулянки. Харчуються свинки відносно дешевими рослинними кормами, причому влітку задовольняються травою.
Живуть вони досить довго, до 5-8 років, а то й б ... Читати далі »
Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 353 | Дата: 2014-01-23

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |