Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Лютий » 27

Прихід весни поки що великих тривог не викликає, але Житомирське управління водного господарства готується до всяких погодних несподіванок, до ліквідації можливих підтоплень і затоплень.

У нас розроблені заходи на період повеней, проходу льодоходу на 2014 рік. Відповідно до цього складений план дій, який погоджений із головами районних комісій із надзвичайних ситуацій.
Також вже визначені потенційно небезпечні водні об’єкти, які можуть нести загрозу підтоплень і затоплень населених пунктів, сільгоспугідь і т. п. Видані і затверджені режими роботи на водні об’єкти орендарям і власникам ставків, а також організаціям і підприємствам, які мають на балансі гідротехнічні споруди.
Розроблена схема взаємодії нашого управління з іншими службами, задіяними в комісіях із надзвичайних ситуацій. Ми створили 4 аварійні бригади у кожному районі, який ми обслуговуємо: Чуднівський, Черняхівський, Житомирський і м. Житомир. Задіяні на постійній основі близько 30 чоловік персоналу, закріплена відповідна техніка, створений аварійний запас матеріалів та інвентарю. Проведено відповідний інструктаж та навчання з людьми. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 311 | Дата: 2014-02-27

 

Як відомо, статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земель у межах населених пунктів проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років. Це, в рівній мірі, стосується і м. Житомира.

Статтею 13 цього ж Закону передбачене обов’язкове проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у разі:
  • визначення розміру земельного податку;
  • визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
  • визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом;
  • визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
  • розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель;
  • відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих. ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 409 | Дата: 2014-02-27

 

Хочу нагадати, що у вересні 2012 року відбувся помітний прорив в системі земельних відносин: було законодавчо спрощено більшість процедур виділення земельних ділянок. Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної і комунальної власності» врегульовано це питання таким чином, що такі землі на території України, в тому числі і в нашій області, вважаються розмежованими, тобто територіями за межами населених пунктів розпоряджаються органи виконавчої влади, окрім тих земель, на яких розміщене майно комунальної власності. 

А в межах населених пунктів- територіями розпоряджаються органи місцевого самоврядування, окрім земель, що надані у приватну власність та на яких знаходяться об’єкти державної власності. Тобто, вже існує більш чітке розмежування земель комунальної і державної власності і визначені конкретні органи влади, які є їх розпорядниками. ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 4652 | Дата: 2014-02-27

 

Житомир… Скільки чудових слів написано про наше славетне місто! Скільки любові і тепла у цьому імені! А головне — це край трударів, хліборобів, чесних, працьовитих людей. І, без перебільшення, скажу: «Я люблю тебе, мій краю, мій Житомир»!

Тут я народилася. На схилах Тетерева пройшло моє дитинство і юність, тут, у рідному краї, я живу і працюю; і саме Житомир — мій дім, як і для десятків тисяч таких самих простих житомирян.
Саме тому у мене болить душа за те, що відбувається з нашими вулицями, парками, скверами.
Окрасою нашого міста, його візитівкою завжди був парк ім. Ю. Гагаріна, а також Старий Бульвар, який бере початок від пам’ятника О.С. Пушкіну. Декілька разів, за моєї па ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 347 | Дата: 2014-02-27

 

Наш кореспондент Володимир Васильчук бесідує із головним лісничим ДП «Городницьке лісове господарство» Леонтієм Михайловичем Валінкевичем.

Валінкевич: Всі породи дерев мають свої особливості і ринкову цінність, але є й такі, що століттями домінують на Поліссі. Наприклад, сосна — це прадавній абориген в нашому лісі, і вона дуже високопродуктивна. Дуб ми культивуємо також давно, і в нас є одне лісництво, де ґрунти дозволяють вирощувати його багато.
Із швидкоростучих дерев також вирощуємо модрину. Раніше ми організували експериментальні насадження, а тепер маємо цілі плантації цього унікального і продуктивного дерева. І це правильний напрямок, адже з 1 гектара модрини Городницьке лісове господарство заготовляє до 1 тисячі м куб. лісо ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 351 | Дата: 2014-02-27

 

За 2013 рік в Житомирській області продано 105 земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 58,3 га, загальною вартістю 12,8 млн. грн.
За результатами продажу земель несільськогосподарського призначення за 2013 рік надходження до бюджетів всіх рівнів з врахуванням розстрочення платежів за минулі роки склали близько 12,9 млн. грн. З них відповідно у місцеві бюджети — 11,2 млн. грн., державний бюджет — 1,7 млн. грн.
В 2013 році найбільше продано земельних ділянок у Коростишівському (21шт.), Овруцькому (9 шт.), Житомирському районах (8 шт.).
Слід відмітити, що продаж земельних ділянок та прав на них не відбувався в Андрушівському, Коростенському, Любарському, Народицькому районах.
Категорія: Земля | Переглядів: 482 | Дата: 2014-02-27

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |