Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Березень » 27

 

Житомирщина – не єдина область, де села, міста і райони не мають чітких, позначених на місцевості меж. Кажуть, навіть столиця – Київ до цього часу не обмежована належним чином. І все ж, як мовиться, свої проблеми хвилюють найбільше. Наш кореспондент з приводу цього веде розмову із заступником начальника головного управління Держземагенства у Житомирській області Володимиром Івановичем Рудніком.


Руднік: З 1991 року в області проводилися лише локальні роботи із встановлення меж населених пунктів в натурі. А тому можна казати про те, що чітких, позначених меж у нас не має зараз жодне село і місто, включаючи обласний центр – Житомир.
Кор.: Але на картах ці межі давно існують!
Руднік:
На картографічних матеріалах ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 350 | Дата: 2014-03-27

 

 

Початок весни – пора розливів, повеней і реальних загроз підтоплень для окремих місцевостей. Про те, якою є ситуація довкола м. Житомира, наш кореспондент бесідує із начальником Житомирського міжрайонного управління водного господарства Анатолієм Беляком:


Беляк: Цьогорічна весна у нас також викликає тривогу, запаси води і снігу ще великі. Тому на протидію можливим підтопленням ми розробили систему заходів. Насамперед, це чіткий контроль за рівнем води і станом гідроспоруд. Спільно із активом сільрад організували детальне обстеження водойм, очищення каналів і русел, працюємо із держслужбою із надзвичайних ситуацій, проводимо спільні навчання із ліквідації можливих повеней.
Своїми силами зараз проводимо очистку меліоративних каналів; вирубку кущів, видалення снігу і криги, щоб не було заторів, а був вільний вихід води. У нас організовано цілодобове чергування спеціалістів, в т.ч. і в суботу, і в неділю, підтримуємо зв’язок із кризовим центром, доповідаємо про гідромеліоративну обстановку, зв’язуємося із постами, які встановлені на річці Тетерів. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 425 | Дата: 2014-03-27

 

 

Вже розпочалася лісокультурна кампанія і в нашому лісгоспі. Зараз висаджуємо молоді дерева на зрубах, вже проведено 15 гектарів лісопосадки в Корощинському лісництві, частково— у Копищанському, приступили до весняної посадки у Кишинському і Сущанському лісництвах.


В цьому році нам треба засадити молодняком 88 гектарів лісових угідь. Окрім цього передбачено природне лісовідновлення на площі 165 гектарів, запроектована також посадка новорічних лісових ялинок на 4-х гектарній території та посів молодняка у лісовому розсаднику на площі 0,73 гектари для вирощення власного посадкового матеріалу основних лісоутворюючих порід.
Переважаючі породи в олевських лісах – це сосна звичайна і дуб черешчатий. Добре прижилась на наших поліських ґрунтах береза повисла ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 452 | Дата: 2014-03-27

 

 

Зараз у Житомирському районі налічується близько 200 садових товариств, членами яких є орієнтовно 25 тисяч громадян, переважна більшість із них — жителі обласного центру. Але не всі вони мають чіткі правовстановлюючі документи на свої земельні ділянки, де розміщені садові будинки. Чимало «дачників» мають ще «червоні» державні акти на землю і зараз їх дооформляють.


Як відомо, державні акти на землю червоного кольору видавалися ще до 2002 року, і вони не мають кадастрового номера, тобто його не має в електронній базі даних, а значить, таку земельну ділянку не можна продати або подарувати. Тому громадяни приходять до нас в управління Держземагенства і дооформляють необхідні технічні процедури.
Самі ж садові товариства організовані як ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 344 | Дата: 2014-03-27

 

 

Споживча кооперація постійно реформується відповідно до нових умов роботи і виживання. Зараз ми маємо вже іншу структуру, чим 20 років тому. Головний напрям – це роздрібно-торгова мережа, яка нараховує більше 100 торгових точок. Є декілька підприємств громадського харчування і навіть виробнича сфера – це хлібопекарня у с. Городниця, забійний цех коопзаготпрому, столярний цех і спільне підприємство із виробництва консервованої продукції.


Я хочу сказати, що переважна більшість населених пунктів Новоград-Волинського району охоплені послугами районної споживчої кооперації, ми працюємо навіть в тих селах, де не вигідно працювати приватним підприємцям. А там, де не присутні наші стаціонарні торгові точки, періодично буває виїзна торгівля.
Не всі наші магаз ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 324 | Дата: 2014-03-27

 

 

Прокуратурою Брусилівського району здійснюється процесуальне керівництво досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) за фактом протиправних дій посадовими особами райдержадміністрації.


Установлено, що посадовими особами райдержадміністрації незаконно змінено цільове призначення земельних ділянок загальною площею 12,5 га з ведення особистого селянського господарства на землі промисловості.
У подальшому посадовцями підписано та видано товариству з обмеженою відповідальністю державні акти на право власності на зазначені землі без сплати втрат сільськогосподарського виробництва.
Унаслідок цього до бюджетів сільської, районної та обласної рад не надійшли кошти на загальну суму майже 560 тис грн. ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 284 | Дата: 2014-03-27

 

 

У ході перевірки, проведеної прокуратурою Житомирського району, щодо законності передачі райдержадміністрацією в оренду земельних ділянок встановлено порушення.


Зокрема, райдержадміністрацією незаконно передано в оренду приватним підприємствам 202 земельні ділянки вартістю понад 3,2 млн грн, які перебували у приватній власності громадян. Землі загальною площею майже 460 га призначались для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Прокуратурою району на усунення порушень земельного законодавства внесено райдержадміністрації подання.
У зв’язку з відхиленням подання, до суду подано позов про визнання бездіяльності райдержадміністрації.
Лише після відкриття судом провадження по справі, головою райдержадміністрацією порушення добровільно усунено. Зокрема, внесено зміни до оскаржуваних розпоряджень і договорів оренди та виключено з них 202 ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 284 | Дата: 2014-03-27

 

 

Житомирська міжрайонна прокуратура заявила позов про скасування розпорядження РДА щодо передачі 8,5 га лісу в районі водоканалу у власність 78 громадянам.


Прокуратура наполягає, щоб відповідачі повернули землю вартістю 3,9 млн грн ДП «Житомирський військовий лісгосп».
Перевіркою встановлено, що на ділянках лісового фонду розпочато забудову.
Органи прокуратури звернулися до господарського суду Житомирської області з клопотанням заборонити забудову до винесення рішення судом

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 259 | Дата: 2014-03-27

 

 

Позов прокуратури Житомирського району про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення у власність територіальної громади судом задоволено у повному обсязі.


Установлено, що Новогуйвинською селищною радою з товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 2,4 га вартістю 400 тис грн.
Однак покупець не сплатив у визначений договором термін повну вартість землі, оформивши при цьому за собою державний акт на право власності на земельну ділянку.
Наразі земельну ділянку повернено територіальній громаді.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 305 | Дата: 2014-03-27

 

 

Прокуратурою області внесено апеляційну скаргу на рішення Радомишльського районного суду, яким задоволено позов про визнання права власності на земельну ділянку.


Установлено, що рішенням суду за громадянином визнано право власності на земельну ділянку площею понад 10 га із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. У подальшому, без розроблення документації із землеустрою, зобов’язано районний відділ Держземагентства визначити межі земельної ділянки на території Кочерівської сільської ради та присвоїти їй новий кадастровий номер.
Вказане судове рішення винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права, оскільки, відповідно до вимог законодавства, безоплатне отримання у приватну власність земель для ведення селянського господарства дозволено лише площею до 2 га.
Наразі апеляційна скарга перебуває на розгляді у с ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 256 | Дата: 2014-03-27

 

 

— Теплий чай із медом і лимоном. Дуже корисний неміцний чорний або зелений чай із додаванням 1 ч. л. меду (має протизапальну і бактерицидну дію, а також містить безліч корисних мінералів, мікроелементів і вітамінів) і соку лимона. Лимон важливо додавати не в окріп, а в уже трохи охолоджений чай, аби зберегти вітамін С.
— Чай із плодами малини і квітками липи. Ягоди малини і липовий цвіт вирізняються яскраво вираженими потогінною, жарознижувальною і протизапальною діями. До того ж малинка надає чаю смачного аромату і своєрідного приємного смаку. Корисно додавати в чай сухі плоди малини, але можна використовувати і варення, а також листя рослини.
— Відвар плодів шипшини. Шипшина — ідеальне джерело вітаміну С. Також вона має сечогінну та жовчогінну дію. Приготування настою: подрібнити 3 ст. л. сухих плоді ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 324 | Дата: 2014-03-27

 

 

Проходячи навесні повз дерева та чагарники, які ще не розпустилися, більшість людей навіть не підозрює, що саме зараз бруньки мають феноменальний цілющий заряд і їхній оздоровчий ефект у кілька разів вищий, ніж у молодого листя. Але цей період – цілющої дії бруньки — триває всього кілька днів. Тому важливо встигнути скористатися цим часом, аби поповнити свою домашню аптечку маленькими «живчиками», які містять у собі весь потенціал сили дерева.


Наприклад, подрібнені свіжі бруньки липи застосовують зовнішньо як болезаспокійливий, протизапальний і пом’якшувальний засіб у разі опіків, фурункулів, наривів, виразок на шкірі. Крім того, їх маринують і готують із них салати. Бруньки осики помічні за лихоманки, проносів, ревматизму, подагри, інфекцій ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 341 | Дата: 2014-03-27

 

 

Свіжа, ароматна, стебла соковиті, з ледь помітною гірчинкою, селера навесні — овочева культура номер один. Лікарі особливо рекомендують її чоловікам, так як і корінь, і стебло містять особливі речовини — фітоандрогени, речовини, які не тільки стимулюють вироблення власного тестостерону у чоловіків, але і частково його заміщають.


Стебла і корінець для більшого ефекту потрібно вживати як мінімум місяць кожен день.
До складу селери входять провітамін А, вітаміни РР, Е, С, вітаміни групи В, а також мінеральні речовини: фосфор, цинк, калій, магній, залізо і кальцій. Тому властивості селери настільки корисні для очей, волосся і шкіри.
Відвари з коріння селери вживають при виразці дванадцятипалої кишки і шлунка, запорах, гастритах. Рекомендується вжива ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 269 | Дата: 2014-03-27

 

 

Зараз все більшої популярності починає набувати не папуга того чи іншого виду, а канарка. Канарка домашня — це предок дикого в’юрка канарського. В залежності від виду канарки, вони можуть бути різного розміру. Наприклад, канарки декоративні мають довжину в 11-23 см, у той час як півчі канарки довжиною всього 13-15 см. Що найбільше вам подобається в канарці? Швидше за все, яскраве забарвлення жовтого кольору (найпоширеніший) і гармонійний зовнішній від. Дійсно, канарки домашні дуже пропорційні. На сьогоднішній день крім жовтої канарки можна знайти і білого, червоного, представників різних відтінків коричневого і т.д. Якщо вам пропонують канарку з чубчиком, не дивуйтеся і не звинувачуйте людину в шахрайстві — це особливий селекційний вид канарки.... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 321 | Дата: 2014-03-27

 

 

Утримання домашніх тварин — це прекрасний шанс отримати масу приємних моментів, спогадів і просто задоволення від того, що тебе вдома чекає і хоче бачити прекрасне створіння природи — домашня тварина. Але, необхідно відзначити і такий важливий нюанс, як те, що утримання вихованця — це не просто право одержувати задоволення від його присутності, але також і досить велика відповідальність, яка вимагає від вас постійної уваги, розуміння тварини і бажання приймати її проблеми, і намагатися докладати всі зусилля для їх вирішення.


Але, ні для кого не секрет, що проблеми легше не вирішувати, а попереджати їх. Тому, фахівцями рекомендується стежити за тим, щоб домашня тварина вчасно і з необхідною регулярністю піддавалася такій ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 322 | Дата: 2014-03-27

 

 

Енергозберігаючі лампи у побуті чи на роботі сьогодні використовує практично кожна людина. Ефективність та економія саме таких освітлювальних приладів доведена. Як і те, якої шкоди навколишньому середовищу вони можуть завдати в разі неправильної утилізації. Тим більше, що з нею — тією самою утилізацією — проблеми є.


Енергозберігаючі або, як їх ще називають, люмінесцентні лампи з’явилися у світі більше трьох десятків років тому. За цей час лампочки Ілліча свою актуальність втратили, бо перегорають швидко, енергії споживають у рази більше, а наші люди звикли економити на всьому. Тому не дивно, що сьогодні житлові помешкання, офіси та вулиці переважно освітлюють енергозберігаючі освітлювачі. Втім у кожного товару є власний термін експлуатації.
Люміне ... Читати далі »

Категорія: Новітні технології | Переглядів: 378 | Дата: 2014-03-27

 

 

З набранням чинності Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 7 липня 2011 року № 3613-VI та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» від 17 жовтня 2012 року № 1051 право власності на земельну ділянку оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».


Згідно з Розділом VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 319 | Дата: 2014-03-27

 

 

Юридичні особи (садівничі товариства) повинні самостійно обчислити та сплатити земельний податок за земельні ділянки, які знаходяться у їх власності або користуванні згідно з документами про право власності або право постійного користування.


Якщо власником землі чи користувачем земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, є садівниче товариство і його члени не оформили право на свою земельну ділянку, то таке товариство буде платником земельного податку, включаючи як земельні ділянки загального користування, так і земельні ділянки, надані для ведення садівництва.
Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами-членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав державний акт та при цьому такі земельні ділянки виведені (з відповідним відображенням т ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 318 | Дата: 2014-03-27

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |