Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Квітень » 25

 

Сільгоспугіддя державної власності займають значну частку в загальній структурі земель Олевського району. Детальна їх ревізія дасть змогу державі швидше залучити цей, ще не використаний ресурс, в активний обіг.


Торік ми вже проінвентаризували земель державної власності 830 гектарів, це 41 ділянка по 9 сільських радах, за кошти державного бюджету. А ще залишається 4885 гектарів (а це 252 ділянки) земель запасу і резерву, які необхідно проінвентаризувати. Якщо будуть кошти виділятися, то будемо продовжувати роботи.
Ясна річ, що ми почали в першу чергу інвентаризацію найбільш ліквідних земельних ділянок, які знаходяться в доступних місцях. Адже раніше, коли робилося паювання, то сільські ради залишали в запасі найгірші землі, і вони, як правило, малі ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 322 | Дата: 2014-04-25

 

 

Олевський держлісгосп розташований на півночі Українського Полісся. Його ліси виконують екологічну, соціальні та економічні функції. Аналізуючи стан роботи державного підприємства «Олевське лісове господарство» можна сміливо говорити, що наша лісова галузь перебуває в стані систематичного розвитку та вдосконалення. Слід відзначити, що обсяг реалізованої продукції за 2013 рік проведено 47720 тис.грн., в тому числі промислової продукції 10149,5 тис.грн., декоративного матеріалу 72,8 тис.грн., ялинок новорічних 273,0 тис.грн. Темп росту до відповідного минулого року складає 110,3%.


Чисельність штатних працівників лісгоспу 370 чол., середньомісячна заробітна одного штатного працівника — 3226 грн., що у відповідності до 2012 ро ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 321 | Дата: 2014-04-25

 

 

Державна екологічна інспекція у Житомирській області не є закритою структурою. Ми відкриті для громадян, адже сучасні екопроблеми і еконебезпеки не обходять нікого. В області діє не один десяток різного роду громадських організацій і рухів екологічного спрямування, існують незалежні ЗМІ, які все більше висвітлюють природознавчу тематику. Майже в кожній школі створені гуртки юннатів, а в одному із провідних вузів Житомира відкрито екологічний факультет.


Громадська екологічна сила в області є потужною, і ми це відчуваємо і намагаємося тісніше співпрацювати із громадськими активістами, учнями, студентами. Зараз при Державній екологічній інспекції працює 36 громадських інспекторів, які, відповідно до наданих їм повноважень, здійснюють контролюючу діяльність ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 321 | Дата: 2014-04-25

 

Старі, стиглі дерева необхідно зрізати, як би це комусь не було сумно чи навіть неприємно. Ми жнемо стигле жито, а потім сіємо знову, зрізуємо дорослу кукурудзу, соняшник і т.п. І ні в кого це не викликає подиву або невдоволення.


Але ж ліс — це такі ж рослини, тільки більші, перезрілі треба зрізати, а на їх місці висаджувати молоді пагони. Скажімо, вік стиглості сосни зараз складає 70 років, дуба — близько 100-120 років, в залежності від категорії. І ми такий ліс маємо вирубати для потреб народного господарства, а на місці старого висадити молодий ліс.
Зараз на території державного підприємства «Житомирське лісове господарство» триває лісокультурна кампанія. Заплановано в цьому році лісовідновлення на площі 205 гектарів, в т. ч. посадка лі ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 320 | Дата: 2014-04-25

 

Гюнтер Краузе, президент компанії ITC Solution AG і федеральний міністр транспорту Німеччини у відставці, представив українцям розробку, здатну із соломи зробити нафту, а також вирішити проблему накопичення відходів.


На екологічному форумі «Green Mind», який проходив у будівлі Торгово-промислової палати України, німець Гюнтер Краузе розповів про систему «BIOOIL» («Біонафта»), яка здатна переробити побутові та промислові відходи в нафту, середній дистилят, який за своєю якістю перевершує природну сиру нафту. Президент корпорації ITC Solution AG стверджує, що ця розробка — перша у світі, яка дозволяє і виробляти якісну нафту, і переробляти відходи, і в той же час є екологічно чистою технологією. Відходи, які можна переробляти з її д ... Читати далі »

Категорія: Новітні технології | Переглядів: 362 | Дата: 2014-04-25

 

Інженер-хімік Серхіо Хесус Веласко з Мексики висунув ідею консервування води для посушливих районів. Вчений розробив концепт «твердої води» Solid Rain (твердий дощ) — абсорбуючої речовини, здатної вбирати велику кількість води і довго її утримувати. У розпал посухи «тверду воду» досить лише внести в ґрунт, і рослини самі візьмуть стільки вологи, скільки їм потрібно.


Solid Rain — це абсорбуючий полімер під назвою поліакрилат калію. За зовнішнім виглядом він схожий на пральний порошок або дрібнозернисту сіль, однак, занурюючись у воду, гранули полімеру здатні вбирати вологи в 500 разів більше свого об’єму! Термін зберігання законсервованої таким чином води складає один рік.
Веласко пропонує запасати воду в дощові часи за допомогою Solid Rain, ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 316 | Дата: 2014-04-25

 

Китайські хіміки відкрили особливий «рецепт» для виготовлення листів паперу, який дозволяє використовувати його для багаторазового друку за допомогою води, а не дорогих і екологічних «брудних» чорнил.


На сьогодні існують тисячі способів записувати інформацію за допомогою «невидимих» чорнил, які зникають або проявляються на папері через деякий час. Частина з них знайшла застосування в дитячих «чарівних» ручках і маркерах, а інші знайшли своє місце в арсеналі шпигунів.
Шон Сяо-Ань Чжан з Цзіліньского університету в Чанчуні (Китай) і його колеги знайшли вельми оригінальне застосування для таких технологій, перемістивши подібні «чорнила» всередину самого паперу і навчившись друкувати на ньому за допомогою води. Створюючи цю ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 261 | Дата: 2014-04-25

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері заявлено до суду позов з вимогою звільнити самовільно зайняту підприємством в Олевському районі земельну ділянку площею 0,86 га, вартістю 450 тис. грн.
Перевіркою установлено, що приватне лісопильне деревообробне підприємство, усупереч чинного законодавства, самовільно зайняло земельну ділянку, на якій збудувало приміщення для сушіння продукції.
Спеціалізована прокуратура через суд наполягає на звільненні незаконно зайнятої ділянки землі.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 245 | Дата: 2014-04-25

 

Овруцькою міжрайонною прокуратурою на захист інтересів громадян подано до суду позовні заяви про стягнення з підприємства заборгованої орендної плати та повернення земельних ділянок орендодавцям.
Установлено, що сільськогосподарське підприємство орендувало у трьох громадян похилого віку, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, понад 11 га землі загальною вартістю майже 236 тис. грн.
Однак, у порушення умов договорів, орендна плата упродовж року не сплачувалась, унаслідок чого накопичено заборгованість на загальну суму майже 13 тис. грн.
Прокуратура у судовому порядку захищатиме права громадян, один з яких є інвалідом-чорнобильцем.
На даний час судом по справах відкрито провадження.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 251 | Дата: 2014-04-25

 

До прокуратури області надійшло понад 20 звернень від органів місцевого самоврядування, у яких територіальними громадами порушено проблему відсутності пасовищ для випасання громадської худоби та нагальної необхідності виділення земельних ділянок для таких потреб в Андрушівському та Любарському районах.


Оскільки така проблема може бути характерна для усієї Житомирщини, органами прокуратури передбачено вивчити стан використання земель територіальних громад під пасовища й в інших районах.
Чинне законодавство передбачає індивідуальну оренду громадян земельних ділянок для випасання худоби.
Громадські пасовища також можуть створювати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади.
У більшості випадків земельні ділянки, на яких можуть створюватися пасовища, знаходяться за межами населених пунктів і їхнім розп ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 248 | Дата: 2014-04-25

 

Позов Новоград-Волинської міжрайонної прокуратури про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що приватний підприємець, у с. Кущове Новоград-Волинського району, без будь-яких дозвільних документів, самовільно зайняв земельну ділянку площею майже 0,4 га вартістю понад 90 тис. грн.
У подальшому на вказаній землі, що знаходиться у комунальній власності сільської ради, незаконно побудовано кафе.
Рішенням суду громадянина зобов’язано знести будівлю за власний рахунок, звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та привести її у придатний для використання стан.

 

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 276 | Дата: 2014-04-25

 

 

Ніщо не може повністю замінити потребу нашого організму в простій воді. Це найбільш правильне і корисне джерело вологи. Проте, існують напої, які, окрім води, дають нашому організму ще багато корисних і потрібних речовин.


Зелений чай знижує ризик виникнення остеопорозу, раку, серцево-судинних захворювань. У зеленому чаї міститься багато флавоноїдів, поліфенолів і антиоксидантів, які захищають клітини від шкідливої дії і нейтралізують вільні радикали. У чаї також міститься фтор, який зміцнює кістки і благотворно впливає на зуби.
М’ятний чай допомагає впоратися з розладом шлунку, полегшує кольки, сприяє травленню, допомагаючи їжі рухатися через шлунково-кишковий тракт. М’ята володіє протиспазматичною дією, знімає болі в м’язах і ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 320 | Дата: 2014-04-25

 

Каперси - досить екзотичне і не всім відоме блюдо. Однак, незважаючи на це, каперси і сам чагарник, на якому вони зростають - каперсник - безперечно заслуговує уваги і ретельного розгляду. Саме про корисні властивості каперсів та їх використання в лікувальних цілях ми сьогодні і поговоримо.


Насправді те, що ми звикли бачити на прилавках магазинів у яскравих банках, є лише ще не розкритим бутоном, пофарбованим, як правило, в темно-оливковий колір і нагадує за формою невелику ягідку.
А от сам каперсник - рослина досить цікава, його історія сягає корінням глибоко в минуле. Використовувати смакові якості каперсів, а пізніше і лікувальні властивості люди почали дуже і дуже давно. Походження такої назви для цього колючого цілителя породжує безліч припущень і легенд. Одна, що здається най ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 270 | Дата: 2014-04-25

 

Шанувальників харчових добавок з кожним роком стає все більше. Так що ж це — данина моді чи необхідність?
Зізнайтеся, що у вас було сьогодні на обід: черговий бутерброд або вермішель швидкого приготування? А може, взагалі не вистачило часу перекусити? На жаль, сучасний швидкий темп життя вносить свої корективи в наш раціон.
Відповідно, якщо ви харчуєтеся неправильно, ваш організм не отримує необхідні вітаміни, макро— і мікроелементи, а також інші корисні речовини, необхідні для нормального функціонування. Так як же бути?
«Здоровий спосіб життя — це цілий комплекс, який складається з системи певних дій. І чималу роль в цьому відіграє харчування. А допоміжним компонентом є біологічно активні добавки.
Популяризація біологічно активних добавок почалася з Америки. Організм людини страждає від дефіциту вітамінів ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 278 | Дата: 2014-04-25

 

З давніх часів глина використовується людиною в багатьох сферах діяльності: у косметології, будівництві, медицині. У природі даний матеріал існує всюди і має найрізноманітніші колірні відтінки. Глина буває:
-червона
-жовта
-зелена
-біла
-блакитна.
Вважається, що глина — матеріал природного походження наділений цілющими властивостями. Однією з основних здібностей глини є поглинання різних шкідливих субстанцій. Так, наприклад, при отруєннях і запаленнях вона прекрасно справляється з функцією виведення з організму мікробів і отрути.
Існує величезна кількість народних рецептів з використанням цього природного матеріалу. Ось найпоширеніші з них.
Примочки з глини
Якщо глина зібрана вручну, то її потрібно добре просушити на сонці. Потім необхідно подрібнити її і очистити від різного сміття (камінчик, л ... Читати далі »

Категорія: Живе диво | Переглядів: 431 | Дата: 2014-04-25

 

Ще здавна людину вабив загадковий підводний світ, який був прекрасний і недоступний. І якщо вид Homo sapiens не пристосувався довго перебувати в колисці водної стихії без спеціальних засобів, то воно (істота розумна) навчилося приносити частинку природи в своє житло.


Це доводять ще розкопки в Єгипті і Мексиці, де виявлені басейни і резервуари, подібні сучасним акваріумам. Фрески та малюнки, що зображують риб і земноводних, підтверджують факт утримання рибок у домашніх умовах за кілька тисяч років до нашої ери.
Що ж так приваблювало наших предків? Безсумнівно, краса форм і забарвлень, якою так багата підводна фауна! Природа, як найталановитіший художник, прикрасила мешканців морів і океанів найяскравішими фарбами, в палітрі яких змішані всі кольори і відтінки.
Золоті рибки & ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 544 | Дата: 2014-04-25

 

Більшість кішок і собак з усього світу харчується виключно комерційними сухими кормами або консервами. Починаючи з 1940-х років в світі (а в Росії в 90-х) сухі корми для тварин стали настільки поширені, що більшість людей вважає годування тварин чим-небудь іншим неправильним. Тут ми розглянемо всі «за» і «проти» натурального годування.


Навіщо кішок і собак годувати домашньою їжею? Існує кілька причин, чому люди годують тварин домашньою їжею. Так, у деяких власників живуть домашні тварини зі спеціальними дієтичними вимогами, які за показниками здоров’я не можуть харчуватися комерційними кормами через що виникають на них алергій і т.д., а також з причини необхідності додавання в їжу особливих інгредієнтів.
Деякі люди годують тварин домашньою їжею, оскіл ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 422 | Дата: 2014-04-25

 

Ви вирішили всерйоз зайнятися розведенням шиншил? Немає нічого простіше! Для утримання цих звірків не потрібно великих і просторих приміщень, на перших порах займатися розведенням тварин можна в квартирі, також для утримання підійде облаштований гараж, сарай, підвал або дачний будиночок.


Приміщення, в якому міститимуться звірки, має обов’язково опалюватися в зимовий час, температура повітря не повинна опускатися нижче 13 ° С. У літній час температура повітря не повинна перевищувати 25 ° С, шиншила дуже погано переносить спеку — з’являється задишка, знижується апетит, спостерігається слабкість і апатія. Не можна утримувати шиншил в приміщеннях з високою вологістю повітря, довге перебування в несприятливих умовах призводить до погіршення здоров’я звірків, ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 390 | Дата: 2014-04-25

 

Житомирська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що з 1 січня поточного року ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах зросли на 25 відсотків та складають тепер 100 відсотків ставок екологічного податку, встановлених ст. 243 — 246 Податкового кодексу України.
Нагадаємо, що в 2013 році ставки екологічного податку становили 75 відсотків від ставок, встановлених цими статтями Кодексу. Ці зміни передбачені п. 2 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Порядок обчислення та сплати податку в 2014 році залишився незмінним.

 

Інформаційно-комуні ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 260 | Дата: 2014-04-25

 

 

Проведення ефективного щорічного обліку фізичних осіб, котрі зобов’язані сплачувати плату за землю та пільговиків, являється вкрай необхідним задля забезпечення належного рівня надходжень до місцевого бюджету.


Землекористувачі та землевласники, зокрема, власники земельних паїв, городів, земельних ділянок, виділених для ведення особистого сільського господарства та інших сплачують плату за землю згідно норм Податкового Кодексу з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою, а у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Платникам необхідно врахувати вимоги Податкового Кодексу про те, що ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 262 | Дата: 2014-04-25

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |