Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Травень » 25

 

Зараз я працюю на своїй землі біля села Ясногірка Червоноармійського району, але в перспективі хочу стати повноцінним фермером. Сумарно ми всією сім’єю обробляємо 8 гектарів землі. Але для повноцінного фермерства цих угідь недостатньо. Адже деякий час я працював у Польщі і бачив, що польські фермери, які мали у користуванні до 30 гектарів землі, були трохи багатші від жебраків. Добре живуть фермери, які обробляють 30 і більше гектарів, вони мають на сім’ю стабільний дохід, що дозволяє їм, окрім всього, купувати нову сільськогосподарську техніку, наймати робітників і платити їм заробітну плату.


Мені ж довелося починати, як кажуть, з нуля. У мене поки що немає тут ні хати, ні техніки, ні господарських приміщень, але є земля і є велике бажання на ній працювати. Звичайно, деякий реманент для обробітку вже придбав: це сінокосилка, бензопила. А велику техніку: трактори і комбайни, замовляю на сезонні роботи. Наймана техніка, на жаль, обходиться дорожче. ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 343 | Дата: 2014-05-25

 

 

В Тригірському лісництві створено значний заповідний фонд, і це зрозуміло, адже природні ландшафти обабіч Денишів недарма називають «Житомирською Швейцарією».


Є в нас заказник — «Вікові дуби», що поблизу греблі знаходиться, там ми огородили і охороняємо дерева, яким більше ніж 570 років. Цей заказник ми зараз ретельно охороняємо як від пожеж, так і від людей, які часом проникають скрізь огорожу.
Є в нас і заповідник — «Замок Терещенків», ми поки що охороняємо залишки того, що залишилося від будівель, хоча зараз багато говориться про відновлення цієї історично-архітектурної пам’ятки. А поки що до замку приїздить багато людей, які цікавляться історією нашого краю.
І третій наш заказник розмістився вздовж ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 347 | Дата: 2014-05-25

 

 

стверджує головний спеціаліст відділу Держземагенства в Олевському районі Петро Редько. З ним веде розмову наш кореспондент Володимир Васильчук.


Редько: В Національній кадастровій системі вже створена і діє індексно-кадастрова карта Олевського району, куди внесені дані про земельні ділянки, які оформлені і мають всі правовстановлюючі документи. Це переважно розпайовані землі, землі лісогосподарського призначення, землі особистих селянських господарств і навіть присадибні ділянки місцевих власників. І тепер кожен землевласник в районі має доступ до кадастрової карти, яка створена в мережі Інтернет. За своїм кадастровим номером він може перевірити достовірність даних своєї земельної ділянки, а також місце її розташування. ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 346 | Дата: 2014-05-25

 

 

1 січня 2013року в Олевському держлісгоспі запроваджено електронний облік деревини. І тепер кожне дерево, яке зрізується, маркується чипом із спеціальним штрих-кодом, і ми можемо чітко бачити весь рух цієї колоди аж до відправлення споживачу. Це зроблено для того, щоб посилити контроль за використанням лісосировини і запобігти розкраданню лісу.

 


Всі знають, що в Олевському районі зараз найбільше налічується приватних пилорам, і раніше чимало лісу надходило на такі пилорами нелегально. Тепер це зробити стало набагато складніше, адже кожне зрізане дерево «чипується», а якщо на пилорамі виявляємо «нечиповані дерева», значить вони крадені, іншого бути не може.
З іншого боку ця нова технологія теж недешево нам обійшлася, адже тр ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 306 | Дата: 2014-05-25

 

 

У Червоноармійському районі приблизно 10% земель соціально-культурного призначення оформлені власниками відповідно до норм сучасного земельного законодавства. Всі інші використовуються без належного правового оформлення. В ситуації розбирався наш кореспондент разом із завідуючим сектором землеустрою та ринку земель відділу Держземагенства у Червоноармійському районі Олександром Сівченком.


Сівченко: У кожному селі є об’єкти соціально-культурного призначення, це фапи, клуби, школи, дитячі садочки, стадіони і т.п. Але не всі земельні ділянки, на яких вони розміщені, оформлені належним чином. І мова йде саме про об’єкти комунальної власності місцевих громад, оформляти правовстановлюючі документи на них мають сільські і селищні ради.
... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 354 | Дата: 2014-05-25

 

 

Вода покриває три чверті нашої планети, і, тим не менш, ми відчуваємо нестачу в воді. Брак чистої, прісної воді, придатної для пиття. Близько 1 млрд. землян п’ють забруднену воду, і близько 3 млн. з них щорічно стають жертвами поганого пиття. Адже брудна вода є причиною 80% людських захворювань, — згідно з даними ВООЗ.


Хлорування питної води — найнадійніший спосіб її дезінфекції в трубах, і застосовується він у всіх країнах світу. Альтернатива хлоруванню існує, але поки що це екзотика. У всьому світі не можуть впоратися з проблемою якості водопровідної води. Парадокс у тому, що на самих водоочисних станціях, якість води відповідає нормам. Однак у міру її просування до споживача, поступово витрачається хлор, призначений для дезінфекції води. Ось так то ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 408 | Дата: 2014-05-25

 

Прокуратурою Житомирського району забезпечено реальне виконання рішення суду про повернення землі у комунальну власність сільської ради.
Зазначеним рішенням зобов’язано приватне підприємство «Светолюкс» повернути Левківській сільській раді земельну ділянку рекреаційного призначення площею 2,3 га вартістю 332 тис грн, що розташована у лісовій зоні.
Підприємство, яке упродовж 5 років орендувало землю, по закінченню терміну дії договору оренди, більше року не повертало її у комунальну власність.
Оскільки земельну ділянку добровільно не передано сільраді, прокуратура району наполягла на примусовому виконанні рішення суду.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 255 | Дата: 2014-05-25

 

Позови прокуратури Володарсько-Волинського району про розірвання договорів оренди, стягнення заборгованості з орендної плати та повернення земель державі судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що два товариства з обмеженою відповідальністю, орендуючи земельні ділянки загальною площею понад 15 га вартістю більше 2,3 млн грн, упродовж року не сплачували кошти за оренду.
Унаслідок цього до місцевого бюджету не надійшло майже 65 тис грн плати за землю, яку підприємства використовували для промислового видобутку лабрадориту.
Наразі за втручання прокуратури земельні ділянки повернено у державну власність.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 252 | Дата: 2014-05-25

 

 

До прокуратури області надійшло понад 20 звернень від органів місцевого самоврядування, у яких територіальними громадами порушено проблему відсутності пасовищ для випасання громадської худоби та нагальної необхідності виділення земельних ділянок для таких потреб в Андрушівському та Любарському районах.


Оскільки така проблема може бути характерна для усієї Житомирщини, органами прокуратури передбачено вивчити стан використання земель територіальних громад під пасовища й в інших районах.
Чинне законодавство передбачає індивідуальну оренду громадян земельних ділянок для випасання худоби.
Громадські пасовища також можуть створювати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади.
У більшості випадків земельні ділянки, на яких можуть створюватися пасовища, знаходяться за межам ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 252 | Дата: 2014-05-25

 

За апеляційною скаргою прокуратури області суд скасував незаконне розпорядження Коростишівської райдержадміністрації про надання в оренду 30 га землі вартістю 300 тис грн.
Установлено, що розпорядженням Коростишівської райдержадміністрації незаконно, без проведення земельних торгів, на неконкурентних засадах фермерському господарству «Рибацький стан» надано дозвіл на розробку землевпорядної документації для оренди 30 га землі.
Прокуратурою Коростишівського району було оскаржено незаконне розпорядження, однак суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив.
Лише за апеляційною скаргою прокуратури області прийнято рішення про скасування вказаного розпорядження.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 256 | Дата: 2014-05-25

 

 

Позов прокуратури Радомишльського району про припинення права ТОВ «БМ Граніт — ГП» на користування надрами Гуто-Потіївського родовища судом задоволено у повному обсязі, спеціальний дозвіл на видобування граніту скасовано.


Установлено, що зазначене приватне підприємство ще сім років тому отримало спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування граніту терміном дії 20 років.
Однак, порушуючи чинне законодавство, товариство з обмеженою відповідальністю протягом тривалого часу так і не розпочало розробку родовища, що суперечить інтересам держави та територіальної громади.
За позовом прокуратури господарським судом Житомирської області припинено право на користування надрами.
Довідково. Відповідно до ст. 24 Кодексу України «Про надра», користувачі надр зобов’язані використовувати надра відповідно до цілей, для я ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 302 | Дата: 2014-05-25

 

Органами прокуратури Житомирської області під час перевірок щодо додержання законодавства у сфері земельних відносин виявлено кримінально-карані діяння. Зокрема, протягом поточного року за такими фактами розпочато 6 кримінальних проваджень.


Про це повідомила начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в судах прокуратури області Роксолана Гребенюк.
Керівник підрозділу навела приклад виявлених кримінально-караних діянь: «У Малинському районі, у порушення вимог законодавства та умов договору про оренду землі та водного об’єкта, приватне підприємство побудувало у прибережній захисній зоні будинок рибалки площею понад 72 кв.м. Однак, посадовою особою уповноваженого контролюючого органу — інспектором Державної інспекції сільськ ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 356 | Дата: 2014-05-25

 

Насамперед слід відмітити, що документом, який підтверджує право власності на нерухоме майно (будівлю), є свідоцтво про право власності.
Відповідно до статті 120 Земельного кодексу України, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то у разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
З 01.01.2013 року відповідно до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забороняється передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або дета ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 320 | Дата: 2014-05-25

 

Сільськогосподарське підприємство має в оренді землю з цільовим призначенням «землі під господарськими будівлями та дворами», на якій розміщено свинокомплекс. Чи може таке сільгосппідприємство перейти на сплату ФСП?


Відповідно до ст.22 Земельного кодексу України «землі під господарськими будівлями та дворами» належать до земель сільськогосподарського призначення, є несільськогосподарськими угіддями, які можуть передаватись у власність або надаватись у користування сільськогосподарським підприємствам — для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Для сільськогосподарських підприємств — платників ФСП об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень) та/або зем ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 533 | Дата: 2014-05-25

 

 

У давнину в ряді країн кунжут називали насінням безсмертя, і частка правди в цьому є. Як і багато насіння, джерелом необхідних для організму речовин і енергії є кунжутне насіння, корисні властивості його компонентів дарують здоров’я і довголіття — так, наприклад, вважають у Китаї. У кунжуту є і друга назва — сезам. Мимоволі це слово асоціюється з відомою казкою, відкриваючи двері в світ самого безцінного багатства — здоров’я. Джерелом його є кунжутне насіння. Корисні властивості цієї рослини цілком виправдовують таку назву.


Вирощують кунжут в Індії, Закавказзі, Середній Азії, в деяких районах Африки і на Близькому Сході. Кунжут — теплолюбна і світлолюбна однорічна рослина, дуже красиве, його навіть як декоративне вирощують на клумбі ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 283 | Дата: 2014-05-25

 

 

Екзотичний і дуже корисний тропічний фрукт маракуйя знайомий нам з недавніх пір, оскільки він часто виступає в ролі наповнювачів для йогуртів або фруктових міксів. Цей фрукт володіє неймовірним ароматом і дуже багатим поживним складом, за який і цінується дієтологами.
Саме завдяки високому вмісту різних вітамінів та поживних речовин в цьому тропічному фрукті, корисні властивості маракуйї охоплюють широкий спектр цілющих якостей даного продукту. Регулярне вживання цього фрукта може допомогти зміцнити ваше здоров’я і поліпшити функцію багатьох систем вашого організму.
У першу чергу, маракуйя корисна для нормалізації процесів травлення, і особливо для профілактики різних недуг типу запорів або кишкових інфекцій. Завдяки низькому вмісту жиру і низької калорійності, цей фрукт може стати прекрасним доповненням д ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 261 | Дата: 2014-05-25

 

Базилік не тільки ароматна приправа, яка збагатить і додасть родзинки будь-якій страві, але також це дуже корисна рослина, що володіє незліченними корисними властивостями.
Топ 10 причин вживати базилік


1. Базилік багатий ефірним маслом, яке і надає приправі специфічний запах. У цій ефірній олії міститься метил-кавікол, який сприяє підвищенню імунітету організму людини.
2. Базилік містить антиоксиданти, які захищають наші клітини від негативного впливу навколишнього середовища.
3. Ароматна приправа підвищує розумову активність.
4. За рахунок вмісту вітамінів (А, В2, СС, РР), каротину, рутина і фітонциди, рослина допомагає боротися з інфекціями, що вражають дихальні шляхи. Базилік рекомендують при астмі, хронічному бронхіті, легеневих захворюваннями та застудах.
... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 326 | Дата: 2014-05-25

 

Благодійність перестає бути долею знаменитостей, допомогти нужденному намагаються багато хто. У числі добрих справ є і бажання стати господарем тварини з притулку.
Хтось платить великі гроші за суперпородистого цуценя або кошеня, а хтось вважає, що краще врятувати того, про кого нікому подбати і кому важко знайти собі господаря. Таке рішення має бути максимально виваженим, зайве нагадувати про те, що тварина — не іграшка, і це надовго. Дорослі вихованці, що вже побували в життєвих колотнечах і, можливо, що зіткнулися з жорстокістю і поганим доглядом, можуть зажадати більше уваги, ніж здорові породисті щенята. Може знадобитися лікування або підтримка кінолога. Ну, і звичайно, варто відповісти собі на питання: якщо тварина виявиться не такою, як ви хотіли і буде переводити вас шкідливими звичками — не повернете ви його назад? ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 264 | Дата: 2014-05-25

 

На думку багатьох ветеринарних лікарів, до 40% їх пацієнтів мають надлишкову вагу, а 25% — патологічне ожиріння. У Великобританії від цієї недуги, так-так, саме недуги, страждає майже половина кішок і собак, тобто 43% собак і кішок слід було б схуднути. В іншому випадку у них можуть розвиватися цукровий діабет, кульгавість або неалергічні захворювання шкіри.


Чому ожиріння може загрожувати нашим вихованцям? Виникнення проблем зі здоров’ям сприяє безліч факторів, у тому числі перегодовування домашнього улюбленця, зниження його рухової активності або порушення нервової та ендокринної систем.
На жаль, початковий період ожиріння часто буває не помічений. Він характеризується нестійкістю апетиту і коливаннями ваги — собака чи кіт, при, здавалося б, звичайному харчуван ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 274 | Дата: 2014-05-25

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |