Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Вересень » 18

 

Зокрема, узагальнені зауваження відносно законодавчих змін, на робочій нараді у Малинському райуправлінні Держземагентства, висловив Ворсівський сільський голова Петро Підручний: 


«Зараз всі земельні масиви у с. Ворсівка розділені на шматочки(паї) і мені, як сільському голові, неприємно дивитися, як окремі клаптики землі вже позаростали бур’янами. Чимало власників паїв не хочуть здавати землю в оренду, бо орендна плата на Поліссі надто низька, а процедури передачі землі в оренду дорогі, тому не завжди, як кажуть, шкірка вичинки варта. Обробити свою землю також не кожен у змозі.

З іншого боку, окремі орендатори взяли землю в оренду, «застовпили» її, не обробляють і не платять орендну плату. ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 252 | Дата: 2014-09-18

 

 

Із січня 2013 року землями, що знаходяться за межами населених пунктів, як відомо, розпоряджаються органи Держземагентства України. І з того часу, наші спеціалісти стали уважно вивчати проблему громадських пасовищ. Адже створені вони були довкола сіл і селищ переважно, стихійно, без належного оформлення документів і сплати податків.


Тому, у деяких населених пунктах області останнім часом почастішали випадки, коли місцеві фермери почали самовільно виорювати і обробляти «вільні», на їх думку, території довкола сіл, де місцеві мешканці традиційно випасали домашню худобу. Це викликало чимало непорозумінь і навіть конфліктів, а в деяких районах, взагалі, підняло градус соціальної напруги. Зокрема, така складна ситуація виникла у Любарському районі ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 521 | Дата: 2014-09-18

 

 

Олевський район має значні поклади торфу, і його видобуток ведеться тут вже декілька десятків років. Раніше, коли працював Бучманський торфобрикетний завод, більша частина продукції перероблялась у брикети і була надійним джерелом теплозабезпечення для місцевих шкіл, лікарень, приватних будинків громадян.


Зараз нам знову необхідно відновлювати теплову складову торфу, бо газ стає надто дорогим для споживачів. Тому колектив нашого заводу взяв новий напрямок — на створення власної переробки торфу для його брикетування і пілетування. Будемо робити брикети і пілети із торфу, хочемо також залучити до цього приватних інвесторів. Це дасть змогу організувати круглорічну роботу підприємства, адже зараз ми працюємо сезонно, взимку завод не працює. Власна перер ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 416 | Дата: 2014-09-18

 

 

На початку нового тисячоліття проблеми збереження життєвого середовища людства прийняло глобальний характер, зачіпаючи інтереси всіх народів Землі. Нині людство планети прийшло до визнання того, що інтенсивне використання біоресурсів і лісових ресурсів в тому числі, вступає в постійно зростаюче протиріччя з життєвими інтересами сьогоднішнього і майбутніх поколінь людства.


Вчені, спеціалісти, екологи, державні діячі починаючи з 60-х років минулого століття, враховуючи зростаючу стурбованість світової громадськості станом біосфери, розробили цілий ряд програм і документів, один із них «Концепцію про біорізноманіття», яку розробила ООН, Україна підписала в 1992 році.

Відповідно до даної Концепції Україна розробила Національну програму збереження біологічного та ландшафтного різноманіття України на період до 2015 року, програму «Ліси України» на 2002-2015 роки. Цією програмою визначено необхідність вдосконалення системи ведення та основні напрями розвитку лісового господарства.

... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 715 | Дата: 2014-09-18

 

Всі пам’ятають, що лісгоспи АПК в області створені на базі колишніх колгоспних лісів в 2000 році, наш — не є виключенням.

Площа Малинського лісгоспу АПК на сьогодні складає майже 25 тисяч гектарів. Це велика територія, де росте більше тисячі різних рослин, дерев і кущів, водиться багато звірів, птахів, плазунів, комах і т.п. Сам по собі ліс швидко засмічується, заростає дикоростучими кущами, травою, бур’янами. Треба за ним доглядати, постійно впорядковувати територію і прибирати лісове сміття.


У лісовому господарстві немає спеціальних комунальних служб, а всякого непотребу у лісі більшає. І зрозуміло, що смітять тут найбільше не звірі, а люди, які люблять пікніки, шашлики та риболов ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 343 | Дата: 2014-09-18

 

 

Наш кореспондент Володимир Васильчук веде розмову із заступником начальника відділу Держземагенства у Романівському районі Василем Поліщуком.


Поліщук: Із загальної кількості 33 тисячі гектарів землі Романівського району укладені договори оренди на 19 тисяч гектарів. Зрозуміло, що більш задіяні в сільгоспобороті угіддя в перехідній і степовій зоні, а поліські землі зараз переважно облогують.

Аграрії цього року надали перевагу посіву зернових, кукурудзи, ріпаку. Великі холдинги сіють і соняшник на олію, фермери і невеликі агропідприємства активніше займаються тваринництвом.

Кор.: А як задіяти земельний ресурс на Поліссі?

Поліщук: Для нас це поки що проблема, тут землю беруть в оренду неохоче. Чимало агропідприємств ще раніше взяли в оренду землі в наших поліських селах, а потім зникли, не розрахувавшись за оренду паїв із місцевими жителями. Це такі, як: ТОВ «Романів Агро», ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 457 | Дата: 2014-09-18

 

Така закономірність характерна для більшості видобувних підприємств, — стверджує директор ДП «Пенізевицьке кар’єроуправління» Юрій Шевчук. Розмову із ним веде наш кореспондент.


Шевчук: Поліські землі, як відомо, багаті на поклади природних мінералів. Державне підприємтсво «Пенізевицьке кар’єроуправління» видобуває граніти на околиці Малина вже більше 80 років. На даний час підприємство проводить видобуток і переробку щебеневої продукції на площі 77,64 гектари, із них 35 гектарів — кар’єр, а точніше — багатокілометрова яма, де видобувається камінь.

... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 356 | Дата: 2014-09-18

 

 

Сьогодні багато звинувачень лунає у бік державних органів земельних ресурсів стосовно нецільового використання земель у деяких північних районах нашої області. Мова йде про так звані «бурштинові» території, де останнім часом ведеться незаконний видобуток такого природного матеріалу як бурштин (янтар). 


Його родовища давно виявлені на кордоні Житомирської та Рівненської областей: в Олевському і Коростенському районах, але стихійний комерційний бум почався десь років з два тому. Здавалося б, держава або органи місцевого самоврядування мали б оперативно зреагувати на ситуацію і затушити вогнище незаконної діяльності тіньових, кримінальних схем окремими законодавчими рішеннями та перехопити ініціативу, створивши ефективне державне або комуна ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 776 | Дата: 2014-09-18

 

 

Парки, сади та інші зелені насадження в міських районах здатні поліпшити самопочуття і якість життя людей, що живуть там, стверджують автори дослідження, проведеного в Ексетерському університеті. Узагальнивши дані про 5 тисяч британських домашніх господарств отримані протягом 17 років, вчені дійшли висновку, що життя в зеленій зоні позитивно позначається на людях. Як вважають дослідники, їх результати можуть бути використані в містобудуванні і здатні вплинути на суспільство в цілому.


Науково-дослідницька група вивчила дані національного опитування, в якому взяли участь 5000 домашніх господарств і 10000 дорослих городян, що змінили місце проживання в період між 1991 і 2008 роками. Щоб оцінити «ефект зеленого простору», респондентів опитували про ї ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 260 | Дата: 2014-09-18

 

 

Вважається, що шпинат родом з Близького Сходу, де його почали вирощувати ще до н.е. Значна кількість вітамінів і мікроелементів, що містяться в шпинаті, робить його цінним доповненням до раціону для людей різного віку.


Шпинат використовують у дієтичному харчуванні при порушенні функцій нервової системи, при недокрів’ї та анемії, цукровому діабеті і при гіпертонічній хворобі. Шпинат має послаблюючу, тонізуючу, сечогінну та протизапальну дію. Протипоказано вживання шпинату лише людям, що страждають від жовчнокам’яної і сечокам’яної хвороби та подагрою.

У корисні властивості шпинату входить вітаміну С. Зелень шпинату містить також цілий комплекс вітамінів Д, Е, В1, В2, Р, РР і К, мінеральних речовин. ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 279 | Дата: 2014-09-18

 

 

Першим міфом є думка, що людина має отримувати усі необхідні організму мінерали з води. Для цього нам щодня треба випивати цілу ванну води. Правда, незручно? Смішна ситуація, коли лікар виписує прийом ванни внутрішньо для компенсації нестачі мінералів.

Вода містить тільки неорганічні речовини, що погано засвоюються організмом людини. Нашу роботу з їх переробки виконують рослини та тварини. Тому регулярне вживання фруктів, овочів, злаків та різних білкових продуктів харчування є набагато кращим, ніж вода з великим вмістом «корисних» речовин. Як правило, усі ці неорганічні речовини збираються у вигляді каменів чи викликають закупорки судин та артрити.

Людина сьогодні отримує надлишок кальцію з їжею та жорсткою в ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 322 | Дата: 2014-09-18

 

 

Згідно із останніми змінами до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб’єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом (ст.12).

Під неохопленим раніше поданими деклараціями періодом слід розуміти часовий проміжок, за який суб&rsqu ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 2475 | Дата: 2014-09-18

 

Відповідно до ст. 269, 270 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Згідно із п. 99.2 ст. 99

Податкового кодексу України грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов&rsquo ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 237 | Дата: 2014-09-18

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |