Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Жовтень » 29

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана рішеннями колегії Держземагентства України запроваджено перший етап заходів реформування сфери земельних відносин в Україні, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин та розширення повноважень місцевих рад.
Так, з 15 жовтня 2014 року обов’язковим стало врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Під час розгляду питання про надання у власність або користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності територіальні органи земельних ресурсів надсилатимуть сільським, селищним, міським радам за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розробленн ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 246 | Дата: 2014-10-29

 

 

Однією з необхідних умов становлення та функціонування в Україні ефективно працюючого ринку земель є запровадження та застосування таких механізмів оцінки земельних ділянок, які б дозволяли визначити їх справжню ринкову вартість.


Грошова оцінка земель в нашій країні здійснюється понад 15 років. За цей час створена певна система, відповідно до якої, залежно від призначення та порядку проведення, застосовується визначення нормативної та експертної грошової оцінок земельних ділянок
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок застосовується у різних сферах — у визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 506 | Дата: 2014-10-29

 

Сприяння учасникам АТО в отриманні у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва, для індивідуального дачного будівництва ініційовано Держземагентством України.


Зрозуміло, що треба достойно оцінити внесок цих людей в захист незалежності і територіальної цілісності нашої держави. Слід враховувати і те, що сім’ї військовослужбовців по 10-20, а то і більше років чекають на отримання житла. Таким чином, ми хоча б частково компенсуємо ті зусилля, які сьогодні докладають військові, щоб захистити територію української держави.
У цій статті я дам відповідь на питання щодо того, як ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 295 | Дата: 2014-10-29

 

стверджує директор дочірнього підприємства «Олевський лісгосп АПК» Ігор Гайченя. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Гайченя: Я переконаний, що весь Олевський район може обійтися без споживання газу. У нас для його заміщення є достатньо дров і торфу. Зараз в Олевську населення і комунальні заклади переважно опалюються газом від централізованих котелень. Добре, що лікарні в райцентрі переведені на тверде паливо, школи також взяли напрямок на споживання дров.
Кор.: А чи вистачить всім дров?
Гайченя
: Думаю, проблем в цьому не буде. Ліміти для шкіл району ми вже забезпечили. У нашому лісгоспі АПК ліси, як кажуть, «відрубні», колишні колг ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 302 | Дата: 2014-10-29

 

Місто Малин поетапно розвивається, і нинішні межі для міста, відверто скажу, замалі.
Зараз територія Малина займає близько 1800 гектарів, а в черзі на житло стоїть більше 1000 громадян. Де взяти землі, щоб виділити їм під забудову? Над цим зараз думає влада міста і наша землевпорядна служба. Великі території довкола Малина вкриті лісами, це землі держлісгоспів, ними може розпоряджатися лише Кабінет Міністрів України. А в інших місцях, по периметру до райцентру, прилягають сільські ради, і там переважно розпайовані землі. Це села Ворсівка, Слобідка, Українка, і жителі цих сіл, просто так, своїми паями, зрозуміло, не поступляться. Малинській міськраді, можливо, доведеться викупляти ці землі для громадських потреб, але де взяти гроші для цього, бюджет міста їх не має.
Місто через бра ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 288 | Дата: 2014-10-29

 

то він нічим не поступається дикому лісу, окрім жорстокого природного відбору, — стверджує директор ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» Володимир Салійчук. Розмову із ним веде наш кореспондент.


Салійчук: Сучасний ліс, як й інші рослини, потребує регулярного впливу людини, без цього виростити високопродуктивні дерева у великих обсягах дуже важко. Тому ми багато садимо нових лісонасаджень, таких як: сосна, дуб звичайний, береза, вільха.
Актуальним залишається і сприяння природному поновленню, навіть самозаліснені ділянки впорядковують наші лісівники. Є такі ділянки лісу, де не можна здійснити весь комплекс підготовчих робіт, то ми проводимо посадку дерев, виходячи із місцевих можливостей. Ска ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 324 | Дата: 2014-10-29

 

 

Територія Соболівського лісництва густо вкрита лісами, проте якихось рідкісних, реліктових дерев у нас немає. Тут здебільшого ростуть поширені на Поліссі породи дерев: дуб, сосна, береза, вільха.
Дуб займає високу планку в ієрархії лісу, він надзвичайно міцний і стійкий до негативних проявів сучасних кліматичних умов. Але до зрілого віку росте він дуже довго, це практично від 50 до 100 років. У нас є свої насадження молодого дуба, у спеціальному розсаднику вирощуємо дуба черешчатого і повністю забезпечуємо свої потреби.
Лісова охорона збирає восени жолуді, ми їх прикопуємо на зиму, а весною висаджуємо у розсаднику і маємо свій адаптований посадковий матеріал.
А ще цієї осені плануємо розвести насіння дуба червоного, будемо створювати його молоді насадження. Є ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 320 | Дата: 2014-10-29

 

 

На Землі не існує жодного живого організму, в якому немає води, навіть найпростішого! Відомо, що рослини на 80-99% складаються з води, тварини — на 60-75 %, а місячний ембріон людини аж на 97 %. Коли народжується дитина, то вода — це 75-80 % від її загальної маси. У дорослої людини процентне співвідношення води від її загальної маси тіла — близько 65 %, а в людей похилого віку — 55-60 %. Отож, можна зробити висновок, що старість — це не що інше, як сухість організму. Печінка дорослої людини щодня прокачує через себе близько двісті мілілітрів рідини.


Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. У рідкому середовищі відбуваються процеси травлен ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 315 | Дата: 2014-10-29

 

 

Бердичівською міжрайонною прокуратурою, за результатами перевірки додержання вимог земельного законодавства, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Установлено, що службові особи Бердичівської райдержадміністрації у 2012 році прийняли розпорядження про затвердження проекту відведення 10 га особливо цінних земель, які у подальшому незаконно надали в оренду приватній особі для ведення фермерського господарства.
Такими неправомірними діями заподіяно державі шкоду на суму майже 138 тис. грн.
Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження, процесуальне керівництво у якому здійснює міжрайонна прокуратура.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 245 | Дата: 2014-10-29

 

 

Коростенською міжрайонною прокуратурою до господарського суду області пред’явлено позов в інтересах Житомирської обласної ради та Державної служби геології та надр України з вимогою припинити право користування надрами ПП «Екосанд» .
Установлено, що у травні 2012 року приватне підприємство отримало строком на 13 років спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування піску з родовища Ушомирське-2 загальною площею 6,9 га.
Однак, у порушення чинного законодавства, протягом більше двох років розробку родовища так і не розпочато, унаслідок чого бюджет недоотримав значних коштів.
З метою захисту інтересів держави, прокуратурою вжито представницьких заходів для припинення права користування родовищем.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 223 | Дата: 2014-10-29

 

 

Прокуратурою Корости­шівського району в інтересах держави подано позов до ТОВ «Українська гранітна корпорація» з вимогою привести земельну ділянку площею 6 га у придатний до використання стан та повернути у розпорядження органу виконавчої влади.
Установлено, що підп­ри­ємство у травні 2007 року уклало з Коростишівською райдержадміністрацією терміном на 2,5 роки угоду про використання для геологічного вивчення та пробного видобутку надр земельну ділянку сільсь­когосподарського призначення площею 6 га із земель запасу Кам’янобрідської сільської ради.
У подальшому товариство самовільно зайняло ще 0,55 га землі, розмістивши на ній склад, адмінприміщення та інші будівлі.
Водночас, після закінчення дії угоди у листопаді 2009 року, усупереч вимог державних контролюючих органів, підприємство незаконно користується землею й дотепер.
Прокуратура через суд вимагає усунути порушення земельного ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 238 | Дата: 2014-10-29

 

 

Позов прокуратури Чуднівського району з вимогою визнати незаконним розпорядження голови райдержадміністрації про затвердження проекту землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок загальною площею понад 36 га вартістю майже 600 тис грн судом задоволено у повному обсязі.
Йдеться, зокрема, про те, що у 2012 році протиправним розпорядженням райдержадміністрації приватній особі надано в оренду на 20 років дві земельні ділянки для ведення фермерського господарства.
Однак, усупереч вимог чинного законодавства, землі, що належать до особливо цінної категорії, були надані без проведення обов’язкової державної експертизи.
За позовом прокуратури рішенням суду розпорядження визнано протиправним, договори оренди недійсними, а також орендаря зобов’язано повернути ділянки до земель запасу Стетковецької сільської ради.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 209 | Дата: 2014-10-29

 

 

Позов прокуратури Лугинського району про скасування незаконного рішення Степанівської сільської ради та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки державної власності судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що протиправним рішенням сільської ради, у поточному році, ТОВ «Путиловицьке» передано в оренду більше 56 га землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 390 тис. грн, що розташована в урочищі «Карпуші».
Однак, вказане рішення прийнято з порушенням земельного законодавства, оскільки передача в оренду земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту належить до компетенції Головного управління Держземагенства в області.
Судом зобов’язано товариство повернути ділянку до земель резерву Степанівської сільської ради.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 223 | Дата: 2014-10-29

 

 

Правову позицію прокуратури області, яка з метою представництва інтересів держави здійснила вступ у справу на боці позивача, судом визнано обґрунтованою, враховано надані оригінали документів, що мають доказове значення у справі, та прийнято рішення про повернення ділянки землі площею 5,4 га агроекологічного університету.
Йдеться, зокрема, про те, що у 2011-2012 роках Житомирською міськрадою прийняті неправомірні рішення, на підставі яких з постійного користування вищого навчального закладу вилучено землі природно-заповідного фонду загальнодержавного значення площею 5,4 га вартістю понад 16 млн. гривень.
Такі рішення свого часу викликали великий резонанс, оскільки земельну ділянку з яблуневим садом, яка була місцем відпочинку для житомирян, планувалося віддати під забудову торгового центру.
За втручання прокуратури області Житомирському національному агроекологічному університету повернуто землі ботанічного саду.
< ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 212 | Дата: 2014-10-29

 

 

Прокуратурою Житомирського району подано до суду позов про розірвання договору оренди земельної ділянки водного фонду вартістю понад 290 тис. грн у зв’язку із несплатою за користування.
Установлено, що Житомирською райдерж­адміністрацією у жовтні 2007 року укладено з приватним підприємцем договір оренди 5,17 га землі водного фонду, що на території Кам’янської сільської ради, терміном на 10 років.
Однак підприємець, у порушення договірних зобов’язань, систематично не сплачував за оренду водного об’єкту встановлену плату.
Прокуратурою вжито відповідних заходів для припинення неправомірного використання земель водного фонду державної власності.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 250 | Дата: 2014-10-29

 

 

Коростенською міжрайонною прокуратурою пред’явлено позов в інтересах райдержадміністрації до фізичної особи з вимогою розірвати 8 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 18 га, привести їх у попередній стан та повернути у розпорядження органу виконавчої влади.
Установлено, що Коростенською райдержадміністрацією у 2013 році фізичній особі передано в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва понад 37 га невитребуваних земельних паїв на території Бондарівської сільської ради. Однак, частину земельних ділянок — 18 га використовували не для сільськогосподарських потреб, а для незаконного видобування бурштину.
Оскільки земля використовувалася не за цільовим призначенням, прокуратурою вжито заходи до примусового припинення права користування землею через суд.

 

Прес-служба прокуратури Житомирськ ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 233 | Дата: 2014-10-29

 

 

За останніми науковими дослідженнями в багатьох країнах світу вода — основний носій біоенергоінформації в природі. Саме завдяки біоенергоінформаційним властивостям вода впливає на функціональний стан цілісної системи організму людини й окремих його органів і систем.


Народна медицина стверджує, що перенесення «енергії життя» в живому організмі здійснюється за допомогою води. Здавна відомі замолювання, наспівування води, за допомогою яких можна вилікувати людину чи тварину. В різних джерелах окультних наук описано різні «рецепти», згідно з якими при певних захворюваннях використовують питну воду, впливаючи на неї певною молитвою.
У природі безпосередній передавач, носій біоінформ ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 233 | Дата: 2014-10-29

 

Вітамінний чай із горобини. Узяти 2 ст. л. сухих ягід горобини звичайної, залити в термосі 0,5 л окропу, настояти 1-2 години, перецідити, пити по 1/3 склянки тричі на день.
Проросле зерно. Узяти 100 г сухого зерна пшениці для чоловіків і 80 г — для жінок, перебрати, промити в теплій перевареній воді, потім обполоснути холодною водою й розсипати в затіненому місці на змоченому махровому рушнику таким чином, щоб другим кінцем можна було зверху прикрити пшеницю. Пророщувати добу, а то й більше, доки паростки не досягнуть розміру 1 мм (вони не мають перевищувати 1,1 мм). Після цього їх промити, змінивши тричі воду, і їсти, ретельно пережовуючи. Якщо вам важко жувати зерна, то потовчіть його в порцеляновій ступці. Це чудовий загальнозміцнювальний засіб.
... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 269 | Дата: 2014-10-29

 

 

Журавлину називають «північним лимоном» не даремно — в ній міститься 20% вітаміну С, в надлишку лимонної та хінної кислоти. Як і лимон, журавлина неймовірно корисна, вона допомагає вилікувати і не дати розвинутися дуже багатьом захворюванням.
 

Лікувальні властивості журавлини.
Ягоди журавлини, крім вітаміну C, лимонної, хінної і бензойної кислот, містять вітаміни групи В, К, РР, ефірне масло, цукор, каротин, дубильні і пектинові речовини, солі кальцію, калію, фосфору. Присутні: залізо, йод, мідь, кобальт, бор, марганець, магній тощо.
Ця чудова ягода є натуральним антибіотиком. Відомо, що інфекційні ураження нирок, а також запалення шлунк ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 259 | Дата: 2014-10-29

 

Білка — весела і життєрадісна тварина, за що надзвичайно популярна серед аматорів тварин. Містити її в клітині неважко. Проте краще себе вона відчуває в просторих приміщеннях, цілий день знаходячись в русі. 


У тісних клітинах навіть при самому хорошому догляді білки часто хворіють і довго не виживають. З цих міркувань білок рекомендується заводити лише в досить просторих вольєрах, а не в квартирах зоолюбителів. Далеко не всяка білка може стати дійсно ручною настільки, щоб її можна було без побоювання брати в руки, випускати по кімнаті, словом, зробити з неї приємну тварину, яка зможе по-своєму подружитися з людиною. Вона легко приручається, якщо спіймана молодою, проте може укусити.
Як утримувати білку.
З ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 297 | Дата: 2014-10-29

 

 

Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051, Порядку адміністрування Державного земельного кадастру, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 грудня 2012 року № 836, наказу Державного агентства земельних ресурсів України «Про визначення адміністратора Державного земельного кадастру» від 27 грудня 2012 року № 685, Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» здійснює адміністрування Державного земельного кадастру в органах Державного агентства земельних ресурсів України по всій території України та у місцях розташування об’єктів, які забезпечують функціонування Дер ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 876 | Дата: 2014-10-29

 

 

Фахівці Житомирської ОДПІ повідомляють, що платниками збору є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів або від первинних чи інших водокористувачів, та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до статті 326 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють даний Збір та Збір для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а Збір за спеціальне використання води для потреб водного транспорту — починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
Водокористувачі, яким ви­дано дозволи на спеціальне водо­кори­стування та які здійснюють постачання води іншим водокористувачам, щороку до 20 січня подають контролюючим орг ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 242 | Дата: 2014-10-29

 

Відповідь: Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Статтею 16 згаданого Закону передбачено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.
Згідно із частиною четвертою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Частиною 5 статті 6 Закону України «Про оренду землі» визначено, що право оренди земельної ділянки підлягає державній реєст ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 240 | Дата: 2014-10-29

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |