Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Листопад » 26

 

У звичайний, розмірений життєвий рух Бердичева не так давно, (на початку 2014 року) увірвалась подія, яка пробудила багато розмов, вигадок та, насамперед, цікавості у жителів міста. Подія ця — початок роботи нового польсько-білоруського комбінату з виготовлення м’ясних продуктів «ІНКО-ФУД». Таке сучасне підприємство міжнародного класу не могло не викликати цікавості.Тож розпочиналось все у 2002 році в місті Брест, Республіка Білорусь, де було засновано цю компанію. Компанія активно розвивалась і в 2004 році почала постачати продукцію на ринок України, швидко завоювала популярність серед українців. І як наслідок було прийнято рішення щодо відкриття заводу в Бердичеві.
Процес будівництва зайняв декілька років. Були з ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 301 | Дата: 2014-11-26

 

 

Як відомо, інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об`єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.Наразі, в Житомирській області інвентаризація проводиться в 15 районах по 69 об’єктах за кошти обласного, районного, міського, ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 283 | Дата: 2014-11-26

 

 

Прозорі, доступні центри надання адміністративних послуг — ознака цивілізованості держави.
Кабінетом Міністрів України визначено перелік адміністративних послуг, які мають надаватися у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) при райдержадміністраціях і міських радах. Все це робиться задля зручності людей, щоб вони не ходили по різних інстанціях і державних установах, а все могли оформити і отримати в одному місці: і дозвіл, і розпорядження, і рішення, і витяг із Державного земельного кадастру, наприклад.Що стосується просування в цьому напрямі управління Держземагентства у Житомирському районі, то можу сказати наступне: на сьогоднішній день ми розробляємо спеціальну методику взаємодії із ЦНАПами, які відкрито у Житомирській рай ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 247 | Дата: 2014-11-26

 

 

Словечансько-Овруцький кряж, розташований в ценральній частині Овруцького району, Житомирської області. Є горбистою грядою, витягнутою з заходу на схід приблизно на 50 км від міста Овруч до села Червонка, і має ширину від 5 км на сході до 15-20 км на заході. Середня висота — 60-80 м, а найвища точка — 316 метрів над рівнем моря, знаходиться в с. Городець Овруцького району. Назва кряжу походить від назв села Словечно і міста Овруч.Словечансько-Овруцький кряж піднімається над Поліською низовиною, відділяючись від неї уступом. Відносне піднесення над навколишньою місцевістю складає 50-60 м. Південні схили кряжу круті, північні — більш пологі. Поверхня кряжу горбиста, розсічена ярами з глибиною 20-25 м.
Річки, що беруть початок н ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 856 | Дата: 2014-11-26

 

 

Ємільчинський лісгосп АПК я очолив у жовтні 2006 року, тоді він був значно менший, до його складу входило всього 2 лісництва: Ємільчинське і Барашівське. Пізніше до лісгоспу приєдналося Сербівське лісництво, а в 2007 році, за ініціативи керівництва Ємільчинського району, нам виділили ще 13 тисяч гектарів занедбаних угідь, які вже й так позаростали лісом і чагарникам. Тепер наш лісгосп вже має площу 43305 гектарів.А 13 тисяч гектарів новоприєднаних земель ми поступово освоїли і засадили продуктивним лісом. Щоправда понесли при цьому великі затрати, а фінансову вигоду отримаємо через 50 років, мабуть. На повне впорядкування цілинних земель довелося витратити близько 600 тисяч гривень, і нам допомогло наше обласне об’єднання «Житомирагро ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 349 | Дата: 2014-11-26

 

 

Широкі міждержавні торгово-економічні відносини, зростання обсягу імпорту рослинної продукції створюють умови для проникнення карантинних шкідливих організмів на територію України. На території України виявлено 30 видів карантинних шкідливих організмів, з них 7 видів зафіксовано в Житомирській області: Американський білий метелик — HyphantriacuneaDrury., Амброзія полинолиста— Ambrosia artemisiifolia L., Повитиця польова— Cuscuta сampestris Yunck., Золотиста картопляна нематода — GloboderarostochiensisBehrens., Рак картоплі — Synchytriumendobioticum (Schilbersky) Percival, Ризоманія — BeetnecroticyellowveinFurovirus, Пасмо льону — MycosphaerellalsnscolaNaumov.Американський білий метелик &m ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 608 | Дата: 2014-11-26

 

 

Головною проблемою людства буде і лишається — якість води. Потрібно споживати: 2—2,5 літра на добу. Питна вода повинна бути безпечною для здоров’я та нешкідливою за своїм хімічним складом-сприятлива для споживання.Людині необхідно приблизно в десять разів більше води, ніж для пиття й приготування їжі. Недарма кажуть, що розвиток цивілізації можна вимірювати в літрах споживаної на душу населення води.
Населення Землі за добу використовує 7 млрд. т води. Міський мешканець вживає в середньому до 200 л. протягом доби. Українці споживають в середньому близько 350 літрів води щодоби і вже через 15-20 років нас очікує дефіцит питної води, На сьогодні Україна забезпечена водою лише на 30-40 %, при цьому майже 300 населених пунктів отр ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 268 | Дата: 2014-11-26

 

 

Відомо, що за своїми цілющими властивостями виноградний сік можна прирівняти до меду і грудному молоку — так вважав Гіппократ, а він був основоположником медицини.
Великий вчений античності був упевнений, що виноград чудесним чином відповідає самій людській природі, тому він необхідний як абсолютно здоровим людям, так і хворим, ослабленим. Тому він наказував червоне вино своїм пацієнтам, що страждають анемією, дистрофією, розладами нервової системи, ревматизмом і багатьма іншими недугами.У країнах Європи та Близького Сходу виноград стали вирощувати і використовувати, завдяки грецьким колоністам і римським завойовникам. Тоді ж люди зрозуміли, що виноград і виноградне вино не тільки чудово відновлює сили, але і допомагає боротися з хворобами ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 256 | Дата: 2014-11-26

 

 

Хурма — це дієтичний продукт. Завдяки наявності в ній пектину, її часто рекомендують вживати за розладів травлення. Крім того, вона сприяє зміцненню легенів і поліпшує їхнє функціонування. Її рекомендують людям із серцево-судинними захворюваннями: глюкоза й фруктоза, які вона містить, здатні підтримати роботу серця. До того ж цей фрукт має й бактерицидну дію, очисні властивості, корисний для щитоподібної залози, печінки, жовчного міхура тощо.Як вибирати та зберігати
Вибираючи хурму, слід бути дуже уважним, оскільки є велика ймовірність купити занадто стиглі чи недостиглі плоди. Перше, на що слід звернути увагу, — це цілісність фруктів. На поверхні хурми має бути мінімум чорних плям. Крапки та плями вказують на те, ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 300 | Дата: 2014-11-26

 

 

Гіацинт — це рослина, яка привезена до нас здалеку, але знайшла своїх шанувальників тут завдяки своїм прекрасним квітам. Найбільш поширений в наших широтах — так званий гіацинт східний (hyacinthus orientalis). Він же був адаптований в якості кімнатної рослини.


Розрізняють ворсисті і неворсисті сорти, забарвлення пелюсток може бути різним, але завжди яскравим, красивим. Білий, ліловий, червоний гіацинт щедро забарвлений природою і селекціонерами, завойовує серця любителів кімнатних і садових рослин.
Гіацинт прекрасно почуває себе в домашніх умовах. Але для того щоб він і далі продовжував вас радувати своїм цвітінням, необхідно подбати про створення спеціальних умов в ідеалі, після цвітіння висадки у відкритий ґрунт. Втім, домашній гіацинт ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 295 | Дата: 2014-11-26

 

 

Що ж, любителів екзотики вистачало завжди… В той час, коли одні насолоджувалися товариством кішок, собак, хом’ячків, канарок і акваріумних рибок, інші заводили собі колекційних тарганів, павуків, піраній і змій. Звичайно ж, такі домашні улюбленці не для слабкодухих. Більшості приємніше гладити і тримати на колінах пухнасте кошеня, ніж відчувати холодок від луски змії.


Відношення людей до змій дуже різноманітне і іноді суперечливе. Вони викликають почуття страху і почуття захоплення одночасно. Нікого не залишає байдужим змія, що повзе по пісках або звисає з гілок дерева. Тераріуми зі зміями у будинку — явище не таке вже й рідкісне.
Але утримання змій — справа більш відповідальна, ніж у випадку зі звичними домашніми тваринами. Ко ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 375 | Дата: 2014-11-26

 

 

Прокуратурою Житомирського району в інтересах держави подано до суду позови про визнання незаконними і скасування розпоряджень голови райдержадміністрації та визнання недійсними договорів оренди двох земельних ділянок загальною площею 100 га.
Установлено, що головою Житомирської райдерж­адміністрації у 2012 році, у порушення вимог земельного законодавства, видано розпорядження про надання в оренду фермерським господарствам двох земельних ділянок вартістю понад 1,5 млн грн без проведення земельних торгів.
Таким чином, грубо порушено норми, засади і принципи законодавства, оскільки інших суб’єктів земельних відносин безпідставно позбавлено можливості отримати у користування землю на конкурентних умовах.
Прокуратура вимагає через суд повернути незаконно надану землю державі.

Прес-служба прокуратури Житомирської області ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 245 | Дата: 2014-11-26

 

Позовні вимоги прокуратури Любарського району в інтересах держави про скасування незаконного розпорядження голови райдержадміністрації та визнання недійсними договорів оренди землі загальною площею понад 172 га судом задоволено у повному обсязі. Орендарів зобов’язано повернути земельні ділянки державі.

Установлено, що у 2012 році розпорядженням голови райдержадміністрації затверджено проекти землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок вартістю понад 3,3 млн грн площею понад 172 га та надання їх в оренду для ведення фермерського господарства на території двох сільських рад.
Проекти землеустрою стосувалися земельних ділянок, частина ґрунтів яких відносяться до особливо цінних агровиробничих груп, та, відповідно до вимог чинного законодавства, мають обов’язково пройти державну експертизу землевпорядної документації.

Однак, у порушення законод ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 231 | Дата: 2014-11-26

 

 

Позов прокуратури Малинського району в інтересах пенсіонерки про повернення їй земельної ділянки, що розташована на території Ворсівської сільської ради, та стягнення з ТОВ «ВВ Агро» завданих збитків судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що підприємство самовільно зайняло та впродовж 3-х років, без укладання договору оренди, використовувало під посіви соняшнику 4,6 га землі товарного сільськогосподарського виробництва, що належить жительці села.
Унаслідок таких неп­равомірних дій това­риством порушено право власниці на вільне володіння майном, а також не сплачено кошти за користування земельною ділянкою.
Судом зобов’язано повер­нути землю пенсіонерці та сплатити їй понад 3,2 тис. грн. завданих збитків.
Прокуратура і надалі здійснюватиме моніторинг щодо виявлення випадків самовільного зайняття приватними підприємствами земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, т ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 208 | Дата: 2014-11-26

 

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері подано до суду позови про визнання недійсними договорів зберігання та повернення у державну власність захисних гідротехнічних споруд вартістю 1,3 млн. грн.
Установлено, що державне підприємство «Укрриба» у 2012-2013 роках незаконно передало в оренду трьом приватним підприємствам 5 комплексів гідротехнічних споруд, що розташовані на рибницьких ставах у Попільнянському районі.
Однак, зазначені об’єкти мають загальнодержавне значення та, відповідно до законодавства, не можуть надаватися в оренду. У зв’язку з цим, аби приховати орендні правовідносини та уникнути відповідальності, між підприємствами були укладені так звані договори зберігання майна з правом його використання.
На даний час позови перебувають на розгляді у суді.
Довідково. Гідротехнічна споруда — інженерна спор ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 244 | Дата: 2014-11-26

 

 

Позов прокуратури Андрушівського району в інтересах держави в особі міської ради про розірвання з ТОВ «Андрушівський Агробуд» договору оренди земельної ділянки вартістю майже 440 тис. грн. та повернення її у комунальну власність судом задоволено у повному обсязі.
Установлено, що підприємство, орендуючи майже 3 га землі для видобутку глини, у порушення умов договору та вимог законодавства, не використовувало її за призначенням.
Окрім цього, товариство заборгувало за оренду земельної ділянки майже 65 тис. грн.
Наразі судом договір оренди розірвано, землю повернено у комунальну власність.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 221 | Дата: 2014-11-26

 

 

Апеляційну скаргу прокуратури Андрушівського району про скасування рішення суду першої інстанції Рівненській апеляційний суд задоволив у повному обсязі та зобов’язав підприємство сплатити збитки, завдані незаконним обробітком землі.
Установлено, що ПП «Синтез» самовільно зайняло та використовувало під посіви сої земельну ділянку площею 75 га, що перебуває у комунальній власності Великомошківецької сільської ради.
До того ж, за користування землею підприємство не сплачувало кошти до бюджету сільської ради.
Судом зобов’язано підприємство сплатити понад 50 тис. грн. завданих збитків.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 210 | Дата: 2014-11-26

 

 

Статтею 40 Земельного кодексу України встановлено, що громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.


Відповідно до частини першої статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 249 | Дата: 2014-11-26

 

 

Статтею 141 Земельного кодексу України, встановлено, що підставами припинення права користування земельною ділянкою є: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом; в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій; г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; д) систематична несплата земельного податку або орендної плати; е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці; є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.
Статтею 143 Земельного кодексу України передбачені підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку, яке здійснюється у судовому порядку. Згідно із ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 256 | Дата: 2014-11-26

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |