Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Січень » 28

 

Як відомо, повноваження щодо розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності починаючи з 1 січня 2013 року відійшли від районних державних адміністрацій до територіальних органів Держземагентства України в областях.


 В зв’язку із спрощенням процедури набуття права власності або користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, землі запасу та резервного фонду за межами населених пунктів набули значного попиту з боку громадян, зацікавлених в отриманні земельних ділянок для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва.
 Частина ж непереданих в оренду земель запасу та резервного фонду за межами населених пунктів, як правил ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 1895 | Дата: 2015-01-28

 

 

В Україні інтенсивно розвивається ринок оренди землі. Разом з тим все більшого значення набуває проведення аукціонів з продажу прав оренди на земельні ділянки. Продаж землі має свої переваги, а саме швидкі та значні надходження. Проведення земельних торгів дасть змогу наповнити державний та місцеві бюджети.


Тому, серед найважливіших пріоритетів роботи землевпорядної служби в Україні — законодавчо врегулювати та активізувати проведення земельних торгів, які проводяться у формі аукціону.
Максимальну кількість землі та прав оренди на неї мають продавати відкрито і прозоро під час аукціонів. Гроші на це має виділяти держава, як організатор торгів. Але у бюджеті, як відомо, коштів ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 271 | Дата: 2015-01-28

 

 

В наш час дедалі масштабнішим стає деструктивний вплив людини на довкілля: продовжується освоєння нових територій і акваторій, розширюється та поглиблюється природокористування, дедалі ближче стає момент виснаження мінеральних ресурсів.


А відкрите видобування корисних копалин призводить до істотного погіршення екологічної ситуації, як на видобувних підприємствах, так і на навколишніх територіях. Порушення гідрологічного режиму на одних територіях призводить до втрат підгрунтових вод на інші, а також до підтоплення та заболочення ґрунтів і підґрунтя. Під час обвіювання вітром терикон і відвалів розкривних порід повітря забруднюється пилом та газом. Водяні потоки зносять пухкі породи в гідрографічну мережу. При цьому забруднюються балкові й річкові долини ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 381 | Дата: 2015-01-28

 

 

Головною проблемою людства буде і лишається — якість води. Потрібно споживати: 2—2,5 літра на добу. Питна вода повинна бути безпечною для здоров’я та нешкідливою за своїм хімічним складом-сприятлива для споживання.


Людині необхідно приблизно в десять разів більше води, ніж для пиття й приготування їжі. Недарма кажуть, що розвиток цивілізації можна вимірювати в літрах споживаної на душу населення води.
Населення Землі за добу використовує 7 млрд. т води. Українці споживають в середньому близько 350 літрів води щодоби і вже через 15-20 років нас очікує дефіцит питної води, На сьогодні Україна забезпечена водою лише на 30-40 %, при цьому майже 300 населених пунктів отримують неякісну воду.
Найгірша якість води у Донецькій, Запоріз ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 249 | Дата: 2015-01-28

 

 

Олевський лісгосп АПК – це 34 тисячі гектарів густих лісів, де, окрім дерев, проживають сотні видів тварин, тисячі рослин і незліченна кількість птахів, комах, плазунів. У нас водяться і рідкісні види – ведмеді, олені і рисі. Все це величезне господарство дикої природи обслуговують наші лісівники.


 Але, згідно діючого законодавства, комунальні лісгоспи у своєму лісі не мають ніяких адміністративних повноважень. Якщо ми, скажімо, виявили в лісі браконьєрів, то повинні викликати лісову охорону сусіднього державного лісгоспу, і тільки вони мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Зрозуміло, що сучасне лісове законодавство потрібно вдосконалювати таким чином, щоб і комунальні лісгоспи набули право бути повноправними ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 254 | Дата: 2015-01-28

 

 

Арахіс, або земляний горіх, є не тільки одним з найулюбленіших наших «перекусів», але ще й служить сировиною для виробництва різних екстрактів: таких як, наприклад, арахісове масло. Цей натуральний продукт являє собою маслянисту рідину світло-жовтого або темно-коричневого кольору, з трохи солодкуватим сильним ароматом.


Корисні властивості арахісового масла вельми різноманітні і охоплюють такі дії, як зміцнюючі, антиоксидантні, тонізуючі, регенеруючі, зволожуючі та інші. Арахісове масло має дуже багатий хімічний склад, який і визначає лікувальні, живильні і косметичні властивості цього унікального продукту.
Зокрема, в маслі арахісу дуже багато фолієвої кислоти, яка відіграє ключову роль у процесах регенерації і росту клітин організму. Разом з ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 237 | Дата: 2015-01-28

 

 

Сьогодні як ніколи актуально стежити за собою і своїм здоров’ям, звертати увагу на склад та походження продуктів харчування.
Консерванти, барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку та інші синтетичні домішки чужорідні людському організму і є додатковим навантаженням для нього. Що стосується свіжих овочів і фруктів, то нітрати і пестициди небезпечні не лише для здоров’я людини, але і для довкілля. Саме тому, як альтернатива звичайним продуктам, існують органічні. І якщо на Заході кожен пересічний громадянин розбирається в продуктах категорії Organic, то в Україні мало хто знає, що таке органічні продукти, які їх переваги і як їх відрізнити на полицях магазинів. ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 300 | Дата: 2015-01-28

 

 

Чи можна взяти з собою в закордонну поїздку свою собаку? Можна, тільки це буде коштувати чимало грошей і клопоту. Про свій намір їхати з собакою вам слід сказати ще при покупці квитка. Це необхідно для підрахунку загальної ціни квитка. В даний час для жителів СНД введений як би подвійний контроль — європейцям досить мати міжнародний ветеринарний паспорт на тварину. Ветеринарне свідоцтво видається за три дні до поїздки і дійсно тільки протягом цих трьох днів.


Отже, для вивозу тварини вам знадобиться «Ветеринарне свідоцтво N1». Цей документ може видавати тільки державна ветлікарня, що відслідковує поширення інфекційних захворювань у тварин у вашому регіоні. «Ветеринарне свідоцтво № 1» видається на підставі міжнародного ветеринарн ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 396 | Дата: 2015-01-28

 

 

Основні рекомендації по догляду за пальмами наступні. Їх ставлять на окремі підставки біля сонячного або полу-затіненого вікна. Такі пальми, як хамедорея і хамеропс, прямих сонячних променів не виносять і вимагають притінення. Для всіх пальм шкідливі протяги. Влітку пальми щодня обприскують і поливають, залишаючи на піддонах воду, яка, випаровуючись, зволожує повітря. Взимку полив зменшують і воду з піддона зливають. Листя пальм слід якомога частіше обмивати водою. Це захищає рослину від нападу шкідників і підсихання листків. Поливають, обприскують і миють пальми тільки теплою водою з температурою близько +30 С (рука у воді не має відчувати ні тепла, а ні холоду), вода кімнатної температури не годиться.


Ні в якому разі не потрібно змивати восковий наліт з лис ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 238 | Дата: 2015-01-28

 

 

Мода на міні-пігів впевненими кроками крокує по Європі і США. І, справді, чимало знаменитостей вже обзавелися карликовими свинями, які в довжину не перевищують 20-35 сантиметрів. Вага цих створінь коливається від 8 до 12 кг. Коштують вони чимало, але людей це не зупиняє.


До речі, зараз міні-свині розводять не тільки в Європі і США, але і в нас.
Міні-піги не тільки життєрадісні, доброзичливі, кмітливі тварини, вони ще й не схильні до хвороб і живуть майже 20 років. За кольором міні-піги можуть бути найрізноманітнішими — чорними, білими, рудим, сріблястими, смугастими, плямистими. Заводчики говорять, що найбільше цінуються свинки в цяточку.
Міні-піги невибагливі і не вимагають особливих умов утримання. Але маленькі міні-свинки перші півроку поводяться прибл ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 435 | Дата: 2015-01-28

 

 

Житомирською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, за результатами перевірки, розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення посадовими особами органу місцевого самоврядування, на підставі яких з державної власності незаконно відчужено понад 2,5 га земель вартістю понад 900 тис. грн.


Установлено, що на підставі рішень Буківської сільської ради Житомирського району, датованих 2008 роком, фізичними особами набуто у приватну власність лісові земельні ділянки, що знаходяться поза межами населених пунктів та належать на праві постійного користування ДП «Житомирське лісове господарство».
При цьому з’ясовано, що ніяких заяв від громадян про передачу у приватну власність земельних ділянок для розгляду на сесіях сільської ради не надходило, а відтак, питан ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 201 | Дата: 2015-01-28

 

 

Прокуратурою Житомирського району подано до суду позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Житомирської райдержадміністрації, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки водного фонду площею понад 45 га.


Йдеться, зокрема, про те, що між приватним підприємцем та райдержадміністрацією, у 2006 році укладено договори оренди земельної ділянки водного фонду площею понад 45 га для рибогосподарських потреб на території Озерянківської сільської ради, терміном дії до 2016 року.
Однак, у порушення вимог чинного законодавства, відведення землі здійснено без проведення обов’язкової державної землевпорядної експертизи щодо можливості надання ставка в оренду та врахування наявних соціально-економічних наслідків.
Окрім того, розпорядженням голови райдержадміністрації надано дозвіл на розробку технічної документації зі встановлення меж зе ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 210 | Дата: 2015-01-28

 

 

Позов Новоград-Волинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новоград-Волинської міськради про розірвання з приватним підприємством договорів оренди двох земельних ділянок вартістю 787 тис. грн господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі.


Як повідомлялося раніше, підприємство, у порушення законодавства, протягом тривалого терміну не сплачувало орендної плати за користування майже 1 га землі комунальної власності, що розташована на території міста.
За втручання прокуратури суд зобов’язав підприємство повернути територіальній громаді обидві земельні ділянки.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 269 | Дата: 2015-01-28

 

 

Позов прокуратури Володарсько-Волинського району про повернення у державну власність земельної ділянки площею майже 10 га, що розташована на території Добринської сільської ради, судом задоволено у повному обсязі.


Установлено, що приватне підприємство, у порушення вимог законодавства, не продовжило договір оренди та термін спеціального дозволу на користування надрами для розробки кар’єру на Юліївському родовищі габро і більше півроку не повертало земельну ділянку.
До того ж, підприємство упродовж поточного року видобуток надр на вказаній земельній ділянці не здійснювало.
Судом зобов’язано повернути земельну ділянку у державну власність.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 216 | Дата: 2015-01-28

 

 

Позов прокуратури Житомирського району про визнання протиправними та скасування 17 розпоряджень голови райдержадміністрації про продовження терміну дії розпоряджень щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою на 10,55 га землі вартістю понад 600 тис грн судом задоволено.
Установлено, що райдержадміністрацією, у порушення вимог земельного законодавства, прийнято протиправні розпорядження про надання дозволів на розробку документації із землеустрою на ділянки землі зазначеною площею.
Також, райдержадміністрацією перевищено повноваження, визначені ст. 122 Земельного кодексу України щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власність або користування.
Крім цього, прокуратурою району в апеляційному порядку оскаржено рішення Житомирського окружного адміністративного суду стосовно ще семи аналогічних розпоряджень райдержадміністрації.
Наразі позовна заява перебуває на розгляді у ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 191 | Дата: 2015-01-28

 

 

Коростенською міжрайонною прокуратурою до місцевого суду подано позов про скасування незаконного розпорядження голови райдержадміністрації та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки загальною площею 78 га нормативно-грошова оцінка яких становить 320 тис. грн.


Йдеться, зокрема, про те, що у вересні 2009 року, розпорядженням Коростенської райдержадміністрації передано у приватну власність 40 громадянам земельні ділянки загальною площею 78 га для ведення особистого селянського господарства із земель запасу Поліської сільської ради Коростенського району.
Однак, у ході перевірки установлено, що документація із землеустрою на земельні ділянки містила погодження органу, яке було підроблено посадовцями адміністрації.
На даний час, відповідно до постанови Верховної Ради України від 11 березня 2014 року «Про зміну і встанов ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 228 | Дата: 2015-01-28

 

 

Питання: Як оформити землю, надану мені у 2000 році у постійне користування Садківською сільською радою, Житомирського району, для ведення особистого підсобного господарства,  якщо державний акт не виготовлявся?


Відповідь: Земельним кодексом на той час передбачалося можливість надання громадянам земельних ділянок у постійне користування, але громадяни мали обов’язково виготовити правовстановлюючі документи на ці ділянки.
Статтею 22 Земельного кодексу України в редакції 1992 року (чинного на той час) було встановлено, що право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Приступати до використання земельної ділянки, в тому числі на умовах оренди, до встановлення меж цієї ділянки в натурі (на місц ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 369 | Дата: 2015-01-28

 

 

В цілому світі виробники автомобілів активно працюють над тим, щоб перевести автомобілі на альтернативні види пального. Не відстають і виробники мотоциклів — нещодавно троє винахідливих британців створили мотоцикл, що може їздити на… дровах.


Мотоцикл, створений британцями, — паровий, а в якості пального в ньому використовуватиметься звичайна тирса.
На даний час троє винахідників-любителів з Корнуолла проводять тестування свого велосипеду, катаючи його місцевими болотами. Хлопці сподіваються, що колись та й настане день, коли створений ними двигун почнуть використовувати для живлення будинків та інших автоматичних механізмів.
За словами творців мотоциклу, що використовуватиме замість бензину дрова, їхній витвір — це щось середнє між велосипедом та мотодельтапланом. Двигун працює за рахунок спалювання тирси всередині самого двигуна.
... Читати далі »

Категорія: Новітні технології | Переглядів: 314 | Дата: 2015-01-28

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |