Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Березень » 25

Земельним кодексом України, Законом України «Про плату за землю» встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що в свою чергу визначається залежно від грошової оцінки земель. В основу її визначення, особливо в межах населеного пункту, впливають ряд факторів (функціональне використання, місце розташування, наявність інфраструктури, тощо)


В такому випадку вартість  земельних ділянок буде різною, а наявність грошової оцінки дозволяє здійснювати економічне регулювання земельних відносин та дає можливість об’єктивно, в першу чергу, оподаткувати землі  громадської забудови і збільшує надходження коштів до місцевих бюджетів. Нормативна грошова оцінка застосовується при визначенні розміру земельного податку, орендної плати, державного мита при міні, спадкуванні, даруванні земельних ділянок згідно із законом та інше. ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 250 | Дата: 2015-03-25

 

 

 

стверджує начальник мисливської дільниці ДП «Городницьке лісове господарство» Микола Сергійович Шевчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Шевчук: У лісах, довкола Городниці, водиться багато різної звірини. З основних видів мисливських тварин тут розповсюджені: лось, козуля, кабан, заєць-русак. Це найбільш поширені види, на які у відповідні періоди за відповідними правилами дозволено полювання.
Кор.: Олень є?
Шевчук:
Олень є, 20 голів у Дзержинському лісництві нарахували. Але лось, звичайно, переважає, його налічується більше 100 голів, козулі європейської маємо близько 500, кабана — 182, зайця нарахували 354 голови.
Кор.: Як Ви так точно змогли їх порахувати?
Шевчук:
Кожен рік ведемо перелік основних видів мисливських тварин. Сучасне мисливське впорядкування передбачає 5 видів переліку мисливських тварин. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 308 | Дата: 2015-03-25

 

 

З метою широкого інформування населення та місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування про зміни в земельному законодавстві, надання практичної допомоги і роз’яснення щодо застосування норм земельного законодавства відділом Держземагентства у Чуднівському районі проводяться наступні заходи:
- організовано особистий прийому громадян, який проводиться спеціалістами Відділу у їх робочих кабінетах у встановлені графіком дні та години. Графіки прийому роздруковані і розміщені в доступному для вільного огляду місці — на інформаційних стендах;
- повідомлення населення через засоби масової інформації про зміни в земельному законодавстві, а також висвітлення питань, які цікавлять громадян;
- регулярно проводяться семінари та наради за участю спеціалістів ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 238 | Дата: 2015-03-25

 

Так, як в більшості, власники земельних часток (паїв),  це пенсіонери, то подальший розвиток орендних відносин має бути зосереджений у напрямі вирішення питання щодо всебічного захисту й гарантування прав селян-орендодавців шляхом їх правової обізнаності, вільної реалізації права розпорядження належною їм землею.


Що треба знати для укладання договору оренди землі (паю):
1. Як укласти найоптимальніший для селянина — орендодавця договір земельної ділянки (паю), які мають бути відсотки?
Згідно статті 13 Закону України «Про оренду землі» (надалі Закон), договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передавати орендареві земельну ділянку у володіння і користуванн ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 1736 | Дата: 2015-03-25

 

 

Щорічно, 22 березня,  світова спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю ООН  з метою  привернути увагу до проблем, пов’язаних з водним фактором. Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини і всього живого на Землі, 2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».


Вода є основою життя на нашій планеті. Навряд чи хтось стане заперечувати це твердження. Займаючи дві третини поверхні Землі, вода впливає практично на всі процеси, що відбуваються на нашій планеті.  Важко знайти таке природне тіло, яке не містило у собі води. Без води не може функціонувати ні одна галузь. Відомо, що кількість води в природі прак ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 405 | Дата: 2015-03-25

 

 

Електричний літак спроектували та планують збирати у невгамовному Китаї, який з кожним днем заповнює світ своєю продукцією. Електролітак розроблений Ляонінським інститутом дослідження авіації загального призначення при Шеньянському інституті авіакосмічного університету. Китайці планують виробляти сотню літальних апаратів RX1E у рік.


Двохмісний повітряний човен здатен пролетіти на електротязі близько 1,5 години. Максимальна швидкість обмежена 160 км/год. Максимальні значення для злітної маси та висота польоту складають 480 км і 3 тисячі метрів відповідно.
Розробники плекають надію, що зможуть отримати сертифікат від Адміністрації цивільної авіації КНР, що дозволить їм налагодити масове виробництво. Вартість повітряного судна з повним комплектом літієвих ... Читати далі »

Категорія: Новітні технології | Переглядів: 254 | Дата: 2015-03-25

 

 

Позов прокуратури Малинського району в інтересах держави в особі облдержадміністрації та Малинської райдержадміністрації до ТОВ «Основа АТ» з вимогою повернути державі земельну ділянку площею 4,3 га вартістю понад 560 тис. грн, та привести її у придатний для використання стан, задоволено у повному обсязі.
Йдеться, зокрема, про те, що підприємство взяло в оренду із земель запасу Луківської сільської ради на п’ять років, понад 4 га землі для дослідно-промислової розробки кар’єру Західнобуківського родовища габро.
Однак, по закінченні у вересні 2011 року терміну дії, орендар не продовжив договір. До того ж, ділянка землі не використовувалася за цільовим призначенням.
Відтак, на вимогу прокуратури, суд зобов’язав ТОВ «Основа АТ» повернути родовище державі, привівши ділянку землі у придатний для використання стан.
Наразі вказане рішення набуло законної сили. ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 214 | Дата: 2015-03-25

 

 

В інтересах держави прокуратурою Житомирської області заявлено позов до господарського суду області про стягнення з публічного акціонерного товариства 4,9 млн. грн збитків, завданих навколишньому природному середовищу.
Установлено, що підприємство, у порушення вимог чинного законодавства, протягом 2011-2012 років самовільно здійснювало забір води з підземного горизонту з двох артезіанських свердловин, не маючи на це відповідних спеціальних дозволів.
Унаслідок самовільного забору води з цих свердловин навколишньому природному середовищу завдано збитків на суму 4,9 млн. грн.
Наразі позов перебуває на розгляді у суді.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 239 | Дата: 2015-03-25

 

 

Поданий прокуратурою Житомирського району позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Житомирської райдержадміністрації, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки водного фонду площею понад 45 га вартістю 1,2 млн грн задоволено господарським судом області 16 березня цього року у повному обсязі.
Як повідомлялося раніше, у 2006 році райдержадміністрацією укладено з приватним підприємцем договори оренди земельної ділянки водного фонду площею понад 45 га для рибогосподарських потреб на території Озерянківської сільської ради, терміном дії до 2016 року.
Однак, землю відведено з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки не здійснено проведення обов’язкової державної землевпорядної експертизи щодо можливості надання ставка в оренду та врахування наявних соціально-економічних нас ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 225 | Дата: 2015-03-25

 

 

Поданий прокуратурою м. Житомира в інтересах міської ради позов про стягнення з ВАТ «Біомедскло» 10,3 млн грн заподіяної шкоди судом задоволено.
Йдеться, зокрема, про те, що вказане товариство, у порушення вимог природоохоронного законодавства, на п’яти земельних ділянках без твердого покриття утворило несанкціоновані звалища виробничих відходів, які є особливо шкідливими.
Унаслідок цього, за проведеними фахівцями розрахунками, навколишньому природному середовищу заподіяно шкоди на 10,3 млн. грн.
Прокуратура м. Житомира, захищаючи інтереси територіальної громади міста, відстояла поновлення законності у судах різних інстанцій, у тому числі і Вищому господарському суді України.
Відтак, постановою Рівненського апеляційного господарського суду задоволено скаргу прокуратури на рішення господарського суду Житомирської області та зобов’язано підприємство сплатити заподіяну мільйонну шкоду до держав ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 185 | Дата: 2015-03-25

 

 

За результатами здійснення моніторингу щодо додержання земельного законодавства, прокуратурою Ружинського району в інтересах держави подано сім заяв про визнання спадщини відумерлою та передачу до комунальної власності територіальних громад понад 36 га землі, які судом задоволено у повному обсязі.
Йдеться, зокрема, про те, що на земельні ділянки, розташовані на території чотирьох сільських рад, після смерті їх власників упродовж тривалого часу — понад 10 років, не заявлено права власності.
Наразі земельні ділянки загальною площею понад 36 га вартістю 730 тис. грн. передано у власність територіальним громадам.
Довідково. Відповідно до ст. 1277 Цивільного Кодексу України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також від ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 202 | Дата: 2015-03-25

 

 

Чай — це не лише смачний напій, відомий своїми тонізуючими властивостями, але і справжній цілющий еліксир, який допомагає відновити імунітет, продовжити молодість і поліпшити загальний стан організму. Чай c розмарином здавна відомий як загальнозміцнюючий засіб, здатний допомогти при розладах статевої системи, дерматитах, застуді, хворобах судин і серця. Незамінний він і при застуді, оскільки має противірусну і жарознижуючу властивість. Якщо ви піклуєтеся про своє здоров’я, але не бажаєте приймати традиційні «синтетичні» препарати, то зверніть увагу на цей не лише корисний, але і смачний напій.


Зелений чай з розмарином
Відвар розмарину використовують тоді, коли потрібне лікування гострих і запущених захворюва ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 220 | Дата: 2015-03-25

 

 

Зазвичай в домашніх умовах найкраще заводити червоновуху черепаху, вона не примхлива і не вимагає великих витрат зусиль і часу на догляд.
Умови утримання: черепахи — не дуже вибагливі домашні тварини у догляді, зате вимогливі до умов проживання. Їм потрібен спеціально обладнаний акватераріум. У ньому має бути достатня кількість води для плавання і обов’язково повинен бути присутнім вихід на сушу. Червоновухі черепахи ростуть набагато швидше сухопутних, тому, при виборі акваріума, варто враховувати цей факт.
Дно акваріума варто викласти округлим камінням, щоб тварина не поранилась. Розмір каменів повинен бути не дуже дрібними — черепаха може їх проковтнути. Над встановленою сушею з насипним кам’янистим виходом необхідно встановити звичайну лампу, яка замінить рептилії необхідне джерело ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 278 | Дата: 2015-03-25

 

 

Сімейство ароїдні. Батьківщина острів Мадагаскар. Вічнозелена бульбова рослина з темно-зеленими м’ясистими листами, загостреними на кінці. Поверхня листа глянсова. Стебла товсті, листя росте на них симетрично, по черзі. Рослина велика, виростає у квартирі у висоту близько 1 -1,5 метра. Цвіте в кімнатних умовах, якщо йому надати відповідні умови утримування, білими квітами, але в досить похилому віці. Суцвіття качан. Невимогливий у догляді.


Поради у догляді заміокулькаса
Температура: Помірна, взимку переважно 16-18 °C, але не нижче 12°C.
Освітлення: Світле місце із розсіяним світлом. Влітку віддає перевагу розміщенню на свіжому повітрі — на балконі, в саду і т.п. Взимку доведеться переставити вазон ближче до вікна.
Полив: ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 258 | Дата: 2015-03-25

 

 

З 01.01.2013 року державні акти  на право власності на земельні ділянки (дублікати державних актів) не видаються.
Разом з тим, повідомляємо, що з 12.02.2014 року введено в дію новий Порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868.
Відповідно до п. 48 Порядку у разі втрати державного акта на право власності на землю, реєстрація якого проведена до 1 січня 2013 року, для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, заявник подає органові державної реєстрації прав:
1) завірену в установленому порядку органом, що видавав документ, копію примірника втраченого документа;
2) оголошення про втрату документа у регіональних друкованих засобах масової інформації за місцем розташування земельної ділянки ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 233 | Дата: 2015-03-25

 

 

Внесеними змінами до Податкового кодексу України  Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» окремі платежі трансформовано у рентну плату.
Так, відповідно з 1 січня цього року рентна плата складається з рентної плати за:
- користування надрами для видобування корисних копалин;
- користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
- користування радіочастотним ресурсом України;
- спеціальне використання води;
- спеціальне використання лісових ресурсів;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафто­проводами та  нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
Платники, об’єкти оподаткування, бази оподаткування та ставки рентної плати у 2015 році ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 298 | Дата: 2015-03-25

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |