Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Квітень » 23

 

Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в Україні виявлено близько 1,24 млн.га сільськогосподарських угідь з щільністю забруднення цезієм 137 — 1-15Кr/км 2, з них— 347 тис.га таких угідь знаходяться в Житомирській області, а в Народицькому районі, який постраждав найбільше, — 38516,74 га. Щоб ці великі території не деградували,


11.12.2009 року було прийнято Указ Президента України «Про створення природного заповідника «Древлянський», площею 30872,84 га на території Народицького району Житомирської області Це землі, які виведені з с/г обороту та заліснені, заболочені природним шляхом, внаслідок тривалого не використання цих земель, у зв’язку з наслідками аварії на ЧАЕС.
Територія новоствореного природ ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 293 | Дата: 2015-04-23

 

 

Землі сільськогосподарського призначення, на жаль, зараз є лише компонентом майбутнього ринку землі. На сьогоднішній день, на території Баранівського району у державній власності перебуває 32% земель сільськогосподарського призначення, і цей важливий ресурс необхідно раціонально задіяти. А для того, щоб цей ринок працював прозоро і ефективно, нагальним є ухвалення Закону України « Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Врешті, потрібно усунути протиріччя між Земельним і Цивільним Кодексами, завершити визначення прав власників на землю усіх форм власності. Наслідки затягування формування цивілізованого ринку землі є вкрай негативними.


По перше, в умовах зростання економіки, збільшується розрив між містом і селом. Мораторій призводить ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 292 | Дата: 2015-04-23

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Проведення земельної реформи пов’язано із збільшенням кількості землекористувачів і землевласників, виконанням великої кількості обгрунтувань, технічних розрахунків, виготовленням картографічних матеріалів, юридичного посвідчення прав на земельні ділянки та державної реєстрації, що вимагає відповідної законодавчої бази та фінансування.
Земельний фонд Лугинського району, станом на 
01 січня 2015 року, становить 99,413 тис.га, в тому числі:
— сільськогосподарських угідь — 33,96 тис.га (34,2 %);
— лісів та інші лісо вкритих площ — 54,4 тис.га 
(54,5 %);
— забудованих земель — 1,78 тис.га (0,2 %).
В державній власності знаходиться 76,218 тис.га земель, у комунальній власності 0,024 тис. га, у приватній власності громадян і юридичних осіб 23,192 тис.га.
У результаті проведеної приватизації земель в районі роздержавлено 17 сільськогосподарських підприємств. Здійснено паювання 19,5 тис. га земель. ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 227 | Дата: 2015-04-23

 

 

стверджує заступник начальника управління Держземагентства у Житомирському районі Володимир Ковальчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Ковальчук: Державний земельний кадастр — це основа для всіх подальших удосконалень в земельній сфері. Зрозуміло, що без створення повноцінної бази даних про всі земельні ділянки не можливо робити подальші зміни і реформування земельної галузі. У більшості цивілізованих країн національні кадастрові системи створені давно, і там не існує проблем, таких як у нас.
Тому, запровадження в дію Закону України «Про державний кадастр» прискорило цю роботу і в нашій державі, а землевпорядні служби і підприємства розпочали створення публічної кадастрової карти Укр ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 245 | Дата: 2015-04-23

 

 

На території нашого лісгоспу мисливське господарство працює автономно. 5 років тому, ми віддали в оренду 10 тисяч гектарів угідь мисливському клубу «Рись» і 5 тисяч гектарів мисливському клубу «Житниця». І на цих 15 тисячах гектарів організовано діє мисливське господарство. Поки що ми знаходимо порозуміння: і лісники, і мисливці працюють скоординовано, і лісовий ресурс при цьому не страждає.


Сучасне мисливське господарство потребує щорічних капіталовкладень, адже воно не є прибутковим, як дехто думає. Я знаю, що витрати одного із мисливських клубів складають 40 тисяч гривень на місяць, що включає: заготівлю кормів для тварин, паливні витрати та зарплату декількох штатних працівників. А за рік потрібно витратити близько 0,5 мільйона гривень. Навіть, продаючи ліцензії на відстріл, вони ці витрати окупити не можуть. Тому, працюють лише ентузіасти, любителі природи і мисливства. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 292 | Дата: 2015-04-23

 

 

Уявіть собі: ви застудилися — кашель, нежить, болить горло. Приходите до лікаря, а він радить: «Приймайте по одній бурульці три рази на день і будете здорові». Не поспішайте дивуватися і обурюватися, лікар дійсно хоче допомогти вам. Він зовсім не має на увазі, що ви будете ласувати довгими бурульками, збиваючи їх з дахів сусідніх будинків. Цілющий лід готується в морозильній камері. Але ліками від застуди є не самі крижані кубики, а те, що залишається в склянці, коли лід розтане. Так, це буде вода, але не звичайна, а тала.


Тала вода набуває дивовижних, загадкових властивостей. Вона знижує стомлюваність, підвищує працездатність, загострює увагу і пам’ять. Спортсмени, попивши талої води, легше домагаються високих результатів у змаганнях. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 367 | Дата: 2015-04-23

 

 

Прокуратурою Володарсько-Волинського району подано позов про повернення до державної власності земельної ділянки загальною площею 5 га вартістю понад 1,1 млн грн, наданої ТОВ «Граніти Володарщини» для розробки родовища лабрадориту Кам’янобрідського кар’єру.


Установлено, що між райдержадміністрацією та товариством у 2009 році укладено договір оренди землі несільськогосподарського призначення площею 5 га, до яких входили ще й пасовище та господарський двір, що належать Фасівській сільській раді, для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки кар’єру.
Однак, після закінчення дії договору, з грудня 2012 року — дотепер підприємство не повідомило про наміри продовжити договір.
Окрім того, Держслужбою геоло ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 218 | Дата: 2015-04-23

 

 

Позов прокуратури Житомирської області про повернення державі з незаконного користування трьох земельних ділянок загальною площею 55 га вартістю майже 7 млн. грн повністю задоволено Господарським судом м. Києва.
У ході судового розгляду відповідачем добровільно виконано вимогу та скасовано рішення про державну реєстрацію права оренди на земельні ділянки.
Йдеться про розпорядження колишнього голови облдержадміністрації, яким у 2013 році протиправно надано дозволи на розроблення землевпорядної документації щодо передачі ТОВ «Волинська СЕС» в оренду 55 га земель сільськогосподарського призначення для будівництва із земель запасу Дубищенської сільської ради Чуднівського району.
За реагування прокуратури області державі повернуто 55 га землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 203 | Дата: 2015-04-23

 

 


За апеляційною скаргою прокуратури області скасовано рішення суду першої інстанції та повернуто до державної власності незаконно передану фермерському господарству 50 га землі вартістю понад 800 тис. грн на території Сінгурівської сільської ради Житомирського району.
Рівненським апеляційним господарським судом установлено, що у 2011 році земельну ділянку протиправно вилучено із постійного користування державного підприємства «СП «Вінницьке» та без проведення передбаченого законодавством аукціону передано в оренду юридичній особі.
Вжитими органами прокуратури області заходами державі повернуто незаконно надані 50 га землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 200 | Дата: 2015-04-23

 

 

Прокуратурою Коростишівського району подано позов про визнання недійсним і скасування розпорядження голови райдержадміністрації та договору купівлі-продажу понад 10 га землі, на якій розташований санаторій для батьків з дітьми «Тетерів».
Установлено, що у грудні 2003 року, на підставі зазначеного розпорядження, 10 га землі з лісовими насадженнями вартістю понад 480 тис. грн перейшли у власність Дочірнього підприємства «Санаторій для батьків з дітьми «Тетерів» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця».
Наразі, позов перебуває на розгляді у господарському суді Житомирської області.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 216 | Дата: 2015-04-23

 

 

Прокуратурою Радомишльського району, у зв’язку з невиконанням товариством рішення суду у добровільному порядку, вжито законних заходів щодо повернення державі 6,5 га землі вартістю понад 770 тис грн.


Установлено, що розпорядженнями голови райдержадміністрації, з перевищенням повноважень, у 2009 році надано в оренду ТОВ «Агропромисловий комбінат «ПРОНК» ділянку землі площею 6,5 га державної власності з цільовим призначенням для виробничої діяльності.
На усунення правопорушення, прокуратурою району заявлено позов до господарського суду області, рішенням якого визнано незаконними та скасовано зазначені розпорядження, а також визнано недійсним договір оренди та зобов’язано підприємство повернути землю до державної власності. Залишено без змін зазначене рішення і судом апеляційної інстанції.
Наразі, за втручання прокуратури, реально п ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 207 | Дата: 2015-04-23

 

 

Крес-салат - один з найневибагливіших продуктів, а скільки від нього користі! Він і від весняного авітамінозу вбереже, і від онкологічних захворювань захистить.
Найширше застосування крес-салат знайшов, звичайно ж, в кулінарії. Його свіжий гострий смак нагадує гірчицю, редьку і хрін разом узяті. Так як цей овоч листовий, то йому завжди знайдеться місце в салаті і бутербродах, м’ясних і овочевих стравах. З нього готують супи і заправки, соуси, підливи. Цю рослину додають у страви з риби, яєць та сиру.
Склад і корисні властивості крес-салату
Маленькі хрусткі листочки крес-салату майже на 90% складаються з води, проте в них міститься і клітковина, і складні вуглеводи, і білки, і достатня кількість жирів. А його вітамінно-мінеральному складу можуть позаздрити навіть апельсини. Цей апетитний ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 255 | Дата: 2015-04-23

 

 

Батьківщиною цієї корисної рослини вважається Персія. Шпинат був дуже популярним вже за часів Середньовіччя — його вживали в їжу свіжим, відвареним і тушкованим. У 16 столітті культивували кілька сортів шпинату, які використовували переважно в лікувальних цілях — для поліпшення травлення.


У нашій країні найпопулярнішими є три сорти шпинату. У «Вікторії» округлі товсті листи з кучерявим краєм, пофарбовані в темно-зелений відтінок, з блискучою поверхнею. Шпинат «Велетенський» має середні компактні розетки видовженого блідо-зеленого листя. У сорту «Годри»» розетки середньої величини, листя досить щільні.
Свіже листя шпинату містять багато каротину (провітаміну А), вітаміни групи В, Р і РР, аскорбіно ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 259 | Дата: 2015-04-23

 

 

Хамелеони, мабуть, самі незвичайні ящірки. Багато хто знає, що хамелеони змінюють колір. Крім цього, ці незвичайні ящірки мають безліч інших характеристик: тіло ящірок стисло з боків, голови часто прикрашені ріжками й гребенями. Хвіст ящірок чіпкий, нерідко закручений равликом, пальці зрослися в клішню. Хамелеони можуть переміщати очі незалежно один від одного, це дозволяє їх власникам не тільки виявляти здобич і ворогів, але і точніше прицілюватися. За допомогою довгого язика вони можуть ловити здобич на відстані, більшій їх власної довжини тіла. Збуджений хамелеон надувається, збільшуючись в розмірах.


Більшість членів сімейства Хамелеони (Chamaeleonidae) живе в Африці і Мадагаскарі, але кілька видів є на Близькому Сході, в Азії і Південній Європі. Меш ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 319 | Дата: 2015-04-23

 

 

Гарденія жасминовидна – це невеликий вічнозелений пишний, гіллястий чагарник, що походить з передгірних лісів субтропічного Китаю. Його прикрашають одиночні або зібрані в суцвіття квіти. Запашні напівмахрові або махрові білі квітки близько 5 см у діаметрі звичайно утворюються влітку, хоча є різновиди, які цвітуть узимку. Квітки мають сильний приємний аромат. Навіть одна-єдина квітка здатна наповнити ненав’язливими пахощами всю квартиру. Листки глянсові, із прилистками до 5-8 см довжиною. 


В оранжереї утворюється кущ близько 
1,5 м висотою, але в кімнатах не перевищує 45 см.
Починаючи з 4-5-літнього віку, гарденія цвіте майже безупинно з весни до осені. Ці рослини досить примхливі і вимагають чіткого дотримання режи ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 286 | Дата: 2015-04-23

 

 

Італійські конструктори Марко Феррарі та Альберто Франчі спроектували яхту, що працює на сонячній енергії. Вітрила поки що єдиного екземпляру Helios створені з гнучких сонячних кремнієвих батарей.


Довжина незвичної яхти на сонячних батареях становить 55 метрів. На судні можуть розміститися 10 гостей та 8 членів екіпажу. Ззовні палуба повторює форму заокруглення устричної раковини. А для того, щоб гості почували себе ще більш комфортно під час «сонячного» відпочинку, палубу яхти звільнили від риболовецького спорядження.
Головний салон відділено від зони їдальні, тож його можна використовувати у якості кінотеатру. Нижня палуба вміщує каюти екіпажу, чотири гостьові каюти та апартаменти власника, де знайшлося місце для «пляжного клубу&ra ... Читати далі »

Категорія: Новітні технології | Переглядів: 248 | Дата: 2015-04-23

 

 

Стаття 33 Закону України «Про оренду землі» об’єднує два випадки пролонгації договору оренди.
Частиною 1 статті 33 цього закону передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.
Реалізація зазначеного переважного права на поновлення договору оренди можлива лише за умови дотримання встановлених цією нормою певної процедури і строків (частини 2-5 цієї статті).
Частиною 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачена інша підстава поновлення договору оренди, а саме: у тому разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у по ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 268 | Дата: 2015-04-23

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |