Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Травень » 28

Сільськогосподарська сфера — основа економіки Червоноармійського району, а земля — головний природний ресурс, який необхідно раціонально задіяти та ефективно використовувати. Чи під силу це завдання місцевим органам влади? Наш кореспондент веде розмову із головою Червоноармійської райдержадміністрації Віктором Байдою.


Байда: У Червоноармійському районі є бачення і стратегія управління місцевими природними ресурсами. Вони мають раціонально використовуватися на благо місцевих громад, а держава має отримувати кошти у вигляді податків. Хоча й проблем вистачає, я на деяких із них хочу зупинитися більш детально.
Головний ресурс району — земля. Зараз у нас із 13 тисяч га угідь майже 6 тисяч ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 289 | Дата: 2015-05-28

 

Як відомо, Законом України від 04.06.2009 № 1443-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості грунтів» внесені зміни до Земельного кодексу України, згідно яких, земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель.


На період, до 1 січня 2015 року, зазначені вимоги поширено на власників землі та землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення то ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 223 | Дата: 2015-05-28

 

 

Натепер земельні ресурси Андрушівського району складають 96010 гектарів. Найбільшу питому вагу-76061га займають землі сільськогосподарського призначення, з них ріллі-6497 7га., багаторічних насаджень-1094 га., сінокосів-2158 га., пасовищ-5083 га., під лісовими угіддями-8748 га., під водними об’єктами і болотами-3505 га. Довгий час значною проблемою були не витребувані паї.Але й цю проблему районній земельній службі вдалося вирішити, за сприяння органів місцевої влади.


Як відомо, Закон України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних часток (паїв)» вказує на розпорядника земель по не витребуваних земельних ділянках та регламентує їх використання. Відповідно до статей 17, 122 Земельного кодекс ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 264 | Дата: 2015-05-28

 

 

стверджує директор ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» Петро Курильчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Курильчук: В цьому році кліматичні умови нам сприяли, і ми рано і вдало розпочали лісокультурну кампанію ще з березня місяця. Вже висадили майже 150 га молодих дерев і провели доповнення лісових культур на площі 113,5 га. В цілому, заплановані показники лісопосадки цього річ у нас збільшені на 125%. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 258 | Дата: 2015-05-28

 

 

Вода-невід’ємна частина усього живого, найцінніший скарб планети Земля. Водні ресурси використовуються в різних галузях народного господарства, в побуті людей, в життєдіяльності організмів тваринного і рослинного світу.


Для збереження, раціонального використання водних ресурсів працюють робітники водного господарства, які 7 червня відзначають професійне свято.
День працівників водного господарства отримав на Україні статус офіційного державного професійного свята не так давно. 18 березня 2003 року Указом Президента України №226/2003 «Про день працівників водного господарства» встановлено відзначати цю дату щорічно у першу неділю червня.
У згаданому Указі відзначається, що свято вводиться з урахуванням вагомого внеску працівн ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 327 | Дата: 2015-05-28

 

 

Застосування магніту для намагнічування води і лікування різних захворювань відоме з давніх часів. Напевне, інформація про лікарські властивості магнітної води відома з того періоду, коли людині в руки вперше потрапив шматок непоказної руди, яка володіла таємничими і дивними властивостями притягання залізних речей. Крім того, без магніту і уфології не обходилися навіть алхіміки, які готували різні порошки, мазі, а також мікстури з його застосуванням. Лікарі з давніх віків займалися прикладанням магнітних пластинок до тіла хворого. Вперше інформація про властивості магнітних полів впливати на біологічну активність води отримана в 18 столітті в процесі дослідів, які проводив женевський фізик де Герсу.


Пізніше французьким лікарем Дюрвіля докладно описано лікуваль ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 329 | Дата: 2015-05-28

 

 

Захворювання досить поширене на груші і яблуні в США, де його називають опік. Виявлене захворювання також в Японії, Новій Зеландії, Німеччині, Італії, Румунії та Польщі. В Україні опік плодових дерев вважається карантинним об›єктом.


Хвороба проявляється на квітках, пагонах, гілках та плодах. Квітки раптово в›януть і чорніють, листки скручуються, чорніють і залишаються висіти на деревах, набуваючи вигляду обпалених. У місцях уражень кора молодих пагонів і гілок здувається внаслідок великого припливу рідини. Остання згодом починає текти по корі у вигляді гумозного ексудату. Спочатку вона безбарвна, а пізніше темнішає й застигає у вигляді краплинок від янтарно-жовтого до темно-бурого кольору.
У літній період хвороба ніби згасає, але навесні з ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 272 | Дата: 2015-05-28

 

 

За апеляційною скаргою прокуратури області скасовано рішення суду першої інстанції та залишено за Службою автомобільних доріг в області на праві постійного користування земельну ділянку площею 11,4 га на території Зарічанської сільської ради Житомирського району.
Йдеться, зокрема, про те, що у 2006 році зазначену земельну ділянку передано у постійне користування Службі автомобільних доріг в області.
Однак, ТзОВ «Ланда ЛТД» передачу державній установі землі вважало незаконною, подавши позов про визнання недійсним державного акту на право постійного користування землею, який судом першої інстанції задоволено.
Прокуратура області оскаржила таке рішення у Рівненському апеляційному господарському суді, який позицію прокуратури щодо законності підстав надання у користування держустанові землі визнав обґрунтованою та відмовив товариству у задоволенні позову.

... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 215 | Дата: 2015-05-28

 

 

Прокуратурою Андрушівського району подано позов про надання земельній ділянці площею 3,3 га статусу відумерлої спадщини та подальшого використання її за призначенням Волицькою сільською радою.
Установлено, що після смерті місцевої жительки, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю, залишилася спадщина — земельна ділянка площею 3,3 га, яка розташована за межами села на території Волицької сільської ради.
Однак, з 2005 року земельна ділянка вартістю понад 90 тис грн не була ніким успадкована та, відповідно, не оброблялася.
Прокуратурою району, з метою надання права територіальній громаді використовувати землю за призначенням та поповнювати місцевий бюджет, вжито заходів представницького характеру.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

 

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 205 | Дата: 2015-05-28

 

 

Позов Овруцької міжрайонної прокуратури до Раківщинської сільської ради Овруцького району та СТОВ «Раківщинське» про визнання незаконним рішення щодо надання в оренду земельної ділянки, визнання недійсним договору та повернення з незаконної оренди земельної ділянки площею 215 га судом задоволено.
Установлено, що сільська рада, перевищивши свої повноваження, у березні 2014 року передала в оренду 215 га землі вартістю понад 3,5 млн. грн.
Окрім цього, земельну ділянку товариству з обмеженою відповідальністю, у порушення вимог чинного законодавства, було передано без розроблення проекту її відведення та проведення земельних торгів.
Позовні вимоги прокуратури господарський суд Житомирської області визнав обґрунтованими та прийняв рішення про повернення землі до державної власності.

Прес-служба прокуратури Житомирсько ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 209 | Дата: 2015-05-28

 

 

Позов прокуратури Лугинського району до ТОВ «Малодивлинський гранкар’єр» про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки площею 32 га вартістю понад 5 млн грн задоволено господарським судом Житомирської області.


Йдеться, зокрема, про те, що у 2008 році між райдержадміністрацією та ТОВ «Малодивлинський гранкар’єр» укладено договір оренди земельної ділянки під розробку кар’єру строком на 17 років.
Однак, порушуючи вимоги Закону України «Про оренду землі» та умови договору, товариство з обмеженою відповідальністю протягом майже 3-х років не сплачувало орендну плату за користування землею.
За реагування органів прокуратури області до державної власності буде повернуто майже 32 га землі із щебеневим кар’єром вартістю понад 5 млн. грн.

... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 203 | Дата: 2015-05-28

 

 

Білки за своєю природою дуже розумні тварини: вони точно знають толк в горіхах. Власне, людині теж не властиво відставати, і тому вона черпає всю «горіхову» користь для зміцнення здоров’я і підтримки краси.


Горіхи — хороше джерело білка, амінокислот, жирів, мікроелементів, А, В і С та інших вітамінів.
Вони складають необхідний раціон для розвитку дітей, фізичної сили спортсменів, входять до складу різних дієт і є прекрасним ласощами для будь-якої людини. З медичної точки зору, як зазначив сам Гіппократ, горіхи допомагають також при захворюваннях нирок, печінки і шлунка. Амінокислота аргінін живить мозок і бере участь в будівництві білка, вона покращує кровообіг, збагачує й зміцнює імунну систему. Такі мікроелементи, як фосфор і кальцій, відповідають за формування кісток і зміцнення зубів, натрій нормалізує тиск, магній покращує роботу серця ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 234 | Дата: 2015-05-28

 

 

Пророщені (пророслі) зерна злаків і бобових давно вже рекомендуються представниками науки про здорове харчування. Адже про їхню користь людство знало давно. Гіппократ, індійські йоги і навіть наші предки в Стародавній Русі вживали ці зерна в їжу (готували каші, киселі, додавали в супи, квас, варили пиво).


У наш час дуже багато прихильників здорового харчування самі пророщують зерна, вживаючи їх у вигляді салатів або окремим блюдом. Годяться для цього практично всі види культур, які присутні в раціоні харчування людини: пшениця, жито, ячмінь, всі види бобових, насіння соняшнику, арахіс.
Вважається, що пророщене зерно має в собі набагато більше звичайних вітамінів і прекрасно впливає на роботу організму в цілому, оскільки такі зерна є продуктом підвищеної біологічної цінності, в якому сконцентрована жива активна енергія та цінні поживні речовини, що відновлюють орган ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 235 | Дата: 2015-05-28

 

 

У 2015 році у Житомирській області власниками права на земельну частку (пай) згідно держаних актів на право власності на земельну ділянку та свідоцтв на право власності на земельну ділянку земельну частку (пай), на початок 2015 року укладено 173087 договорів оренди земельних часток (паїв). Площа земель, переданих в оренду становить 85,4 тис.га.


Власниками земельних часток (паїв) укладено договорів оренди з відсотком орендної плати: до 3% — 7027 (4,1%); від 3% і більше — 166060 (95,9%).
Згідно змін і доповнень внесеними Законом України від 28.12.2014 року № 71-VII до Податкового кодексу України статтею 288 передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Як відомо, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які у ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 269 | Дата: 2015-05-28

 

 

Відповідно ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
— викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
— скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
— розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарю­вання);
... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 237 | Дата: 2015-05-28

 

Огляд змін, що відбулись у земельному законодавстві внаслідок прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)»


05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.02.2015р. № 191-ІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» (далі Закон № 191-УІІІ). Головною метою цього Закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність до правового поля ЄС.

Цим Законом спрощується процедура започаткування та ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання, підвищується рівень захисту прав інвесторів, удосконалюється ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 232 | Дата: 2015-05-28

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |