Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Вересень » 26

 

Історія злетів і падінь одного із найбільших хлібопереробних підприємств України потребує окремої розмови. А сьогодні, по факту, Черняхівський комбінат хлібопродуктів знову працює у відновленому режимі, поки що не на повну потужність, але більше 100 сімей Черняхова отримують заробітну плату, а в бюджет стали надходити багатотисячні платежі. Щоправда, тепер він має нову назву – «Черняхівський елеватор» і нового господаря.


Новий власник Черняхівського зернопереробного комплексу – «Державна продовольчо-зернова корпорація України», яка була створена у 2010 році. До її складу входить 57 лінійних елеваторів та 17 переробних підприємств, в тому числі і філія «Черняхівський елеватор».
Більше року тривали відн ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 365 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

ДП «Дзержинський лісгосп АПК» – потужне лісогосподарське підприємство, яке веде діяльність практично у всіх напрямках сучасного лісовиробництва, а також у сфері охорони та захисту лісових ресурсів. Наш кореспондент зустрівся із директором Дзержинського лісгоспу АПК Іваном Мельником напередодні професійного свята лісівників та записав із ним розмову.


Мельник: Підприємство завершує 3 квартал 2015 року з прибутками і стабільною роботою всього колективу. Реалізація лісопродукції сягає щомісячно не менше 3 млн. гривень, половина її відправляється на експорт. Експортуємо в більшості дрова паливні, а товарну деревину продаємо на внутрішньому ринку.
Структурно до складу лісгоспу входять 5 лісництв, які розміщені в 5 адміні ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 300 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Довідково: Білокоровицке родовище карбонатних порід розміщене на території Лугинського та Олевського районів нашої області.
Розвідані запаси вапняків цього родовища сягають 60 мільйонів тон або 32 мільйони кубометрів, територія їх залягання – 260 гектарів.
Проектний термін використання родовища складає 75 років. Ці поклади дозволяють забезпечити потребу області у хімічних меліорантах щонайменше на півстоліття.
Як бачимо, природа, по суті, подарувала аграріям Житомирщини неоціненний скарб. Та вміло скористатися ним вони чогось не вміють, а може й не хочуть.
Сам кар’єр вапнякових матеріалів належить публічному акціонерному товариству «Житомирагрохім». Підприємство, окрім видобутку, займається також переробкою (подрібненням та збагаченням) вапнякі ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 308 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Відповідно до статті 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.


Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земель у межах населених пунктів проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Згідно статей 20, 23 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Без витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, громадяни не в ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 197 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

За результатами розгляду позову прокуратури Романівського району, господарський суд Житомирської області зобов’язав сільськогосподарське фермерське господарство «Колос» повернути Садківській сільській раді самовільно зайняту земельну ділянку вартістю понад 100 тис грн.
Йдеться про те, що у травні 1997 року між Садківською сільською радою та СФГ «Колос» укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 6 га для вирощування сільськогосподарських культур.
Однак, незважаючи на закінчення терміну дії договору оренди ще у травні 2004 року, господарство більше десять років не повертало землі, продовжуючи протиправно нею користуватися.
За втручання прокуратури припинено незаконне користування 6 га землі вартістю понад 100 тис. грн.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 217 | Дата: 2015-09-26

 

 

Прокуратурою Житомирської області пред’явлено позов до 39 осіб про витребування з незаконного володіння земельних ділянок лісогосподарського призначення загальною площею 10 га, які перебували у постійному користуванні Державного підприємства «Житомирський військовий лісгосп».
Установлено, що головою Житомирської райдержадміністрації, у 2010 та 2011 роках видано неправомірні розпорядження, на підставі яких 78 особам для ведення садівництва незаконно передано у приватну власність понад 10 га землі, яка перебуває у постійному користуванні ДП «Житомирський військовий лісгосп».
У подальшому, половина з них – 39 громадян, отримавши державні акти на землю, продали або подарували іншим особам належні їм на праві власності ділянки.
Таким чином, у порушення вимог Лісового та Земельного кодексів України, 10 га землі лісогосподарського призначення вибули з постійного користування ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 185 | Дата: 2015-09-26

 

 

За позовом прокуратури області, судом скасовано протиправне розпорядження Житомирської райдержадміністрації та визнано недійсним державний акт на право власності ТОВ «Лідер Моторс Україна» на 2 га землі.
Наразі, на виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду, державну реєстрацію права власності скасовано, землю повернено державі.
 Установлено, що за договорами купівлі-продажу товариство набуло право власності на 2 га землі для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Глибочицької сільради.
У подальшому Житомирська райдержадміністрація протиправним розпорядженням змінила цільове призначення ділянки на землю комерційного призначення, на якій підприємство планувало побудувати автосалон та станцію технічного обслуговування.
За втручання прокуратури незаконну державну реєстрацію на право власності двох гектарів землі скасовано.
... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 180 | Дата: 2015-09-26

 

 

Прокуратурою Житомирської області спільно з працівниками УМВС України в області, у ході досудового розслідування кримінального провадження за фактами перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронного органу області, зловживання повноваженнями службовими особами суб’єкта господарювання викрито злочинну групу.
Установлено, що група осіб, до складу якої входять керівники комерційних структур та службові особи державного лісового господарства області, налагодили схему розкрадання державних лісових ресурсів в Олевському районі.
Протягом тривалого часу ними організовано незаконні порубки лісу та переробку деревини, яка за підробленими документами експортувалася за межі України.
У ході проведених першочергових невідкладних слідчих дій вилучено незаконно здобуту деревину породи дуба та сосни, вироблені з неї пиломатеріали на загальну суму близько 800 тис грн, знаряддя та засоби вчинен ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 185 | Дата: 2015-09-26

 

 

Завдяки вжитим прокуратурою Попільнянського району заходам реально виконано постановлене за її позовом судове рішення та у державну власність повернено земельну ділянку вартістю майже 900 тис. грн.
Йдеться про те, що за позовом прокуратури району суд визнав незаконними та скасував накази ГУ Держземагентства в області, визнав недійсним договір оренди земельної ділянки площею майже 50 га.
На підставі зазначених наказів минулого року місцевому фермеру протиправно надано в оренду на 20 років земельну ділянку, що розташована на території Ставищенської сільської ради.
Зокрема, фермер не обґрунтував необхідність отримання великої площі землі та не зазначив перспективи діяльності фермерського господарства.
Наразі земельну ділянку вартістю майже 900 тис грн повернено у державну власність.

  ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 194 | Дата: 2015-09-26

 

 

Прокуратурою Брусилівського району, за результатами розгляду звернення представників територіальної громади, в інтересах Брусилівської селищної ради та Державної екологічної інспекції в області, заявлено позов до ТОВ «Брусилівський маслозавод» про стягнення заподіяної державі шкоди на суму понад 1,1 млн. грн.
Установлено, що товариством, у порушення вимог природоохоронного законодавства при поводженні з відходами виробництва, внаслідок скиду неочищених вод забруднено майже 1 га землі, що відноситься до земель запасу смт. Брусилів.
Зокрема, за результатами проведених лабораторних досліджень, у пробах грунту виявлено значне перевищення вмісту важких металів та інших речовин, порівняно з природним фоном.
За проведеними спеціалістами Держекоінспекції розрахунками, неочищеними викидами завдано шкоди на суму понад 1, 1 млн. грн.
Наразі заявлений прокуратурою району позов перебуває на розгляді ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 196 | Дата: 2015-09-26

 

 

Мило... Ми користуємося ним щодня, незадумуючись над тим, яким воно повинно бути аби не зашкодити нашій шкірі та здоров›ю. Цьому товару і його властивостям більшість з людей не приділяють належної уваги, дивлячись лише на зовнішні фактори: приємний запах, чи добре милиться, його консистенцію (тверде чи рідке мило), інколи привабливий вигляд. А даремно...Небезпеки звичайного мила
Досить часто крім миючих компонентів, гліцерину та води, до складу мила входять синтетичні компоненти, що спрощують і прискорюють виробництво, при цьому завдаючи більше шкоди нашій шкірі ніж користі. Виробникам мила це лише на руку, але аж ніяк не споживачам. При використанні такого мила можна відчути помітний дискомфорт, який іноді проявляється не тільки у ви ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 247 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Своїм неперевершеним смаком і відмінними лікувальними властивостями виноград радував сотні поколінь, що живуть на землі людей, і продовжує це робити сьогодні. Багатий мінералами, цукрами, органічними кислотами і вітамінами, виноград здатний творити чудеса: лікувати невиліковні хвороби, а саме: розчиняти камені в жовчному міхурі і печінкових протоках, зупиняти внутрішні кровотечі, позбавляти від туберкульозу легенів, піднімати ослаблених хворобами людей. І ще багато і багато хвороб можна вилікувати, а також попередити появу небезпечних людству захворювань, аж до ракових пухлин.


Виноград містить солі калію, кальцію, заліза, магнію, а також пектинові і дубильні речовини, органічн ікислоти, цукру і велику кількість фолієвої кислоти.
Вміст у винограді вітаміну А позитив ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 207 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Всі знають нічних пташок, скажімо, пугача або нічних метеликів. Але мало кому відомо про те, що на світі існує нічна річка. Вдень її річище пересихає настільки, що по ньому можна ходити, не боячись промочити ноги. Зате вночі річка повертається. Вона мілка, проте цілком придатна для того, щоб ви скупались в ній чи пропливли в легкому човні. Приходити на берег з вудкою – даремна річ: риби в цій річці немає. Це загадкове джерело розташоване в Південній Америці на території Чилі. Нічна річка не має назви. Певно, місцеві жителі не сприймають її всерйоз. Річка, може, й рада була б текти, як усі інші, але справа в тому, що воду вона бере зі снігових вершин Анд. Увесь день сонце розтоплює сніги і річечки збігають схилами вниз. Шлях далеченький, тож вода встигає дістатися річкового русла тільки пізно ввечері. Протягом ночі гірські потоки вичер ... Читати далі »

Категорія: Живе диво | Переглядів: 286 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Опосуми— сумчасті ссавці. З’явилися вони дуже давно — ще в кінці крейдяного періоду (почався 145,0 млн років тому, а закінчився 66,0 млн років тому). Існує кілька видів опосумів. Вони змогли вижити навіть після того, як багато сумчастих вимерло в результаті виникнення природного мосту між Північною і Південною Америкою — що сприяло проникненню з півночі на південь нових видів. Опосуми не тільки винесли конкуренцію, а й поширилися на північ.


Перший раз про цих тварин згадував Сьес де Леон у своїй книзі «Хроніка Перу», яка вийшла в світ в 1553 році. Він говорив, що ці тварини схожі на маленьких лисиць бурого кольору з такою ж головою, з короткими лапами і довгими хвостами. Сьес де Леон у своїй книзі ділиться своїми враженнями. Його здив ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 191 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

Передовсім порадьтеся з педіатром, чи немає у ваших дітей протипоказань до співжиття з хатніми тваринами. Якщо в дитини є певні недуги (астма, алергія та інші), варто замислитися, чи доцільно тримати вдома тварину або птаха.


Домашні улюбленці можуть бути носіями хвороб, які легко передаються. Найбільш вразливими до них є діти до 12 років, але захворювання, пов’язані з хатніми тваринами, можуть розвиватися у людей будь-якого віку. Усяка тварина може стати причиною хвороби, якщо її належно не доглядати. Того ж собаку треба регулярно показувати ветеринарові для повного обстеження, імунізації та дегельмінтизації. Тварини повинні носити спеціальні нашийники проти бліх і кліщів.
Собаки і коти небезпечні тим, що можуть спричиняти алергію, тому довгошерсті породи підходять не всім ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 208 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |