Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Листопад » 06

Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області ініційовано масштабне проведення моніторингу земель за межами населених пунктів. Обстеження буде здійснюватися силами робочих груп, створених із представників органів місцевого самоврядування, територіальних органів Держгеокадастру, містобудування і архітектури, природоохоронних органів, органів охорони культурної спадщини, лісового, водного господарства, представників фіскальної служби.
Моніторинг фактичного використання земель буде здійснюватися на землях за межами населених пунктів, в першу чергу землях сільськогосподарського призначення, шляхом візуального обстеження кожної земельної ділянки та співставленням отриманих даних з інформацією Державного земельного кадастру та Державного фонду документації із землеустрою.
Здійснення такого комплексу заходів має на меті дос ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 229 | Дата: 2015-11-06

 

Статтею 14 Конституції України встановлено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Що потрібно знати громадянам при оформленні права власності на землю.
Норми безоплатної пере­дачі земельних ділянок грома­дянам.
Частиною першою статті 121 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни України мають право на безкоштовну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах :
а) для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство ;
б) для ведення особистого селянського господарства &mda ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 360 | Дата: 2015-11-06

 

Людина, як і будь-який живий організм, є частинкою природи, і свідомо чи ні підпорядковується її законам і ритмам. Насамперед, це стосується погоди і кліматичних змін.


Сезонні коливання погоди в багатьох випадках відчутно впливають на фізичний стан хворих остеохондрозами і артритами. Якщо на дворі сира і холодна погода, людям «ломить» кістки і суглоби, вони «хрустять» під час активного руху.
Взимку і весною до мене часто звертаються пацієнти, які хворіють артрозами тазобедрених суглобів із болями у попереку. В цей час чомусь найбільше відчуваються зміщення дисків і суглобів, загострюються хвороби хребта.
Чи можна уникнути таких загострень? Можна, якщо оберігатися від різких рухів, переохолоджень і деяких фізичних перенавантажень.
З ... Читати далі »

Категорія: Живе диво | Переглядів: 245 | Дата: 2015-11-06

 

 

Ліс — наше національне багатство і найкраще місце для відпочинку. І це не слова високої патетики, а справжня реальність, тому що ліси ми відвідуємо безкоштовно, за гриби, ягоди, березовий сік теж, як правило, не платимо. А чим віддячуємо? Купами сміття, незагашеними вогнищами і зламаними деревами.


Найбільше страждають від «сучасного» гіперактивного відпочинку приміські ліси, де під «напругою» майже кожен квадратний метр. Скажімо, малинські ліси одночасно і «приобласні», і «пристоличні», тому й несуть подвійне рекреаційне навантаження.
Ми побували у ДП «Малинський лісгосп АПК». Загальна площа цього лісопідприємства становить 29 тисяч 434 га, воно межує із лісами Київської області, Народицького, Коростенського та Радомишльського районів. «Розкиданість» лісових угідь не така велика, як, скаж ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 242 | Дата: 2015-11-06

 

 

Наш кореспондент веде розмову із лісничим Ольшанського лісництва ДП «Дзержинський лісгосп АПК» Ігорем Бучком.
Кор.: Ігорю Дмитровичу, людина все більше намагається встановити свої «порядки» у лісових угіддях, замінити породи на більш цінні, заліснити неугіддя, болота, галявини?
Бучко
: У природі немає поняття «цінні» і «нецінні» породи, це придумала людина для того, щоб штучно регулювати структуру сучасного лісу. А в дикому лісі панує один закон — це штучний відбір, де виживає сильніший, адаптований до місцевих кліматичних умов.
Скажімо, в Ольшанському лісництві ростуть переважно листяні ліси, це традиційні породи: вільха, береза, осика, тополя. Береза, дуб і ясен займають поки що незначну частку в структурі наших лісів.
Кор.: А чи можливо розширити площі більш цінних порід?
Бучко: Це наша головна мета, але зробити це швидко і прост ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 175 | Дата: 2015-11-06

 

 

Позов прокуратури Чуднівського району Житомирської області про визнання недійсними 7 державних актів та скасування державної реєстрації права власності на понад 154 га землі, безпідставно оформлене колишнім керівником сільськогосподарського товариства, апеляційним судом Житомирської області визнано правомірним, а рішення першої інстанції залишено без змін.
Йдеться про те, що колишній керівник сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю неправомірно оформила на власне ім’я, як уповноважена особа членів реформованого КСП «Карпівці», державні акти на землю площею понад 154 га.
Такими незаконними діями 1254-х осіб — співвласників, без їхнього відома, позбавлено права користуватися та розпоряджатися своєю часткою землі.
Завдяки вжитих прокуратурою представницьких заходів, права усіх власників земельних паїв поновлено.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 225 | Дата: 2015-11-06

 

 

Випадки несанкціонованого видобутку бурштину на території області за останні два роки набрали значних обсягів, особливо місце в північних районах Полісся, а саме: в Олевському, Овруцькому, Ємільчинському, Лугинському та Коростенському районах. Внаслідок незаконного видобутку бурштину знищуються сотні гектарів лісових масивів і земельних угідь. Копачі також ігнорують майнові права громадян, незаконно добуваючи бурштин на земельних частках (паях) без відома їх власників. Через самовільне користування надрами на великих площах змінюється гідрологічний режим, пошкоджується ґрунтовий і рослинний покрови, псується родючий шар землі, що істотно обмежує можливість подальшої експлуатації ґрунту і в результаті завдаються значні збитки.
На виконання доручення голови облдержадміністрації державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно з працівниками Державної служби геології та надр України, Жи ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 242 | Дата: 2015-11-06

 

 

За позовом прокуратури Житомирського району суд виніс рішення про визнання недійсними розпоряджень голови райдержадміністрації і рішень сільських рад, а також державних актів на право власності на земельні ділянки площею 0,7 га.
Установлено, що житомирянка протягом 2008-2010 років безоплатно приватизувала 8 земельних ділянок для будівництва, ведення садівництва та особистого селянського господарства, розташованих на територіях різних сільських рад Житомирського району.
Однак, відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України, безоплатно приватизувати можна лише одну ділянку землі для того чи іншого виду використання.
Відтак, жителька м. Житомира незаконно, на безоплатній основі, приватизувала п’ять земельних ділянок площею 0,7 га.
За втручання прокуратури до державної та комунальної власності територіальних громад буде повернено усю незаконно приватизовану землю.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 159 | Дата: 2015-11-06

 

 

Позов прокуратури Андрушівського району про скасування розпорядження райдержадміністрації та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки площею понад 13 га вартістю 2,2 млн. грн. задоволено апеляційним судом Житомирської області у повному обсязі.
Так, рішенням Андрушівської райдержадміністрації у 2004 році передано громадянам у власність земельні ділянки (частки паю) загальною площею понад 13 га, на яких розташовані об’єкти археологічної спадщини — кургани, що поблизу с. Іванків.
Однак, ділянки передано з порушенням земельного законодавства, без проведення державної землевпорядної експертизи та погодження відповідними органами охорони культурної спадщини, оскільки кургани перебувають на державному обліку і відносяться до категорії пам’яток місцевого значення.
За принципової позиції органів прокуратури, в апеляційному порядку скасовано рішення районного суду про відмову у з ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 139 | Дата: 2015-11-06

 

 

Прокуратурою Лугинського району Житомирської області забезпечено виконання судового рішення, постановленого у справі за прокурорським позовом про розірвання договору оренди з ТОВ та повернення земельної ділянки площею 32 га державі.
Установлено, що у 2008 році між райдержадміністрацією та ТОВ укладено договір оренди земельної ділянки під розробку кар’єру строком на 17 років, що належить до земель запасу Великодивлинської сільської ради.
Однак, порушуючи вимоги Закону України «Про оренду землі» та умови договору, товариство протягом майже 3-х років не сплачувало орендну плату за землю, заборгувавши до місцевого бюджету близько 500 тис грн.
Наразі прокуратурою забезпечено виконання рішення господарського суду Житомирської області, договір оренди розірвано, земельну ділянку із щебеневим кар’єром вартістю понад 5 млн грн повернуто державі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 142 | Дата: 2015-11-06

 

 

За позовом прокуратури області, судом скасовано протиправне розпорядження Житомирської райдержадміністрації та визнано недійсним державний акт на право власності ТОВ на 2 га землі.
Наразі, на виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду, державну реєстрацію права власності скасовано, землю повернено державі.
Установлено, що за договорами купівлі-продажу товариство набуло право власності на 2 га землі для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Глибочицької сільради.
У подальшому Житомирська райдержадміністрація протиправним розпорядженням змінила цільове призначення ділянки на землю комерційного призначення, на якій підприємство планувало побудувати автосалон та станцію технічного обслуговування.
За втручання прокуратури незаконну державну реєстрацію на право власності двох гектарів землі скасовано.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 162 | Дата: 2015-11-06

 

 

Прокуратурою Чуднівського району пред’явлено позов в інтересах держави до райдержадміністрації та приватної особи про визнання незаконними розпоряджень, розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки загальною площею 808,5 га.
Установлено, що Чуднівська райдержадміністрація у грудні 2011 року, порушуючи вимоги земельного законодавства, без проведення нормативно-грошової оцінки, передала жителю Одещини строком на 25 років землю вартістю 22,3 млн. грн. для створення фермерського господарства.
Однак, приватна особа не мала наміру створювати господарство, натомість передала усю орендовану землю в суборенду ТОВ «Аграрний фонд Терещенка».
Наразі позов перебуває на розгляді в суді.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 129 | Дата: 2015-11-06

 

 

Прокуратурою Брусилівського району подано до суду позов про визнання протиправним і скасування розпорядження райдержадміністрації, визнання недійсною додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки лісового фонду площею майже 275 га та повернення її з незаконної оренди.
Установлено, що у 2003 році розпорядженням голови райдержадміністрації приватному підприємству передано в оренду на 5 років землю лісового фонду вартістю майже 1 млн грн, що розташована на території Водотиївської сільської ради.
У подальшому, у 2008 році райдержадміністрацією безпідставно укладено додаткову угоду, змінено попередній договір від 2003 року та збільшено термін дії оренди землі на 49 років.
Таким чином, землю незаконно надано в оренду, оскільки, відповідно до закону, з 2006 року правом розпоряджатися землями лісового фонду наділена обласна державна адміністрація.
Наразі заявлений позов перебуває на розгляді у суді.

& ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 117 | Дата: 2015-11-06

 

 

На виконання рішення суду, прийняте за позовом прокуратури Андрушівського району, до комунальної власності Волицької та Антопільської сільських рад передано, відповідно, 3,3 га та 4 га землі, якій надано статусу відумерлої спадщини.
Йдеться про те, що після смерті місцевих жителів, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю, залишалася їхня спадщина — земельні ділянки площею 3,3 га та 4 га, що знаходилася поза межами зазначених сіл.
Однак, тривалий час — близько десяти років, земля загальною вартістю майже 210 тис. грн. не була ніким успадкована та залишалася безхазяйною.
Прокуратурою району вжито заходів представницького характеру, за результатами яких земельні ділянки визнано відумерлою спадщиною та передано до комунальної власності територіальних громад для використання та поповнення місцевих бюджетів.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 175 | Дата: 2015-11-06

 

 

З 10 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», внесені пунктом 3 розділу I Закону України від 9 квітня 2015 року № 325-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді».
Так відповідно до вимог Закону, митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо— та пиломатеріалів за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами, сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.
Законом встановлено, що сертифікати про походження лісоматеріалів та виг ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 157 | Дата: 2015-11-06

 

 

Під девізом «Навчимося використовувати папір раціонально!» кожен четвертий четверг жовтня люди по всьому світу намагаються скорочувати витрати паперу на роботі до мінімуму. 
В умовах фінансової кризи, працівники установ та організацій нашої країни також поповнюють ряди так званого «безпаперового руху». Ми навчились використовувати його повторно — з обох боків, здавати в макулатуру — це гарна звичка з радянського минулого, а ще більшість вже чітко розуміє, що заощадженням паперу ми вносимо свій внесок у збереження природних ресурсів. Адже, цим самим ми попереджаємо непотрібну вирубку лісів та не збільшуємо обсяг паперових відходів. Підраховано, що переробка однієї тонни макулатури рятує 10 дерев, заощаджує 20 тис. літрів води, 1 тис.кВт електроенергії і запобігає викид 1700 кг СО2.
Управління екології та природних ресурсів ЖОДА підтримує дану міжнародну ініціативу та запрошує всіх небайд ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 179 | Дата: 2015-11-06

 

 

Міністерством фінансів України наказом від 17.08.2015 р. №715 затверджено нову форму Податкової декларації екологічного податку та 9 додатків до неї. В новій формі звітності передбачене місце для зазначення кодів забруднюючих речовин та відходів. З цією метою затверджено кодифікатори забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та скидаються у водні об’єкти, а також відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (додатки 7, 8, та 9).
Наказ набрав чинності з 25 вересня поточного року.
Нагадаємо, що відповідно до п.46.6 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набувають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Тобто, звітність за ІІІ квартал ц ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 175 | Дата: 2015-11-06

 

За даними нового дослідження, забруднення повітря може викликати більше 3 мільйонів передчасних смертей на рік у всьому світі. Близько 75% цих смертей припадають на Азію.


Забруднювачі повітря, такі як озон і дрібні частинки токсинів, пов’язані з хворобами серця, хворобами легенів та іншими серйозними недугами, які чинять довгострокову дію на здоров’я людини.
«Інсульти та інфаркти відповідальні за майже 75% смертей, викликаних забрудненням повітря, — говорить провідний автор дослідження Йос Лелівелд, вчений-фахівець в області наук про атмосферу з Інституту хімії імені Макса Планка в Німеччині. — Трохи більше 25% пов’язано з респіраторними захворюваннями та раком легенів».
Розрахунок наслідків забруднення повітря в глобальному масштабі — складне завдання. По-перше, якість повітря не контролюється в деяких регіонах, а по-друге, т ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 227 | Дата: 2015-11-06

 

Гарденія жасминовидна – це невеликий вічнозелений пишний, гіллястий чагарник, що походить з передгірних лісів субтропічного Китаю. Його прикрашають одиночні або зібрані в суцвіття квіти. Запашні напівмахрові або махрові білі квітки близько 5 см у діаметрі звичайно утворюються влітку, хоча є різновиди, які цвітуть узимку. Квітки мають сильний приємний аромат. Навіть одна-єдина квітка здатна наповнити ненав’язливими пахощами всю квартиру. Листки глянсові, із прилистками до 5-8 см довжиною. В оранжереї утворюється кущ близько 1,5 м висотою, але в кімнатах не перевищує 45 см.


Починаючи з 4-5-літнього віку, гарденія цвіте майже безупинно з весни до осені. Ці рослини досить примхливі і вимагають чіткого дотримання режиму вирощування, особливо температури; у протилежному випадку рослини скидають бутони і листки.
Гарденії використовують для озеленення великих інтер’єрів ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 254 | Дата: 2015-11-06

 

Страус африканський — найбільший у світі птах, що має крила, але не здатен до польоту. Та не дивлячись на своє іноземне походження страус чудово прижився до кліматичних умов України. За швидкості і тривалості свого бігу страуси ледь поступаються коням. Завдяки досить тривалого утримання в домашніх умовах, ці птахи найбільш кмітливі, слухняні і легко адаптуються до нових умов середовища. Страуси вільно переносять холод (-25 ... -30 градусів).


Цінністю страуса є усе, що він має. Шкіра, яйця, м’ясо, жир, пір’я перетворює страусівництво у безвідходне виробництво, а також відкриває широкі горизонти для науковців, дієтологів, декораторів та виробників косметики.
М`ясо страуса є дуже корисним, адже воно містить речовини, що підвищують імунітет і попереджує багато захворювань.
Головними властивостями м`яса є:
• низький рівень холестерину (близько 32 мг ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 235 | Дата: 2015-11-06

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |