Середа, 2018-06-20, 4:42 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Листопад » 27

 

На сьогодні в області активно проводиться робота щодо продажу прав оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Так, з початку року , загалом продано прав оренди на 8 земельних ділянок, площею близько 291,9 га.
За результатом торгів місцеві бюджети поповнились на 340,5 тис. грн (оплата річної орендної плати). Найбільше коштів поступило у місцеві бюджети Чуднівського (192,9 тис.грн), Бердичівського (118,1 тис.грн) та Новоград-Волинського (29,5 тис.грн) районів.
На стадії підготовки до продажу права оренди на земельних торгах знаходиться ще 36 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на загальну площу 1487,6 тис.га.
Головним управлінням Держгеокадастру в Житомирській області заплановано проведення земельних торгів з продажу права оренди земе ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 228 | Дата: 2015-11-27

 

Незліченні і унікальні багатства поліських надр завжди вражали і дивували. Відомо, що академік Олександр Ферсман досить влучно підмітив: «Того, що раніше було гордістю і єдиною прерогативою Уралу, тепер є вдосталь на Волині».


Сьогодні в підземних сховищах Володарсько-Волинського району залягають найрізноманітніші корисні копалини. Рідкісну групу металорудних представляє ільменіт – сировина для виробництва титану, його двоокису та інших сполук.
Тут також зосереджені великі поклади будівельного та облицювального каменя: габро, гранітів та лабрадоритів. Розвідано чималі запаси коштовного каміння: берилів, кварців, п’єзокварців, топазів, опалів, цитринів і т.п., хоча їх видобуток вже й не ведеться такими великими масштабами, як раніше. К ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 297 | Дата: 2015-11-27

 

 

До 2014 року в нашій області промисловим виробництвом лісових ягід по суті не займався ніхто, навіть в переліку сільськогосподарських робіт такий вид не фігурував в інформаційних зведеннях.
У 2010 році на околиці Барвинівки Новоград-Волинського району були започатковані роботи із закладання першої плантації садової ягоди сіро-блакитного відтінку, а вже через три роки було зібрано перший її рясний врожай.
За попередніми підрахунками інвестор – ТОВ «БЕТЕК» в реалізацію цього масштабного проекту вклав щонайменше 4 млн. дол.
А взагалі ця ягода має декілька назв, тому що в неї багато близьких родичів і вони одного виду. Одні її називають чорницею лісовою, інші – лохиною, дехто – садовими буяхами. Але точна її назва – щиткова чорниця. Вона штучно виведена в Америці і ніколи ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 275 | Дата: 2015-11-27

 

 

Це сучасне, високотехнологічне підприємство на околиці Володарська-Волинського з’явилося 3 роки тому, як добре прорахована і вдала інвестиція. Лише розвідані залежі місцевих гранітів, габро і лабрадоритів «надихнули» тодішніх власників «Кванта — ЛЧ» на довготривалу роботу і чітку перспективу, тому в спорудження нового каменепереробного комплексу були задіяні багатомільйонні капіталовкладення.


Завод оснащений сучасним обладнанням: це 8 фрез ріжучих, 2 напівавтомати для полірування, є 4 каменеколи для виготовлення бруківки і плитки. Але й цю техніку доведеться найближчим часом замінити, тому що з’явилася ще новіша і ще технологічніша.
Зараз сюди на переробку звозяться граніти і лабродорити, практично, з усієї ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 349 | Дата: 2015-11-27

 

 

Дочірнє підприємство «Червоноармійський лісгосп АПК» веде лісогосподарську діяльність на території 4 адміністративних районів області: Житомирського, Черняхівського, Червоноармійського і Володарсько – Волинського, це територія загальною площею – 34 тисячі гектарів. 


Це потужне, багатопрофільне підприємство є найбільшим роботодавцем і платником податків: зараз тут працює 175 чоловік, а в скарбницю держави щорічно сплачується понад 4 мільйонів гривень податків і зборів. Динаміка росту основних показників тут також стабільно – позитивна, хоча саме лісо підприємство відносно молоде. У 2000 році цей новостворений лісгосп об’єднав колишні низькопродуктивні колгоспні ліси в єдиний лісовий масив, де ростуть переважно лист ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 217 | Дата: 2015-11-27

 

 

З 10 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», внесені пунктом 3 розділу I Закону України від 9 квітня 2015 року № 325-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді».


Так відповідно до вимог Закону, митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо— та пиломатеріалів за умови подання експортером разом з іншими нео ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 169 | Дата: 2015-11-27

 

 

Коростенською міжрайонною прокуратурою забезпечено виконання судового рішення, прийнятого за результатом розгляду прокурорських позовів про повернення земельних ділянок площею 2,6 га.
Йдеться, зокрема, про те, що приватні особи у 2012 році безоплатно отримали у власність дві земельні ділянки площею 2,6 га вартістю близько 200 тис. грн. для ведення особистого селянського господарства.
Однак, спірні ділянки землі, що знаходяться одночасно на території м. Коростеня та Коростенського району, надано неправомірно. Відповідно до чинного законодавства, орган виконавчої влади не має права розпоряджатися землею, яка розташована на території двох і більше адміністративних одиниць.
Завдяки втручанню міжрайонної прокуратури до комунальної та державної власності повернуто 2,6 га землі з приватного користування.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 159 | Дата: 2015-11-27

 

 

Відповідно до статті 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності — юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.


Не є платниками плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задов ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 212 | Дата: 2015-11-27

 

 

За результатом розгляду апеляційної скарги прокуратури області рішенням Рівненського апеляційного господарського суду визнано недійсною угоду про оренду земельної ділянки водного фонду площею 40 га, на якій розташований став, та зобов’язано підприємця повернути об’єкти до земель запасу Мирославської сільської ради.
Установлено, що у 2003 році Бердичівська райдержадміністрація уклала з приватним підприємцем терміном на 5 років договір оренди 40 га землі водного фонду орієнтовною вартістю 100 тис грн, на якому розташований став площею понад 35 га.
У подальшому, з метою продовження терміну оренди, неодноразово укладалися угоди.
Однак, у зв’язку із новими законодавчими вимогами, у 2013 році райдержадміністрація не мала повноважень укладати угоду та передавати спірну землю водного фонду, розташовану за межами населеного пункту, в оренду для ведення рибного господарства.
Позицію прокуратури суд апеляцій ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 173 | Дата: 2015-11-27

 

 

Прокуратурою Лугинського району Житомирської області забезпечено виконання судового рішення, постановленого у справі за прокурорським позовом про розірвання договору оренди з ТОВ та повернення земельної ділянки площею 32 га державі.
Установлено, що у 2008 році між райдержадміністрацією та ТОВ укладено договір оренди земельної ділянки під розробку кар’єру строком на 17 років, що належить до земель запасу Великодивлинської сільської ради.
Однак, порушуючи вимоги Закону України «Про оренду землі» та умови договору, товариство протягом майже 3-х років не сплачувало орендну плату за землю, заборгувавши до місцевого бюджету близько 500 тис. грн.
Наразі прокуратурою забезпечено виконання рішення господарського суду Житомирської області, договір оренди розірвано, земельну ділянку із щебеневим кар’єром вартістю понад 5 млн. грн. повернуто державі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 155 | Дата: 2015-11-27

 

 

Слідчий відділ прокуратури Житомирської області розслідує кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), ст. 246 (незаконна порубка лісу), ч. 1 ст. 240 (порушення правил охорони надр) КК України.
Про це повідомив заступник прокурора області Петро Коваленко.
«Установлено, що керівники приватних підприємств, діючи за змовою із службовими особами правоохоронного органу, протягом 2015 року незаконно вирубали лісові насадження, переважно породи дуба і сосни та у подальшому реалізовували лісо продукцію за фіктивними документами», — розповів заступник прокурора області.
Він уточнив, що слідчими прокуратури області за участі працівників екологічної інспекції обласного управління лісового та мисливсь ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 173 | Дата: 2015-11-27

 

 

За результатами розгляду позову прокуратури Попільнянського району господарським судом Житомирської області визнано незаконним рішення Парипської сільської ради, про надання в оренду землі приватному акціонерному товариству.
Відповідно, також визнано недійсними 14 договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв) та зобов’язано товариство звільнити землю загальною площею 48 га.
Суд дійшов висновку, що на момент прийняття рішення, у серпні 2013 року, та при укладенні оспорюваних договорів оренди, сільська рада не мала повноважень на передачу невитребуваних земельних ділянок (паїв), які знаходяться за межами населеного пункту.
Відтак, за сприяння прокуратури, припинено неправомірну оренду 48 га землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 185 | Дата: 2015-11-27

 

 

На виконання рішення суду, прийняте за позовом прокуратури Андрушівського району, до комунальної власності Волицької та Антопільської сільських рад передано, відповідно, 3,3 га та 4 га землі, якій надано статусу відумерлої спадщини.
Йдеться про те, що після смерті місцевих жителів, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю, залишалася їхня спадщина – земельні ділянки площею 3,3 га та 4 га, що знаходилася поза межами зазначених сіл.
Однак, тривалий час – близько десяти років, земля загальною вартістю майже 210 тис. грн. не була ніким успадкована та залишалася безхазяйною.
Прокуратурою району вжито заходів представницького характеру, за результатами яких земельні ділянки визнано відумерлою спадщиною та передано до комунальної власності територіальних громад для використання та поповнення місцевих бюджетів.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 129 | Дата: 2015-11-27

 

 

Ворогом номер 1 сьогодні вважають серцево-судинні захворювання, від них у світі помирає найбільше людей. До складу раціональної дієти, що запобігає ураженню серця та судин, входить солодкий перець. Адже він багатий каротином (вітамін А), якого у стиглих плодах стільки ж, як у моркві; вітаміном С — майже стільки, як у шипшині; вітамінами Е, Р, РР, групи В. Серед мінеральних речовин виділяють калій та натрій, кальцій, залізо, йод, фосфор, кремній. Вітаміни А, С, Е зміцнюють кровоносні судини, нормалізують їх проникність, еластичність стінок, допомагають капілярам, перешкоджають закупорюванню артерій. Учені стверджують, що вживання продуктів, які містять багато каротину (це 40-50 г перцю, півтори морквини), майже на 50% знижує ризик інсульту, а якщо вживатиме ці продукти хворий з інсультом, допоможе йому вижити і подолати наслі ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 197 | Дата: 2015-11-27

 

 

Пізні ягоди часто не можуть змагатися за смаком і ароматом з літніми плодами, зате корисних властивостей у них дуже багато, а цим обов’язково потрібно скористатися.


Глід
Є цінною підтримкою для тих, хто страждає серцевими захворюваннями. Глід посилює скорочення серцевого м’яза, одночасно зменшуючи його збудливість. За допомогою цієї ягоди можна стимулювати кровообіг у судинах мозку і серця, нормалізувати ритми серцевої діяльності, знизити кров’яний тиск. Чай з глодом гарантує міцний і солодкий сон. До корисних властивостей цієї осінньої ягідки відноситься і здатність знижувати рівень холестерину, нормалізувати діяльність щитовидної залози.
Горобина
Лісовим лікарем по праву вважається червона ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 180 | Дата: 2015-11-27

 

 

Хризантема перекладається як сонячна квітка, а ще її називають королевою осені, бо цвіте довго й пишно, аж до самих морозів. Незважаючи на приморозки, дощі й похмурі осінні дні, вона милує своїми кольорами, розмаїттям квітів і особливим ароматом. Багато століть тому, ще в Стародавньому Китаї, хризантему використовували не лише для естетичної насолоди, а й для лікування і в їжу. Особливо цінували квіткові голівки рослини.


Пелюстки квіток хризантеми містять у великій кількості калій, селен, магній, цинк та інші корисні речовини. У квітах є також гідрокарбонові сполуки, амінокислоти, ефірні олії, глікозиди тощо. Завдяки такому складу, використання квітів повсякденно сприяє відновленню здоров’я. Так, у складі хризантем є велика кількість ефірних олій, ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 226 | Дата: 2015-11-27

 

За даними британської метеослужби, наступні два роки стануть найспекотнішими в історії спостережень.
На думку метеорологів, ріст шкідливих викидів в атмосферу, які викликають парниковий ефект, призведе до серйозних змін кліматичної системи планети. Так, цього року середня температура була вищою за звичайні показники на 0,68°C.


Вчені також стверджують, що температурна аномалія Ель-Ніньо, яка виникає в Тихому океані і призводить до підвищення температури, помітно вплине на погоду на планеті. Хоча в Європі це явище призведе до зниження температури в літню пору.
Голова британської метеослужби професор Стівен Белчер вважає, що звичайні природні явища, безумовно, впливають на клімат, але безсумнівно і те, що підвищення тем ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 169 | Дата: 2015-11-27

 

Найсолодшою рослиною в усьому світі вважається багаторічний представник сімейства айстрових, під назвою стевія. Висота цієї рослини з білими, дрібненькими квіточками може досягати трохи вище півметра і росте вона в Південній Америці. Місцеві аборигени прозвали стевію «каа ехо», що перекладається як медова трава. Індіанці Південної Америки вже давно застосовують листочки стевії для додання створення солодких напоїв. 


Необхідно лише кинути кілька листочків стевії, наприклад, в чай, і він стане неймовірно солодким. У 1931 році цією рослиною зацікавилися вчені і навіть витягли з її екстракту глікозиди, що отримали назву стевізіоди. У їх складі зустрічаються сахароза, глюкоза і стевіол, а по своїм смаковим якостям вони в 300 разів солодше звичної сахарози. До того ж ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 268 | Дата: 2015-11-27

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |