Середа, 2018-06-20, 4:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Грудень » 27

 

За результатами проведеного моніторингу фактичного використання земель у 15 районах нашої області виявилено порушення чинного законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення на загальній площі 19977 га. 


Найбільше порушень встановили у Червоноармійському та Новоград-Волинському районах. Землі використовувались з метою отримання прибутку без оформленого належним чином права власності або користування. Матеріали по більшості виявлених порушень передані до управління Держсільгоспінспекції у Житомирській області та правоохоронних органів для вжиття заходів згідно чинного законодавства.
Загалом, моніторинг довкілля та стану використання земель сільськогосподарського призначення провели на площі 524 тис. га, що складає близько 30% від за ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 188 | Дата: 2015-12-27

 

 

За результатами проведеного моніторингу фактичного використання земель фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області додатково зарезервували для учасників АТО 2565,5 гектарів земель сільськогосподарського призначення державної власності.


З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО землею, в області військовослужбовці отримали 2517 дозволів на розроблення документації із землеустрою для відведення земель. Військові отримають у власність ділянки загальною площею 1521,1 га.
Найбільшу кількість наділів відведуть у Житомирському та Попільнянському районах області — 969 та 181 ділянку відповідно.
Учасники АТО отримують у власність землі переважно для особистого селянського господарства (773 наділи площею 1326,9 га), ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 164 | Дата: 2015-12-27

 

 

У поточному році на території 288 населених пунктів нашої області оновили нормативну грошову оцінку землі. Загальна площа охопленої території становить 38,59 тис. гектарів. За останній місяць землевпорядники провели роботи по оцінці земель у двох населених пунктах. Загалом, на Житомирщині налічується 1667 населених пунктів, первинна нормативна грошова оцінка земель яких проведена у повному обсязі.


Фінансування робіт, як правило, відбувається за рахунок коштів місцевих бюджетів. У 2015 році на проведення нормативної грошової оцінки землі використали 1,9 млн гривень.
Отримані дані використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, визначення земельного податку та розрахунку орендної плати. Оновлення нормативної грошової оцінки земель суттє ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 230 | Дата: 2015-12-27

 

З початку цього року в області на землевпорядні, землеоціночні роботи та заходи з охорони земель витратили 1 млн. 732 тис. гривень. Фінансовий ресурс отримали від надходжень в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.
З цієї суми територіальні громади області спрямували 1 млн. 18 тис. грн. на поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь та інші заходи з охорони земель. 
На проведення нормативної грошової оцінки земель використали 319,3 тис. грн. Ще 376,8 тис. грн. спрямували на фінансування робіт з інвентаризації земель.
Загалом, в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, місцеві бюджети області з початку року поповнились на 1 млн. 241 тис. грн.
Сумарно на спеціальних рахунках місцевих рад знаходитьс ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 176 | Дата: 2015-12-27

 

 

В Народицькому районі основним джерелом надходжень та наповнення бюджетів сільських та селищної рад є плата за землю. Вона справляється у вигляді земельного податку та орендної плати і відповідно до ст. 3 Закону України «Про плату за землю» запроваджується з метою формування джерела коштів для фінансування заходів, спрямованих на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості грунтів, на ведення державного земельного кадастру, здійснення земельної реформи та розвитку інфраструктури населених пунктів.


Отже широке коло питань фінансового характеру залежить від плати за землю, яка в свою чергу залежить від нормативної грошової оцінки. А однією із важливих складових підвищення надходження орендної плати за використання земель державної та ком ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 193 | Дата: 2015-12-27

 

 

Касаційну скаргу прокуратури Житомирської області задоволено Вищим адміністративним судом України та прийнято рішення про визнання незаконним розпорядження облдержадміністрації щодо передачі в оренду ТОВ «Украгрозакупівля» майже 1,4 га землі сільськогосподарського призначення.
Установлено, що у 2012 облдержадміністрація, у порушення вимог земельного законодавства, без проведення земельних торгів, надала підприємству майже 1,4 га землі сільськогосподарського призначення, що на території Пісківської сільської ради Житомирського району, для відновлення залізничної колії.
Прокуратурою області вжито заходів представницького характеру, за результатами яких скасовано незаконні рішення першої та апеляційної інстанції, задоволено позов та попереджено незаконну передачу в оренду майже півтора гектара землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 151 | Дата: 2015-12-27

 

 

Це тільки на перший погляд ліс росте сам по собі і не потребує значних зусиль і допомоги людини. Ясна річ, лісові угіддя — не зернова нива, де всі процеси підпорядковані вимогам агроконтролю. У лісі, як і раніше, основний рушійний фактор — сама природа, але й вона останнім часом є надто нестійкою і мінливою.


Тому ростити ліс стає важче і дорожче, адже зростає число ризиків і загроз. І зовсім нова загроза — посуха, яка ослаблює захисні можливості рослин і дерев. Лісівники б’ють на сполох, адже страждають зараз не лише вікові дерева, а й сіянці, вони часто гинуть від неймовірної спеки і потребують більш ретельного догляду. Скажімо, лісівники Коростенського лісгоспу АПК не один рік працюють над тим, як удосконалити систему профілактичних заходів, ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 213 | Дата: 2015-12-27

 

 

За результатом розгляду позову прокуратури м. Житомира, господарським судом Житомирської області визнано неправомірним та скасовано рішення міськради про надання в оренду земельної ділянки вартістю 400 тис. грн. та зобов’язано повернути її у власність територіальної громади. Установлено, що у 2014 році Житомирська міськрада, усупереч Закону України «Про землеустрій», неправомірним рішенням надала приватному підприємцю в оренду у центрі міста, по вул. Хлібній, земельну ділянку площею 0,0441 га для будівництва торговельного об’єкта та його обслуговування.
Прокуратурою м. Житомира вжито заходів представницького характеру та зобов’язано підприємця повернути земельну ділянку вартістю 400 тис грн територіальній громаді.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 163 | Дата: 2015-12-27

 

 

За результатом розгляду позову Коростенської міжрайонної прокуратури господарським судом Житомирської області прийнято рішення про розірвання з ТОВ «Новомихайлівський кар’єр» договору оренди земельної ділянки вартістю 17 млн грн та її повернення до земель запасу Михайлівської сільської ради.
Йдеться, зокрема, про те, що у листопаді 2011 року між Коростенською райдержадміністрацією та товариством укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 75 га терміном на 19 років під розробку родовища гранітів. Однак орендар, у порушення умов договору, протягом трьох місяців не сплачував кошти за землю.
Прокуратура в інтересах держави звернулася до суду, який підтримав позицію прокурора та визнав, що систематична несплата відповідачем орендних платежів є підставою для розірвання договору оренди землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 159 | Дата: 2015-12-27

 

 

Для більшості людей бергамот асоціюється з чаєм. Але якщо запитати їх, як вони собі уявляють цю рослину, лише деякі знайдуться, що відповісти. Бергамот відноситься до роду цитрусових. Тому і зовнішнім виглядом плода рослина нагадує лимон, тільки має грушоподібну форму. Бергамот не поширений в дикому середовищі, культивується переважно на великих ділянках північного узбережжя Італії, і в меншому обсязі — в Бразилії та Аргентині.


Первинним напрямком використання бергамоту було виробництво ефірної олії, яким, як і всі цитрусові, рослина дуже багата. Французи освіжали нею аромати духів, італійці створили на її основі одеколон, а німецькі медики ще в XVII столітті помітили і почали активно використовувати і її лікувальні властивості. Щоб переконатися, що рослина прид ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 198 | Дата: 2015-12-27

 

 

Живиця чи інакше терпентин — це дуже ароматне смолиста клейка речовина, яка природним чином виділяється при пошкодженні кори дерев хвойних порід. При застиганні на поверхні кори живиця утворює надійний захисний бар’єр, який оберігає поранене дерево від ймовірного проникнення в нього короїдів-шкідників або патогенних мікроорганізмів.


Корисні властивості живиці актуальні не тільки для самих дерев, але й для людини. Саме тому дана натуральна речовина, завдяки унікальному складу і широкого спектру лікувальних властивостей, з давніх пір активно використовується людьми для профілактики і лікування багатьох захворювань в нетрадиційній медицині різних країн світу.
Види живиці безпосередньо залежать від того, з якого саме дерева знято дану смолисту реч ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 214 | Дата: 2015-12-27

 

 

Драцена — догляд за цією рослиною простий, але варто лише трохи ухилитися від правил — і рослина перестане розвиватися. Тільки оточена турботою, вона сяятиме здоров’ям і стане прикрасою будь-якого інтер’єру. Ми виділили кілька правил, які допоможуть тобі правильно доглядати за рослиною і радіти своїй красивій драцені!
Правило № 1
Температура, в якій повинна рости драцена, мусить бути не нижче 18°С. Якщо ж у твоєму домі панує прохолода — рослина сповільниться в рості і може взагалі впасти у сплячку, яка в майбутньому приведе до загибелі.
Правило № 2
Не став горщик з рослиною на протязі. Найкраще місце для драцени — широкі підвіконня, які виходять на захід чи південь. Коли рослина стрімко зростає — не забувай її повертати — так во ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 266 | Дата: 2015-12-27

 

 

Акваріумні рибки Хроміс в природі широко зустрічаються в різних водоймах «Чорного континенту». У природі Хроміси можуть виростати до 27 сантиметрів, проте в акваріумі простір обмежений і вони не такі величезні — зазвичай не більше 12 сантиметрів. Цікаво, що в акваріумних умовах, рибки довжиною 7 сантиметрів вже готові розмножуватися.


У Хромісів більш витягнуте тіло, ніж у інших цихлід, низький спинний і черевний плавники, але при цьому вони сильно витягнуті. Спинний плавник у самців має загострену форму. Ефектно виглядає забарвлення Хроміс при нересті. Головний фон забарвлення під час нересту яскраво-червоний, а по всьому тілу, плавникам і голові розкидані синьо-зелені точки. Акваріум з хромісами бажано як слід обладнати всіляким укриттями у вигляді ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 294 | Дата: 2015-12-27

 

 

Згідно ст. 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».


Відповідно до Перехідних положень Закону України «Про оренду землі» (N 161-XIV від 06.10.1998 року) Громадяни — власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) до виділення їм у натурі (на місцевості) земельних ділянок мають право укладати договори оренди земель сільськогосподарського призначення, місце розташування яких визначається з урахуванням вимог раціональної ор ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 353 | Дата: 2015-12-27

 

 

Відповідно до норм ст. 121. Земельного кодексу України право на безоплатне отримання із земель державної або комунальної власності земельних ділянок, у межах граничних норм, мають всі громадяни України.


Отже, згідно до ст. 281. Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:інваліди першої і другої групи;фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм (п.281.2.ст. 281. По ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 227 | Дата: 2015-12-27

 

 

За даними дослідження, на сьогодні 90% морських птахів — альбатросів, буревісників, пінгвінів — вживали в їжу пластмасу.
Згідно з новим дослідженням, 90% відсотків морських птахів у тій чи іншій формі вживають в їжу пластмасу. Вчені передбачають, що до 2050 року число птахів, чиї шлунки забиті пластмасою, збільшиться до 99%.
За даними вчених з Національного екологічного центру аналізу та синтезу Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (США), скоро у світі не залишиться ні однієї морської птиці, яка не скуштувала пластмасу.
Щорічно до океанів потрапляє понад 4,8 млн тонн пластикових відходів. Пробки від пляшок, пластикові волокна з синтетичного одягу вимиваються в океан з міських річок і сміттєвих звалищ. У північній частині Тихого океану є гігантський вир, куди океанічні течії приносят ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 171 | Дата: 2015-12-27

 
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |