Субота, 2018-06-23, 8:25 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Липень » 23 » «25 років тому в області видобували в 10 разів торфу більше, ніж зараз, –
11:57 PM
«25 років тому в області видобували в 10 разів торфу більше, ніж зараз, –

 

 

відповідно і потреба газу була мінімальною», — стверджує перший заступник директора державного підприємства «Житомирторф» Олександр Рогаль. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Рогаль: Торф — надзвичайно цінний енергоресурс. Варто відзначити, що 2 тони фрезерного торфу паливних кондицій заміняє 1000 кубометрів газу. Але 1000 кубометрів газу коштує за нинішніми цінами більше 4000 гривень, а 1 тону розсипного торфу ми реалізовуємо за ціною 200 гривень. Ось така арифметика, це в декілька разів дешевше! Зрозуміло, що опалення газом є простішим, воно не передбачає для споживача зберігання і транспортування, а опалення торфом несе додаткові витрати на його доставку і складування.
Кор.: Але ж торф краще спалювати у брикетах?
Рогаль
: Для побутових потреб — так. У брикетах найменша вологість торфу і велика щільність, і це дає позитивний ефект при спалюванні. Але при цьому торфобрикет відчутно дорожчий. Його вартість сягає 600 гривень за 1 тону. Тому окремі підприємства надають перевагу фрезерному (розсипному) торфу, бо він втричі дешевший, і завозять його для спалення у котельнях.
Кор.: Які виробничі можливості ДП «Житомирторф» у забезпеченні тепловою енергією місцевих споживачів? Чи можна газ поступово заміщувати торфом?
Рогаль
: Природні умови і поклади торфу дозволяють забезпечити значні потреби області в енергоносіях. Ми можемо видобути 200 тисяч тон в рік, хоча запланований видобуток на цей рік склав 75 тисяч тон торфу на 2 підприємствах: Олевському і Озерянському торфозаводах.
На нараді в облдержадміністрації нам було поставлено завдання: видобути в цьому році 100 тисяч тон торфу з огляду на те, що з’являться нові споживачі, які відмовляться від споживання газу. Але не слід забувати, що на початку 90-х років минулого століття в області видобувалося близько 1 млн. тон торфопродукції, а газове споживання було мінімальним. А для нас зараз є досягненням добути десяту частину того, що було 25 років тому.

 


Кор.: Але ж реалізацію стимулює попит. Треба знову котельні переводити із газу на торф і вугілля.
Рогаль
: Підприємства змушені це робити через дороговизну газу, а також можливий його дефіцит, зважаючи на нову газову війну із Росією.
Державне підприємство «Житомирторф» пропонує сьогодні багато форм вигідної співпраці. Простіше простого, як кажуть, приїхати і придбати у нас фрезерний торф. Ми сьогодні можемо запропонувати і торфобрикети, і циліндричний, гранульований торф, або такий, як вареники або каштани, різної форми. Із торфу зараз деякі фірми навіть роблять пілети, схожі на олівець. Адже є різні котли, грубки і котельні, які потребують різних форм палива, одним краще підходять гранули або пілети, іншим — брикети, а великі теплогенератори спалюють, як правило, фрезерний торф.
Кор.: Зараз вже прогнозують складний опалювальний сезон, тому потреба в торфоенергетиці, мабуть, стане більшою?
Рогаль
: Вже у липні-серпні та вересні наші договірні споживачі починають заготовляти торфобрикети. Ми ж плануємо відчутно оживити до кінця літа виробництво на Озерянському торфозаводі, а також створити невеликий переробний цех на Олевському торфозаводі.
Для цього ми також залучаємо потенційних інвесторів, тому що вкладати капітали у сферу торфовиробництва стає вигідно. Ми працюємо також із владою Олевського і Новоград-Волинського району, щоб знову у цих районах відновити потужний видобуток і переробку торфу. Мова йде поки що про невеликі підприємства з кількістю працюючих 6-8 чоловік із потужністю виробництва до 10 тон продукції в день. Але вони зможуть забезпечити всіх довколишніх споживачів твердим паливом.

Категорія: Надра | Переглядів: 353 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |