Середа, 2018-05-23, 0:36 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Архів матеріалів

У ДП «Коростишівське лісове господарство» нині налічується 4 об’єкти природно-заповідного фонду. Один із них – парк «Івницький», утворений у 1960 році,  займає площу 14 гектарів і  є об’єктом державного значення. Зараз тут зберігаються рідкісні насадження ясеня, яким виповнилося по 200 і більше років. За ними ведеться ретельний догляд та належна охорона з боку лісівників.


Є також 3 заказники місцевого значення: «Галове болото», що у Коростишівському лісництві, «Боброве болото» у Смоліївському лісництві і «Конвалія» у Дубовецькому. Загалом, по держлісгоспу вся площа природно-заповідного фонду становить 217 гектарів.

—    Кожен і ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 124 | Дата: 2017-11-11

 

Різкі кліматичні зміни несуть все більші загрози довкіллю. У нас першими удар глобального потепління відчули лісові угіддя, через щорічну посуху і навалу шкідників вже стали всихати цілі масиви дерев. За приблизними підрахунками,  лише в системі «Житомироблагролісу» зараз пошкоджено  30 тисяч гектарів угідь. Найбільше всихає сосновий ліс, причому сам процес всихання дерев відбувається досить швидко: спочатку з’являються руді верхівки дерев, затим, за місяць-два шкідники з’їдають стовбур з гілками. Потім вони перелітають на інші здорові лісові угіддя і ця «процесія» може тривати безперервно.


Головний лісничий ДП «Коростишівський лісгосп АПК» Віктор Градовчук стверджує, що сучасна «лісова бюрократія» не дозволяє опер ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 96 | Дата: 2017-10-21

 

Лісівники нині найбільше переймаються цивілізованим відпочинком на природі. І це зрозуміло, адже стихія «дикого розгулу» часто наносить непоправну шкоду природі взагалі, і лісовим угіддям, зокрема. Тому, в лісі все більше з’являється  впорядкованих рекреаційних зон, де може одночасно перебувати декілька десятків відпочивальників,  стає більш актуальним і сімейний відпочинок на природі. Лісопідприємства   Житомирщини  вкладають у цей важливий соціальний проект все більше коштів і матеріальних активів.


... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 194 | Дата: 2017-08-22

 

Прадавнє урочище «Камінне село» – одне із найдивовижніших і найцікавіших місць України. Цю місцевість ще називають реліктовою, неповторною і загадковою. Вона – за 30 кілометрів від Олевська. А точніше, «Камінне село» розташоване на околиці невеликого поліського села Рудні-Замисловицької, трохи далі знаходяться села Замисловичі та Устинівка, хоча цю лісову місцевість зараз густозаселеною назвати важко. Поруч протікає невелика річка Перга, яка трохи далі впадає в Уборть. «Камінне село» – це геологічна пам’ятка природи. Нині тут створений об’єкт природно-заповідного фонду – заказник «Камінне село». Загальна площа заказника сягає 15 гектарів і весь цей заповідний масив знаходиться під пильним наглядом місцевих лісівників.


... Читати далі »

Категорія: Живе диво | Переглядів: 207 | Дата: 2017-08-04

 

Малинські ліси, як відомо,  мають високий відсоток лісистості і зовсім незначні площі заповідності, тому місцеві лісогосподарські підприємства працюють над тим, щоб збільшити кількість об’єктів природно-заповідного фонду, розширити їх території.


Приміром, у ДП «Малинський лісгосп АПК» на даний час діє 2 заказники місцевого значення: ландшафтний «Багно» і загально зоологічний «Кам’янський». Останній займає площу 167 гектарів, на його території охороняються рідкісні і зникаючі види дикої природи. Тут запроваджено спеціальний режим охорони і відповідні обмеження у лісогосподарській діяльності.
-    Чимало диких тварин і птахів, які раніше були чисельними, нині попали в число зникаючих, - розповідає начальник ліс ... Читати далі »

Переглядів: 163 | Дата: 2017-07-03

 

На території державного  підприємства «Овруцьке лісове господарство» нині діє  3 заказники місцевого значення та дендропарк. Загальна площа цих об’єктів  природно-заповідного фонду сягає 2098 гектарів, а це трохи більше 5% всієї площі лісгоспу. Лісівники власними силами і за власні кошти оберігають ці заповідні куточки глибокого Полісся, популяризують незвідані природні багатства і принади довкілля.


Унікальним заповідним феноменом є  дендропарк «Гладковицький». Він був закладений ще у 1964 році,  неподалік Гладковицького лісництва, площею 4 гектари. Зараз тут розміщені рідкісні види дерев, такі як модрина європейська, ялиця біла, декілька підвидів ялівцю і туї, сосна веймутова та багато інших хвойних і листяних по ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 163 | Дата: 2017-07-03

 


Меліоровані (осушені) землі – справжній «золотий» земельний запас області. Ще у радянські часи на тисячах гектарах перезволожених, болотистих територій, переважно північних районів області, була проведена ефективна меліорація, і ці раніше занедбані сільгоспугіддя отримали високий статус продуктивності. Задля цього держава вклала в їх осушення сотні мільйонів (тоді рублів) і що тепер? У кожному районі вони по-різному використовуються, а подекуди й не використовуються взагалі. Скажімо, загальна площа осушених земель в Овруцькому районі нині становить 30,5 тисячі гектарів. Із них слід виділити категорію особливо цінних земель – це меліоровані землі із гончарним дренажем, їх тут обліковується 12,7 тисяч гектарів, ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 145 | Дата: 2017-06-26

 

Багато людей вважають, що вибір домашніх птахів обмежений канарейками та різноманітними папужками. Але насправді будинку можна тримати і інших птахів, наприклад, пташок із сімейства в'юркових Ткачик. До них відносяться зеброві амадини.


Зеброві амадини — одні з найпопулярніших ткачикових птахів, розводяться аматорами. Батьківщина цих кумедних пташок — Австралія, але в кінці 19 століття їх завезли до Європи і одомашнили. Вони досить невибагливі в утриманні та їжї, живуть більше восьми років і з легкістю розмножуються навіть у домашніх умовах (тільки якщо це не гібриди). ... Читати далі »

Категорія: Наші домашні улюбленці | Переглядів: 170 | Дата: 2017-05-02

 

На території нашої  країни налічується понад 50 різних видів жимолості, на інших континентах - близько 200 видів. Але серед усього розмаїття представлених видів лише один вид жимолості володіє корисними властивостями і є їстівною. Жимолость їстівна (як її називають не тільки вчені) являє собою чагарник, з розлогими гілками і висотою не більше двох метрів.


Однією з головних особливостей жимолості є те, що вона досить рано дозріває і має безліч вітамінів.
Цвіте жимолость в травні, коли температура вночі не опускається до -9 градусів, цев же критична температура для суцвіть жимолості. ... Читати далі »

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 216 | Дата: 2017-05-02

 

Прокуратура Житомирської області, захищаючи інтереси держави, вступила у розгляд справи на стороні Державної служби геології та надр України та надала суду беззаперечні обґрунтування безпідставності вимог приватних підприємств щодо одержання у судовому порядку спеціальних дозволів на користування надрами двох ділянок на території Житомирщини.


Зрозумівши безперспективність отримання у судовому порядку спецдозволів на користування надрами, позивачі відкликали заявлені позови.

Йдеться про те, що Житомирська обласна рада відмовила двом приватним підприємствам, з одним бенефіціарним власником, у погодженні ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 157 | Дата: 2017-05-01

 
« 1 2 3 4 ... 57 58 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |