Середа, 2018-05-23, 0:17 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Архів матеріалів

У Словечанському держлісгоспі створено 5 окремих рекреаційних куточків, де для відпочинку на природі зроблено все необхідне: криті бесідки зі столами, мангали і навіть дитячі гойдалки. Відведено окремі місця для розведення вогню і приготування їжі.


—    Плануємо також в деяких рекреаційних центрах добудувати дитячі майданчики, — розповідає головний лісничий ДП «Словечанське лісове господарство» Тарас Содолинський. – Щоб поряд була пісочниця, дерев’яні іграшки, різні гойдалки, щоб сім’ї, які виїздять на природу, могли зайняти своїх дітей активними формами відпочинку. При цьому, ми враховуємо думку місцевих жителів, які вносять свої пропозиції щодо створення місць відпочинку у лісі. Беруться до уваги також особливості місцевості і ландшафту; якщо скажімо поблизу є чиста водойма, то ми там додатково створюємо місця для риболовлі і навіть невеликі пляжі, - зазначає головний лісничий держлісгоспу.
... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 220 | Дата: 2017-04-19

 

Заказник місцевого значення « Полігон», офіційно створений у 2010 році на території Коростенського  держлісгоспу, включає цілий комплекс соснових, сосново-березових та вільхових лісів із незначними лісоболотними і мезатропними  ділянками. Тут зберігається чимало  рослин, які занесені до Червоної книги України, це, насамперед, журавлина дрібнолиста, кочурка морозновидна,  верба чорна, а також – рідкісні представники диких птахів і звірів: тетерів, глухар, рябчик, підорлик, рись та багато інших.


Цей ландшафтний заказник був створений на великій ділянці колишнього військового полігону, який ще у 90-і роки минулого сторіччя із розвалом Радянського Союзу припинив існування. Дещо згодом лісівники впоряд ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 162 | Дата: 2017-03-31

 

ДП «Бердичівське лісове господарство» займає майже всю південну частину області. І тут, за останніми даними лісовпорядкування, росте 36 основних лісоутворюючих порід. Окрім цього, на території лісгоспу нараховується ще декілька десятків так званих кущових та супутніх  видів дерев. Сучасне лісовідновленняу лісостеповій зоні має свої особливості.


- Зрозуміло, що ми надаємо перевагу у вирощенні високопродуктивним породам, - розповідає головний лісничий ДП «Бердичівське лісове господарство» Григорій  Івасюк.  – Зараз у пріоритеті дубові і букові насадження, за останнє десятиліття площі дуба у нас збільшилися на 20%. Раніше була, я ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 220 | Дата: 2017-02-24

 

Більше 10% території Д.П. «Ємільчинське лісове господарство» займають об’єкти природно-заповідного фонду, а це 5846 гектарів найкращих  лісових угідь. Нині на території держлісгоспу діють  2 заказники державного значення («Часниківський»  і  «Забарський») та 12 заказників місцевого значення. Більшість із них лісові, гідрологічні, декілька зоологічних, ботанічний і навіть орнітологічний, де мешкають глухарі, тетеруки і чорний лелека. Досить цікавими і оригінальними є й назви заповідних об’єктів  місцевого значення: «Липова піч», «Телячий мох», «Вовчі острови», «Сич» і «Відьма». Створювалися вони в різні періоди нашої історії: з 1980 по 2008 рік.


Особливістю флори і фауни глибокого Полісся є чисельна присутність боліт різної класифікації: низових, верхових, сфагнових, мохових, які багато в чому формують і утримують рідкісні види болотних рослин, птахів і тварин. ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 183 | Дата: 2017-02-08

 

Зараз у Д.П. «Ємільчинський лісгосп АПК» діє 2 заказники, один з яких – ботанічний «Ольгино»   розміщений у Сербівському  лісництві на площі 815 гектарів, другий – ландшафтний заказник місцевого значення «Миколинці» знаходиться у Барашівському лісництві і займає площу 723 гектари. Обидва об’єкти заповідного фонду створені задля збереження рідкісних видів місцевої флори і фауни.


У заказнику «Ольгино» зберігаються  рослини, що занесені до Червоної книги України. Це, насамперед, цінні види лікарських рослин: м’ята піщана, золототисячник, сушениця торф’яна, фіалка триколірна, золотарник звичайний і багато інших. У ландшафтному заказнику «Миколинці» ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 151 | Дата: 2017-02-04

 

Попільнянський район хоч і вважається мало лісистим, проте  й на його території можна зустріти чимало рідкісних порід дерев і рослин. Окремі із них ростуть тут десятками і сотнями років, інші – лісівники вирощують  штучно. Скажімо, у Д.П. «Попільнянське лісове господарство» ще у 2008 році було засіяно 50 гектарів горіхових культур, які добре прижилися і виросли. А цього річ окремі молоді дерева вже заплодоносили і з них зібрали перше насіння чорного горіха.

Що ж спонукало попільнянських лісівників зробити свій вибір саме на цій лісовій культурі?


—    Довелося прочитати чимало корисної літератури, - розповідає головний лісничий Попільнянського держлісгоспу Сер ... Читати далі »

Категорія: Живе диво | Переглядів: 350 | Дата: 2017-01-20

 

Ботанічний  заказник місцевого  значення  «Страусове перо», що знаходиться на території  Городницького держлісгоспу,  створений   у  2008 році, а його загальна площа становить – 29,2 гектари. Таку  промовисту назву отримав через популяцію рідкісного виду папороті, що росте вздовж місцевої річечки Дубничка, яка впадає у повноводну  Случ.


Працівники держлісгоспу стверджують, що папороть «Страусове перо» є реліктовим видом і дуже рідко зустрічається, зараз його можна зустріти хіба що на  Поліссі. Він, до речі, занесений до «Червоної книги України» і росте у невеликих кількостях  у поліських лісах, де є багато вологи. На жаль, малі річки через п ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 168 | Дата: 2017-01-13

 

На території Попільнянського держлісгоспу розташовано 8 заказників місцевого значення. Серед них — орнітологічні, ботанічні і гідрологічні. Є також пам’ятка природи – «Дуб-велетень» в Андрушівському лісництві. Заказники майже рівномірно розміщені по всіх лісництвах, і є тенденція до їх збільшення як за площею, так і чисельністю.


— Ми працюємо над тим, щоб розширити заповідну територію лісгоспу, - розповідає його директор Сергій Колісниченко. – Існує потреба щодо посилення захисту деяких мешканців наших лісів, а також рідкісних дерев, рослин, квітів і навіть комах! На жаль, в сьогоднішніх реаліях захистити світ дикої природи можуть тільки лісівники, адже держава не виділяє кошти на утримання місцевих заповідників і заказників ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 153 | Дата: 2017-01-11

 

Формування ринку земель потребує чіткого економічного механізму регулювання земельних відносин, необхідним елементом якого є оцінка землі. Оцінка вартості земель населених пунктів у нашій країні — це початок довгострокової роботи зі створення динамічного механізму вартісної оцінки земель, формування нових відносин між населеним пунктом і державою щодо розміщення об’єктів народного господарства, між територією і населенням — щодо формування принципово нового життєвого середовища.


Як відомо, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 211 | Дата: 2016-12-19

 

На сьогодні одним з основних завдань земельної реформи в Україні є проведення нормативної грошової оцінки земель. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, розмірів відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського землекористування, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.


Законом України «Про плату за землю» визначено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки землі. В основу визначення грошової оцінки земель населених пунктів покладено рентний дохід, при застосуванні якого врахов ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 242 | Дата: 2016-12-19

 
« 1 2 3 4 5 ... 57 58 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |