Середа, 2018-06-20, 4:40 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Архів матеріалів

Відповідно до ст.250 Податкового кодексу, якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації.
Тобто, суб’єкти господарювання, у тому числі новостворені, які не мають об’єктів обчислення екологічного податку не повинні подавати до відповідних контролюючих органів заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.
Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відход ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 138 | Дата: 2016-12-19

 

Житомирська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє наступне. У разі використання автономних систем опалення, суб’єкти господарювання є платниками екологічного податку за фактичний обсяг забруднюючих речовин, які утворюються і викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (незалежно від наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення).


Платники екологічного податку складають окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком) податкові декларації екологічного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 (далі — податкова декларація) та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів фіскальної служби за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення.
Суми ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 164 | Дата: 2016-12-19

 

 

Житомирська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що відповідно до ст. 255 Податкового кодексу України рентна плата за спеціальне використання води не справляється:
— за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку;
— за воду, що використовується для протипожежних потреб;
— за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів;
— за воду, що використовується садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами);
— за воду, що забирається для реабілітації, лікування та оздоровлення реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів;
— для потреб гідроенергетики &md ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 147 | Дата: 2016-12-19

 

В той час, коли ціни на газ і електроенергію б’ють всі можливі рекорди, винахідники придумують нові альтернативи традиційним газовим та електричним плитам. Нещодавно компанією GoSun була представлена сонячна піч. Цей винахід дуже компактний, адже його можна носити в рюкзаці за спиною. Він працює за рахунок сонячної енергії, тому ним можна користуватися надворі.


Робота приладу дуже проста. В ньому є алюмінієві дзеркальні лопаті, які вловлюють сонячні промені, направляючи їх на вакуумну трубку. Трубка розігрівається до 280˚. Піч може працювати і в приміщенні в темний час доби. Для цього в герметичний корпус вбудовано теплову акумуляторну батарею. Вона працює на основі органічного воску, тому нагрівається протягом двох годин. Варто зазначити, що сонячна піч може приготуват ... Читати далі »

Категорія: Новітні технології | Переглядів: 182 | Дата: 2016-12-19

 

Лісові заказники «Замок Терещенка» і «Над Тетеровом» та ботанічна памятка природи урочище «Тригіря»  цілком заслужено вважаються родзинкою державного підприємства «Житомирське лісове господарство». Ці місця фігурують серед найпривабливіших в рекреаційному сенсі на території Житомирщини.


— І не дивно, — підтверджує цю думку лісничий Тригірського лісництва, яке й опікується цими лісами, Валерій Іщук, —  адже тут маємо унікальні природні ландшафти зі збереженими фрагментами корабельного лісу кінця 18 століття. А в урочищі Тригір'я  вік окремих екземплярів дуба сягає 600 років. Можна тільки уявити скільки «бачили» вони на своєму віку! Таких в Україні можна знайти небагато.

Відразу за селом Денишами потрапляємо в лісовий заказник місцевого значення «Замок Терещенка». Руїни самого замку розміщені на землях сільської ради, а ліс, що прилягає до залишків будівлі, належить до держлісфонду. ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 191 | Дата: 2016-12-16

 

Колись незамінні, а потім забуті і занедбані  малі гідроелектростанції швидко відроджуються і повертаються із небуття. Інвестори зараз «розтоплюють» їх, як гарячі пиріжки.


В нашій області вже відновлено роботу більше 15 гідроелектростанцій місцевого рівня, ще з десяток  їх у стадії модернізації. І це, як кажуть, приємний сигнал для економіки області. А щоб детальніше оцінити «плюси» і «мінуси» сучасної мініенергетики, разом із фахівцями обласного управління водних ресурсів ми вирішили відвідати деякі гідроспоруди. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 342 | Дата: 2016-12-16

 

 

«Казкою Явненського лісу» називають вольєру з утримання плямистого оленя державного підприємства “Баранівське лісомисливське господарство». Воно й не дивно: зустріти в наших поліських лісах стадо з кількох десятків плямистих красенів – хіба не диво?


Нині у вольєрі утримується 36 дорослих особин оленя плямистого.

«Курчат рахують восени, -  напівжартома каже мисливствознавець Баранівського лісгоспу Олександр Рибак, - а оленят ми рахуємо аж навесні – бо молодняк досить важко переносить нашу зиму, особливо багатосніжну. Однак щороку ми маємо  приплід у вольєрі з 10-12 голів.

Минулого року (відповідно до ліміту на добування мисливських тварин) 15 голів оленя  реалізували для переселення в інші регіони. В зв’язку з поширенням африканської чуми свиней нині мисливські господарства активно придбавають саме цей вид. 

А за весь час функціонування вольєри було вирощено і реалізовано близько сотні особин оленя мисливським господарствам Житомирської, Вінницької, Запорізької, Полтавської, Київської та інших областей.» ... Читати далі »

Категорія: Живе диво | Переглядів: 202 | Дата: 2016-12-16

 

вирішили  вирощувати заради експерименту лісівники  Ружинського лісництва  Попільнянського  держлісгоспу. Розведенням цього лісового красеня тут займаються давно, майже 85% місцевих лісових угідь займають твердолистяні породи, а половину із них – дуб, і частково граб. Щоправда, останні посушливі  роки внесли деякі корективи в роботу лісівників. Вони все більше висаджують насіння популярних лісових культур у закритих приміщеннях, теплицях і горщиках. ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 269 | Дата: 2016-12-07

 

Лісосировина сьогодні у дефіциті через свою дешевизну, зрозуміло. І поки тривають політичні дебати відносно того, відміняти мораторій на  експорт «лісу-кругляка»  чи ні, лісівники мають посилювати технічні можливості власної деревообробки. Фахівці вказують на те, що найбільш радикального технічного переоснащення потребують лісові господарства об’єднання «Житомироблагроліс», оскільки вони утворилися приблизно 15 років тому. Розуміючи ситуацію, деякі із них почали різко нарощувати власний технічний потенціал.


Взяти до прикладу Д.П. «Дзержинський лісгосп  АПК». Цьогоріч у його  структурі з’явився новий підрозділ – автотранспортний парк, а на околиці Романова  будується ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 228 | Дата: 2016-11-28

 

Фахівці стверджують, що модрина – дерево великих перспектив, адже воно швидко росте, набирає велику масу, а його висота до верхівки сягає 50 і більше метрів. Сьогодні ці велетенські, реліктові дерева можна зустріти в Городницькому держлісгоспі. Ще у 1963 році Постановою  Ради Міністрів УРСР місцеве урочище «Модрина» було внесено до списку пам’яток  природи загальнодержавного значення. Нині воно займає площу  36 га у Дзержинському лісництві і має свою цікаву історію.


Виявляється, що першу посадку модрини в Городниці було проведено ще у 1830 році, вона тоді займала територію — 4 гектари і належала родині графа Потоцького. Через 40 років тут було додатково висаджено ще 8 га цієї породи і на той час загальна площа модрин ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 206 | Дата: 2016-11-17

 
« 1 2 3 4 5 6 ... 57 58 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |