Середа, 2018-06-20, 4:40 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2011 » Листопад » 27 » «Барви Полісся» визначили переможців
5:04 PM
«Барви Полісся» визначили переможців
 
В Житомирському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася XII обласна виставка юннатівської творчості «Барви Полісся».  В заході взяли участь навчально-виховні заклади з 27 районів та міст області. Представлено понад 1050 індивідуальних та колективних робіт за 7 розділами.


Найбільш змістовні екологічні проекти, матеріали, висвітлюють екологічний стан довкілля, практичну природоохоронну роботу школярів області, вклад у справу охорони навколишнього природного середовища, бережливе ставлення до природи рідного краю представили юннати Житомирського екологічного ліцею №24, ЗОШ ступенів №28, №30 м. Житомира, Житомирського, Коростишівського, Лугинського районів, Житомирського облЦЕНТУМ.
Значно зріс рівень дослідницьких робіт на навчально-дослідних земельних ділянках, в учнівських виробничих бригадах та трудових загонах школярів. природолюби шкільного лісництва «Паросток» Баранівської продемонстрували володіння сучасними технологіями вирощування садивного матеріалу, зокрема у торф’яних таблетках контейнерах, що при застосуванні на практиці можливість істотно розширити терміни лісовідновлюваних робіт та раціонально використовувати відбірний насіннєвий матеріал. Вихованці гуртка «Основи Житомирської районної юннатів впроваджують у практику новітню технологію застосування гідроабсорбентів при вирощуванні овочевих культур відкритого ґрунту. Володіння сучасними методиками дослідницької роботи при сортовивченні продемонстрували юннати Видиборського  ліцею інформаційних технологій Черняхівського району. Заслуговує на увагу досвід організації діяльності учнівських виробничих бригад та робота на навчально-дослідній земельній еколого-натуралістичного відділення Центру позашкільної освіти О. Разумкова, педагоги якого активно впроваджують інноваційні технології діяльності, зокрема створили місцевий агроекологічний проект «Бердичівське аграрне процвітання 2010-2014».


Традиційно високі результати у дослідницькій роботі та продуктивній праці в галузі лісового господарства демонструють члени Левківського, Ємільчинського, Овруцького, Малинського, Баранівського, Ушомирського шкільних лісництв.
Проте, в «Дослідницька робота та продуктивна праця в галузі сільського та лісового господарства» деякі представлені роботи, носили описовий характер, в них були відсутні експерименти, аргументовані висновки та невірно сформульовані мета завдання дослідів.
У розділах «Українська народна вишивка» та «Українська народна іграшка» були представлені роботи за загальною темою «Символіка птаха в народній вишивці та іграшці». Високий рівень виконавської майстерності продемонстрували вихованці гуртка «Природа фантазія» Коростенської юних натуралістів; колектив учнів 9 класу Фасівської ЗОШ ступенів Володарсько-Волинського району та учні Видиборського ліцею інформаційних технологій Черняхівського району. Справжнім професіоналізмом відрізняються роботи Гребенюк Альони, учениці ЗОШ ступенів №35 м. Житомира, Ковбасюк Ольги, учениці Тетірської ЗОШ ступенів Червоноармійського району, Гончарук Ольги, учениці Чуднівської Кравчук Анни та Березюк вихованок Центру творчості дітей та молоді м. Житомира.


У «Флористика» збільшилась кількість робіт, покращилась якість виконання. Слід відмітити роботи гуртків «Юні квітникарі-аранжувальники» Центру позашкільної освіти О. Разумкова м. Бердичева, «Флористика» Малинського центру дитячої та юнацької творчості, «Фітодизайн» Радомишльської районної юних натуралістів, Олевської 
Значно зріс рівень робіт в «Аранжування з природного матеріалу та штучних квітів». Майстерно виконані роботи представили вихованці гуртків «Художня праця» Глибочанської ЗОШ ступенів Житомирського району, «Круп’яна мозаїка» Попільнянського центру дитячої та юнацької творчості. Ляхович Ірина, вихованка Новограда-Волинського районного центру творчості, спорту та туризму учнівської молоді та Дерейко Тетяна, учениця Баранівської ЗОШ ступенів №2 О. Сябрук, у своїх роботах продемонстрували справжній професіоналізм та вишуканий смак.
Роботи, представлені в «Вироби з природного матеріалу», демонструють високий рівень виконавської майстерності. Діти вдало поєднують у своїх роботах декоративні аспекти оздоблення та ужиткове призначення. Вражає своєю оригінальністю робота Дубового Романа, вихованця Попільнянського центру дитячої та юнацької творчості «Натюрморт».
Досконалу техніку виконання робіт було відмічено членами журі в роботах Швидюка Олександра, вихованця Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Сімчука Артема, вихованця Романівського будинку дитячої творчості.
Своїми враженнями побаченим поділилися організатори виставки: це директор Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Віра Лабунська та  заступник начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в області Микола Гордієнко.
Лабунська: Ми підводимо підсумки 12-ої обласної виставки юннатівської творчості «Барви Полісся - 2011». Цьогоріч подали свої роботи представники всіх районів міст області. Представлено більше 1 тисячі експонатів, вже можна оцінити високий рівень виконання учнівських робіт, окремі них просто вражають своєю досконалістю підходів форм. Приємно, що в кожному районі багато педагогів, батьків, не просто підтримують юних натуралістів, але й беруть участь в екологічних акціях на захист довкілля, створюють відроджують куточки живої природи на місцях.
У нас Положення про виставку, яке затвердили організатори виставки – це державне управління охорони навколишнього природного середовища в області, обласне управління освіти науки облдержадміністрації та наш Центр. 
Виставка включає 7 розділів: це природоохоронна робота екологія, дослідницька робота в галузях сільського лісового господарства, це українська народна вишивка, українська народна іграшка, це вироби натуральних матеріалів та деякі тематичні напрямки. 
Ми уважно розглянули учнівські роботи, по кожному розділу визначили переможців, як учнів, так вчителів, сьогодні всім будуть вручені спеціальні подарунки призи.
Гордієнко: Ми бачимо, що більшість юних волонтерів екологічного руху в області зростає, це видно з великої кількості учасників цього конкурсу, адже вже більше тисячі. Ширшає географія  участі, а також тематика робіт. Деякі напрацювання просто вражають радують, вони навіть з практичної сторони, адже тут відображено елементи генетики селекції, широкий діапазон корисних копалин ресурсів нашого краю. Я вже не говорю про лозоплетіння, образотворчі картини вироби. Дуже цікаво, що діти все це показали в зовсім незвичайних інтерпретаціях, незвичною видумкою фантазією. Це, мабуть, тільки притаманне дітям, такою любов’ю все це придумати так вміло подати зробити! Такі екологічні такі виставки ми підтримуємо будемо підтримувати на всіх рівнях.

Переглядів: 2625 | | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |