Середа, 2018-06-20, 4:39 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Жовтень » 24 » Благополуччя громади забезпечать кооперативи
12:29 PM
Благополуччя громади забезпечать кооперативи

На сільськогосподарському ринку простежується чітка тенденція: родючі землі та великі масиви угідь захопили крупні агрохолдинги, створили могутні технологічні осередки, вони приїхали господарювати із своїми коштами, своєю технікою і своїми спеціалістами, а сільське населення по суті залишилось без роботи, без соціальної підтримки, сьогодні вже не в кожному сільському подвір’ї є корова або кінь. І це дуже тривожні тенденції. Такою ж приблизно  є ситуація  і в Бердичівському районі. І ми вирішити її кардинально змінити, вивчивши подібний досвід роботи в Ізраїлі і в Європі.  

Що треба робити? Потрібно на нових взаємовигідних умовах об’єднувати і організовувати місцеві громади, створювати виробничі кооперативи. Адже, виробивши 10 літрів молока, можна із ним дійти, хіба що до Бердичівського базару, а якщо виробити 1000 літрів високоякісного молока, то його можна вдвічі дорожче продати, скажімо в Одесі чи в Донецьку. 
Тому ми запустили пілотний проект «Молоко», він передбачає чіткі перспективи розвитку тваринництва в районі, розроблена програма з участю науковців, залучено чималі інвестиції.
Ми створили вже 11 кооперативів сільськогосподарських обслуговуючих в селах Бердичівського району, при сільрадах ми створили ці кооперативи. Далі ми їх об’єднуємо в головний кооператив , в районі. Отже, молоко із всіх кооперативів буде надходити до головного кооперативу і, маючи необхідний великий об’єм, ми зможемо більш вигідно продати продукцію. Наші кооперативи зареєстровані як неприбуткові, вони майже не сплачують податків, тому селянам вигідно бути засновниками кооперативу, адже останній допомагає їм продати свою продукцію по тій ціні, якої вона дійсно варта, а не по 1грн. 50коп. за літр, як це роблять зараз крупні молокозаводи.
Ми вже закупили свої міні-лабораторії, які будуть проводити аналіз молока, встановлювати його жирність та інші якісні показники, і таким шляхом захистимо виробників молока від маніпуляцій і обманів, якими часто користуються деякі недобросовісні заготівельники молока. Будемо також багато працювати над створенням власного високопродуктивного поголів’я, адже держава вже чимало створила привабливих умов для ведення тваринництва: скажімо зараз можна за 5% вартості купити нетелів, є багато й інших пільг. Ми цим обов’язково скористаємося. Ми плануємо також, щоб у кожному кооперативі був ветеринарний лікар, ми вже створили свою ветеринарну аптеку, все робиться для того, щоб кооператив надавав повний комплекс сучасних послуг громаді, підтримував і організовував сільгоспвиробника.
Ми вже побували в Міністерстві сільського господарства України і захистили виділення на кожен кооператив трактора, копалки, сажалки, плугів, борін. Вся ця техніка буде надавати послуги виключно членам кооперативу по собівартості, члени кооперативу самі визначаться із ціною і об’ємами послуг. Все це дасть можливість створити за рік-два, максимум, гарні умови для дрібно тваринного виробництва кожній громаді і в обслуговуванні власних городів і паїв.  У нас буде дуже багато різної сільськогосподарської техніки, і ми хочемо звільнити кожного нашого члена кооперативу від важкої праці вручну.
Скоро ми поставимо і свій невеликий молокозавод, який буде переробляти від 1 до 6 тон молока і буде випускати 8 видів продукції. Він буде працювати в с. Мирославка, де ми взяли в оренду ділянку землі і колишні побутові приміщення.
Майже всі наші кооперативи отримали холодильне обладнання, яке дозволить приймати молоко, охолоджувати його і передавати на головний кооператив в якісному вигляді. Ми розуміємо, що на шляху становлення будуть труднощі, адже 5 великих молочний об’єднань на Україні монополізували молочний ринок  і диктують свої ціни, занизькі для селянина. Але ми все це й робимо для того, щоб захистити місцевого молоковиробника, дати йому можливість реалізовувати власну якісну продукцію за економічно обґрунтованими цінами. Яка ж це економіка, якщо пляшка води вдвічі-втричі дорожча за 1 літр високоякісного молока?
Ми поступово будемо розширювати сферу послуг, і будемо заготовляти і виробляти зерно, картоплю, бурячок, капусту і переробляти це на власних міні-заводах або вигідно продавати. Але все це можна зробити лише громадою, в рамках кооперативу.
Категорія: Земля | Переглядів: 498 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |