Понеділок, 2018-06-18, 6:22 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Березень » 27 » Чи будуть встановлені межі адмінтериторій?
1:16 AM
Чи будуть встановлені межі адмінтериторій?

 

Житомирщина – не єдина область, де села, міста і райони не мають чітких, позначених на місцевості меж. Кажуть, навіть столиця – Київ до цього часу не обмежована належним чином. І все ж, як мовиться, свої проблеми хвилюють найбільше. Наш кореспондент з приводу цього веде розмову із заступником начальника головного управління Держземагенства у Житомирській області Володимиром Івановичем Рудніком.


Руднік: З 1991 року в області проводилися лише локальні роботи із встановлення меж населених пунктів в натурі. А тому можна казати про те, що чітких, позначених меж у нас не має зараз жодне село і місто, включаючи обласний центр – Житомир.
Кор.: Але на картах ці межі давно існують!
Руднік:
На картографічних матеріалах межі визначені. Але проблема ще в тому, що коли виконувалися роботи по проектах формування територій сільських рад на місцевості, то ніхто їх не співставляв і не узгоджував із межами сусідніх населених пунктів. В результаті виявилися великі розбіжності і накладки між межами окремих районів і сіл області.
Головне управління Держземагенства у Житомирській області детально вивчало цю проблему у 2012 році: були направлені відповідні запити в архіви, але відповідей ми не отримали. Тоді ми порівняли індексні кадастрові карти, що були створені ще в 2007 році в електронному вигляді, з прив’язкою до геодезичної мережі 1963 року, по кожному району. У них також було виявлено накладки і розбіжності.
Кор.: Це Ви побачили в комп’ютері. А як сьогодні реально ділять територію міста, села і райони області, якщо вона не позначена на місцевості?
Руднік:
Є поки що паперові носії, карти із позначеними межами, але й вони часто зміщені в ту чи іншу сторону. І міжгосподарський землеустрій за останні 20 років ніхто не проводив. А кордони адміністративних утворень у нас позначені умовно, буває, що один беріг річки – це кордон одного району, а другий – іншого.
КОР: Потрібні межові знаки?
Руднік
: Так. Межі населених пунктів і районів на місцевості треба позначати відповідними межовими знаками, але встановлення таких межових знаків в області не здійснювалося, тобто всі роботи були проведені камерально, без винесення і позначення меж на місцевості. Були лише сформовані картографічні матеріали, та й то по застарілих даних.
Кор.: Можливо, ще проблема і в тому, що немає єдиного централізованого фінансування і нема синхронного підходу. Мабуть, що всі роботи слід виконувати одночасно, а не робити це локально, шматками, у різні періоди часу?
Руднік:
Головне управління Держземагенства у Житомирській області розробило проект програми із встановлення меж адміністративних утворень на території області, і ми його направимо у відповідні державні органи і, зокрема, у Держземагенство України для вирішення цієї значної проблеми на державному рівні. Раніше ми зверталися із листом до облдержадміністрації, але все впирається у відсутність коштів.
Кор.: Але ж відсутність чітких меж породжує сотні скарг, непорозумінь, судових розглядів і т. п.

Руднік:  Так, це створює певні труднощі при використанні спірних територій, коли не зрозуміло, кому ця «прикордонна» територія належить. Часто виникають такі непорозуміння і спори, що їх не можна розв’язати навіть у судовому порядку. А є інші приклади. Коли ми проаналізували деякі індексно-кадастрові карти, то в нас по суміжності із Малинським і Радомишльським районом – 15 км річки Тетерів нікому взагалі не належить!
А Житомирщина межує сьогодні із Київською, Вінницькою, Хмельницькою, Рівненською областями і Республікою Білорусь. І практично на всіх прикордонних територіях з’являються окремі непорозуміння і розбіжності. І їх слід давно врегулювати на державному рівні.

Категорія: Земля | Переглядів: 349 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |