Субота, 2018-06-23, 8:26 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Жовтень » 26 » Чистота українських водойм
0:21 AM
Чистота українських водойм

Триста тонн нафтопродуктів, вісімсот тонн заліза, десять тисяч тонн кальцію, чотири тисячі тонн фосфатів і ще тонни інших шкідливих речовин потрапляють щороку в басейні Дніпра. Не набагато кращою є ситуація в інших українських річках. За даними Міністерства охорони здоров’я, Україна посідає в Європі перше місце за кількістю техногенного бруду на одну людину.

В Україні налічується близько тридцяти тисяч річок, і жодну з них не назвеш чистою. Відрізняються вони лише ступенем забруднення, стверджують експерти.
Небезпечно пити і навіть купатися
Крім, заліза, кальцію, фосфатів у більшості водойм удосталь азоту, цинку, марганцю, фенолів, у деяких річках фахівці знаходили сполуки важких металів. А ще дається взнаки так зване «цвітіння води». У Дніпрі, наприклад, воно починається у липні, коли цвітуть синьо-зелених водорості. Водорості «з’їдають» повітря і внаслідок цього підвищується вміст марганцю. Бруду суттєво не поменшало навіть під час нинішньої економічної кризи, коли у частини підприємств впала завантаженість і вони скидають менше відходів.

Європейські водойми
Стан річок більшості європейських країн такий, що місцеві мешканці й туристи купатися в них не наважуються. Звичайно, це не стосується спеціальних купальних зон. Разом із тим, брюссельські євроустанови не припиняють чинити тиск на країни-члени, щоб ті виконували вимоги так званої «Водної директиви». Її загальна мета така: привести всі ріки та озера на території Євросоюзу до їх природного стану по чистоті води.
Щороку комісія Євросоюзу та Європейська агенція з питань довкілля готують доповіді про якість води на пляжах Греції, Італії, Франції, Данії, Британії та інших країн. Під їх контролем перебувають двадцять одна з половиною тисяча купальних зон – як морських, так і річкових, або обладнаних на берегах озер. І хоча за останні 10 років якість води у купальних зонах значно покращилася, все ж є й частина пляжів, куди доступ відпочивальників заборонений. Це, особливо стосується Італії, де минулого року закрили аж 302 купальні зони, більшість з яких розташована поблизу Неаполя. Дещо краща ситуація в сусідній Франції, де європейським нормам відповідають 96 відсотків пляжів, а забороненими для користування є тільки 118 із 3300 пляжів.
Європейські та місцеві водні управління проводять ретельні аналізи водних ресурсів, розробляють цілі програми та активно конструюють очисні споруди вже ціле десятиліття. А забруднення чи недбальство біля водойм у країнах Євросоюзу караються величезними штрафами.

В Україні не залишилося чистих водойм
Дві третини питної води в Україні береться з поверхневих вод; і якість її незадовільна. Для того, щоб покращити її якість, необхідна низка заходів. Треба ввести екологічні паспорти підприємств, щоб ми знали, що підприємство випускає а, особливо, скидає. І забруднювач буде платити штрафи, як це вже давно робиться на Заході. Крім того, необхідно зробити екологічні паспорти річок, тоді буде відкрито доступ громадськості до екологічної інформації.
В українців поширена думка, що екологічні питання варто вирішувати лише після розв’язання проблем бідності, безробіття, пенсійного забезпечення та інших соціальних аспектів. Такий підхід, на його думку, лише погіршує ситуацію. У тому числі щодо чистоти річок. Нам вказують на приклад багатих країн, говорять: дивіться, вони спочатку виправили економіку і соціальні питання, а потім вже взялися за екологію. Але в сучасних умовах такий підхід є абсолютно хибним. Ми можемо докорінно змінити уявлення громадян, просто пояснюючи людям, що екологічні й економічні проблеми пов’язані між собою нерозривно.
Категорія: Вода | Переглядів: 441 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |