Понеділок, 2018-06-18, 6:26 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Березень » 27 » Члени садівничих товариств мають право на пільги з земельного податку
0:14 AM
Члени садівничих товариств мають право на пільги з земельного податку

 

Юридичні особи (садівничі товариства) повинні самостійно обчислити та сплатити земельний податок за земельні ділянки, які знаходяться у їх власності або користуванні згідно з документами про право власності або право постійного користування.


Якщо власником землі чи користувачем земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, є садівниче товариство і його члени не оформили право на свою земельну ділянку, то таке товариство буде платником земельного податку, включаючи як земельні ділянки загального користування, так і земельні ділянки, надані для ведення садівництва.
Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами-членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав державний акт та при цьому такі земельні ділянки виведені (з відповідним відображенням такого виведення в органах Держземкадастру) зі складу земель товариства, такі громадяни зобов’язані перебувати на обліку в органі Міндоходів за місцем розташування земельної ділянки та самостійно сплачувати земельний податок до бюджету.
При цьому відповідно до Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої груп, громадяни, які виховують трьох і більше дітей, пенсіонери, громадяни, що мають статус ветеранів війни та які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Слід враховувати, що зазначена пільга надається на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм, зокрема, для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара.
Юридична особа (садівниче товариство) має право зменшити суму земельного податку за земельні ділянки, які належать членам садівничого товариства і перебувають у складі юридичної особи, в разі якщо фізичними особами (членами садівничого товариства) оформлено право власності на такі земельні ділянки, що посвідчується державними актами на право власності, однак такі ділянки не виведені зі складу земель товариства.
Нагадаємо, згідно з Податковим кодексом земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів. Платниками податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру про склад і нормативну оцінку земель.
Порядок справляння плати за землю регулюється розділом ХІІІ Податкового кодексу України.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Житомирської ОДПІ
Головного управління Міндоходів у Житомирській області

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 317 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |