Понеділок, 2018-06-25, 11:29 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Серпень » 30 » Десять років становлення
2:02 PM
Десять років становлення

Історія створення нашого підприємства складна, цікава і трохи сумна. Як відомо  після аварії на ЧАЕС спочатку був створений  ДП «Овруцько- Народицький спецлісгосп» на базі колишньої  Норинської гідро -  лісомеліоративної станції.  Тоді до складу підприємства  ввійшли найбільш забруднені радіацією лісові угіддя Овруцького та Народицького районів, зрозуміло, що господарська діяльність підприємства велась у складних умовах.  Враховуючи територіальні,  економічні та екологічні складнощі, у квітні  2006 році відбулась масштабна реорганізація, в результаті якої утворились  два спец лісгоспи : ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»» і ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство» . 10 років швидко минули, Овруцький спец лісгосп поступово розвивався, зміцнював матеріально – технічну базу: сьогодні вже побудований новий нижній склад Бережість, із одноповерхового центрального адмінприміщення відбудована двоповерхова  контора.

Ведеться значна робота з поліпшення умов праці та відпочинку лісівників. З цією метою побудовано нову контору Ситовецького лісництва, відремонтовано у сучасному стилі приміщення Журбенського,  Виступовицького  та  Коптівщинського лісництв. Причому,  із широким застосуванням енергозберігаючих технологій, що значно зменшило затрати на їх утримання

Нині  на підприємстві ведуть господарську діяльність 5 лісництв: Борутинське, Виступовицьке, Журбенське, Ситовецьке, Коптівщинське.  Лісові масиві 4 лісництв покривають територію обов’язкового відселення населеня у зв’язку із радіологічною забрудненістю, що робить виробничий процес на підприємстві більш затратним, так як працівників на роботу у лісництва треба доставляти автотранспортом.

У свою чергу,  трудовий колектив Коптівщинського лісництва, територія якого охоплює Словечансько-Овруцький гранітно-кварцитний кряж із густою сіткою ярів, займається охороною і захистом існуючих  водозатримуючих та водовідвідних каналів, протиерозійних гідротехнічних споруд та підтримкою задовільного санітарного стану лісів

Загальна площа лісів лісгоспу складає 41045 га в тому числі вкрита лісом 37496 га. Хвойні ліси займають 24719 га, твердолистяні – 1784 га, мяколистяні – 10989 га і 4 га припадає на інші деревні породи.

Щорічно на підприємстві заготовляється більше 400 кг насіння основних  лісоутворюючих порід, з якого протягом року вирощується у лісових розсадниках та теплицях 1,5 млн.шт. стандартних пагонів,  в результаті – на 260 га проводиться лісовідновлення. Всього за 10 років посаджено 1410 га лісів, а  на 741 га площ відновлення лісу відбулось природнім шляхом.

У примноженні зеленого багатства Полісся активну участь беруть не тільки працівники лісу, а й юні лісівники із шкільного лісництва, яке організоване із учнів Овруцької ЗОШ №3. За участю підростаючого покоління проходять різні екологічні акції, основна  – це акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Серйозна увага приділяється охороні лісових масивів. Скажімо, для забезпечення належного контролю за протипожежним станом лісів на підприємстві функціонує телевізійна система нагляду оглядовістю понад 20 км.

За останні роки Овруцький  спец лісгосп відчутно покращив виробничі показники.  Від усіх видів рубок лісу торік  заготовлено- 76,2 тис.куб.м. ліквідної деревини, в тому числі ділової – 54,2 тис.куб.м,  це набагато більше ніж раніше.

Майже  вся лісопродукція реалізується на торгах через аукціони, як на  внутрішньому ринку,  так й експортується в Румунію, Польщу, Словенію, Угорщину, Молдову та Китай.

Не дивлячись на радіаційні ризики, колектив спец лісгоспу постійно нарощує виробництво, для цього веде добудову  нижнього складу на станції Бережесть, що дозволить вивезення деревини із лісосік хлистами, це збільшить  відбір більш цінного асортименту деревини на складі.

Щорічний  приріст обсягів реалізації лісоппродукції  дає змогу підвищити рівень заробітної плати працюючих, яких тут трудиться близько 200 чоловік. У  2015 році    середня заробітна плата одного штатного працівника  склала - 4534 грн. Збільшується й сплата податків та обов’язкових платежів, яких торік було сплачено- 16806,7 тис.грн. , у тому числі до місцевого бюджету – 4456,2 тис.грн, до державного – 7398,3 тс.грн.

У 2015 році в лісгоспі започатковано  нові методи в управлінні лісами та лісокористуванні для отримання на  лісопродукцію міжнародного  сертифікату Лісової опікунської ради (ЛОР) – FSC, що забезпечить економічно екологічне і соціально збалансоване ведення лісового господарства та надасть широкі можливості для громадськості, місцевих громад та інших зацікавлених осіб у лобіюванні своїх прав та інтересів.

Щоб  робочий процес йшов ритмічно велика  увага на підприємстві приділяється будівництву лісових доріг з твердим покриттям, лише за останні 5 років тут побудовано    9,3 км. лісових доріг, загальною вартістю 2423 тис.грн.

Значна увага  також приділяється рекреаційному і естетичному вигляду території розташування угідь підприємства, періодично обновлюються та облаштовуються місця відпочинку, будуються нові альтанки, закладена екологічна стежка, яка інформує про основні напрямки діяльності та здобутки  підприємства.

 

Олександр ШЕВЧУК, 
директор д.п. «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»

 

Категорія: Ліс | Переглядів: 354 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |