П`ятниця, 2018-05-25, 5:41 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Довкілля

 

Ця рослина з’явилася на Землі близько 200 млн. років тому. Воно є сучасником динозаврів. У мезозойську еру ці рослини були широко поширені на планеті, особливо в північній півкулі, в зоні помірного клімату з високим ступенем вологості. Уцілівши одним видом з п’ятдесяти після льодовикового періоду тільки на далекому сході, гінкго «дотягнуло» до наших часів.


Гінкго — дерево, котре досягає 30 метрів у висоту та 3 метрів в діаметрі. Далекими родичами гінкго серед голонасінних рослин є добре відомі нам ялини та сосни. Але жоден сучасний представник цього виду немає листя, схоже на листя гінкго.
Плодоносити гінкго починає лише в 25-30 років, причому до цього часу практично неможливо визначити, який представник перед ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 328 | Дата: 2014-12-24

 

 

У звичайний, розмірений життєвий рух Бердичева не так давно, (на початку 2014 року) увірвалась подія, яка пробудила багато розмов, вигадок та, насамперед, цікавості у жителів міста. Подія ця — початок роботи нового польсько-білоруського комбінату з виготовлення м’ясних продуктів «ІНКО-ФУД». Таке сучасне підприємство міжнародного класу не могло не викликати цікавості.Тож розпочиналось все у 2002 році в місті Брест, Республіка Білорусь, де було засновано цю компанію. Компанія активно розвивалась і в 2004 році почала постачати продукцію на ринок України, швидко завоювала популярність серед українців. І як наслідок було прийнято рішення щодо відкриття заводу в Бердичеві.
Процес будівництва зайняв декілька років. Були з ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 288 | Дата: 2014-11-26

 

 

Словечансько-Овруцький кряж, розташований в ценральній частині Овруцького району, Житомирської області. Є горбистою грядою, витягнутою з заходу на схід приблизно на 50 км від міста Овруч до села Червонка, і має ширину від 5 км на сході до 15-20 км на заході. Середня висота — 60-80 м, а найвища точка — 316 метрів над рівнем моря, знаходиться в с. Городець Овруцького району. Назва кряжу походить від назв села Словечно і міста Овруч.Словечансько-Овруцький кряж піднімається над Поліською низовиною, відділяючись від неї уступом. Відносне піднесення над навколишньою місцевістю складає 50-60 м. Південні схили кряжу круті, північні — більш пологі. Поверхня кряжу горбиста, розсічена ярами з глибиною 20-25 м.
Річки, що беруть початок н ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 846 | Дата: 2014-11-26

 

 

Широкі міждержавні торгово-економічні відносини, зростання обсягу імпорту рослинної продукції створюють умови для проникнення карантинних шкідливих організмів на територію України. На території України виявлено 30 видів карантинних шкідливих організмів, з них 7 видів зафіксовано в Житомирській області: Американський білий метелик — HyphantriacuneaDrury., Амброзія полинолиста— Ambrosia artemisiifolia L., Повитиця польова— Cuscuta сampestris Yunck., Золотиста картопляна нематода — GloboderarostochiensisBehrens., Рак картоплі — Synchytriumendobioticum (Schilbersky) Percival, Ризоманія — BeetnecroticyellowveinFurovirus, Пасмо льону — MycosphaerellalsnscolaNaumov.Американський білий метелик &m ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 600 | Дата: 2014-11-26

 

 

Працівники Державної екологічної інспекції у Житомирській області вже майже рік опікуються однією зі шкіл Житомирського району. Навчальний заклад, а саме Руднє-Городищенська загальноосвітня школа I-II ступенів знаходиться в мальовничому лісовому селі та оточена віковими соснами. Нещодавно дітям за підтримки екологів були встановлені нові парти, подарований ноутбук та спортивні м’ячі.


Діткам, які перебували в літньому шкільному таборі був організований виїзд до Центру порятунку ведмедів «Надія», в якому на даний час знаходяться три ведмеді, а саме Настя, Грошик та Маша. Працівниками зазначеного центру було проведено цікаву розповідь про диких тварин, діти могли побачити так би мовити «в живу» в ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 362 | Дата: 2014-06-26

 

 

Державна екологічна інспекція у Житомирській області не є закритою структурою. Ми відкриті для громадян, адже сучасні екопроблеми і еконебезпеки не обходять нікого. В області діє не один десяток різного роду громадських організацій і рухів екологічного спрямування, існують незалежні ЗМІ, які все більше висвітлюють природознавчу тематику. Майже в кожній школі створені гуртки юннатів, а в одному із провідних вузів Житомира відкрито екологічний факультет.


Громадська екологічна сила в області є потужною, і ми це відчуваємо і намагаємося тісніше співпрацювати із громадськими активістами, учнями, студентами. Зараз при Державній екологічній інспекції працює 36 громадських інспекторів, які, відповідно до наданих їм повноважень, здійснюють контролюючу діяльність ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 313 | Дата: 2014-04-25

 

 

Споживча кооперація постійно реформується відповідно до нових умов роботи і виживання. Зараз ми маємо вже іншу структуру, чим 20 років тому. Головний напрям – це роздрібно-торгова мережа, яка нараховує більше 100 торгових точок. Є декілька підприємств громадського харчування і навіть виробнича сфера – це хлібопекарня у с. Городниця, забійний цех коопзаготпрому, столярний цех і спільне підприємство із виробництва консервованої продукції.


Я хочу сказати, що переважна більшість населених пунктів Новоград-Волинського району охоплені послугами районної споживчої кооперації, ми працюємо навіть в тих селах, де не вигідно працювати приватним підприємцям. А там, де не присутні наші стаціонарні торгові точки, періодично буває виїзна торгівля.
Не всі наші магаз ... Читати далі »

Категорія: Довкілля | Переглядів: 317 | Дата: 2014-03-27

 

Житомир… Скільки чудових слів написано про наше славетне місто! Скільки любові і тепла у цьому імені! А головне — це край трударів, хліборобів, чесних, працьовитих людей. І, без перебільшення, скажу: «Я люблю тебе, мій краю, мій Житомир»!

Тут я народилася. На схилах Тетерева пройшло моє дитинство і юність, тут, у рідному краї, я живу і працюю; і саме Житомир — мій дім, як і для десятків тисяч таких самих простих житомирян.
Саме тому у мене болить душа за те, що відбувається з нашими вулицями, парками, скверами.
Окрасою нашого міста, його візитівкою завжди був парк ім. Ю. Гагаріна, а також Старий Бульвар, який бере початок від пам’ятника О.С. Пушкіну. Декілька разів, за моєї па ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 343 | Дата: 2014-02-27

 

З метою збереження всього видового складу флори і фауни в ДП «Словечанський лісгосп АПК» створено 5 об’єктів природно-заповідного фонду, де регулюється ведення лісового господарства, контролюється перебіг кількісних і якісних показників. В цілому, по території лісгоспу, відповідно до сучасних нормативних документів, ведення лісового господарства здійснюється в особливому режимі. Якщо, до прикладу, в експлуатаційних лісах ми можемо застосовувати техніку для проведення лісогосподарських робіт, то на об’єктах природно-заповідного фонду рух транспортних засобів обмежується.

В наших лісах водиться дуже багато представників тваринного і рослинного світу, характерних для глибокого Полісся. Є й унікальні, рідкісні види, занесені до Червоної книги У ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 434 | Дата: 2014-01-23

 

відпрацьовані акумулятори і батарейки в Житомирі стане простіше, адже в місті організовано їх комплексну систему збору і утилізації.

До кінця цього року спеціальні безпечні контейнери для збору хімічних джерел струму будуть встановлені у всіх магазинах компанії «МТС-Україна», приміщеннях органів влади, вузах, редакціях газет і т.п.

Проект стартував із Києва і Львова, а в Житомирі обласна акція «Викидай правильно» відбулася в кінці листопада. Ми запросили до слова організаторів акції: заступника директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Миколу Івановича Гордієнка та керівника центрального відділення компанії «МТС-Україна» Юрія Леонідо ... Читати далі »
Категорія: Довкілля | Переглядів: 354 | Дата: 2013-12-27

 
« 1 2 3 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |