Середа, 2018-05-23, 0:39 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Зелений контроль

Прокуратура Житомирської області, захищаючи інтереси держави, вступила у розгляд справи на стороні Державної служби геології та надр України та надала суду беззаперечні обґрунтування безпідставності вимог приватних підприємств щодо одержання у судовому порядку спеціальних дозволів на користування надрами двох ділянок на території Житомирщини.


Зрозумівши безперспективність отримання у судовому порядку спецдозволів на користування надрами, позивачі відкликали заявлені позови.

Йдеться про те, що Житомирська обласна рада відмовила двом приватним підприємствам, з одним бенефіціарним власником, у погодженні ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 157 | Дата: 2017-05-01

 

 

Касаційну скаргу прокуратури Житомирської області задоволено Вищим адміністративним судом України та прийнято рішення про визнання незаконним розпорядження облдержадміністрації щодо передачі в оренду ТОВ «Украгрозакупівля» майже 1,4 га землі сільськогосподарського призначення.
Установлено, що у 2012 облдержадміністрація, у порушення вимог земельного законодавства, без проведення земельних торгів, надала підприємству майже 1,4 га землі сільськогосподарського призначення, що на території Пісківської сільської ради Житомирського району, для відновлення залізничної колії.
Прокуратурою області вжито заходів представницького характеру, за результатами яких скасовано незаконні рішення першої та апеляційної інстанції, задоволено позов та попереджено незаконну передачу в оренду майже півтора гектара землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 146 | Дата: 2015-12-27

 

 

За результатом розгляду позову прокуратури м. Житомира, господарським судом Житомирської області визнано неправомірним та скасовано рішення міськради про надання в оренду земельної ділянки вартістю 400 тис. грн. та зобов’язано повернути її у власність територіальної громади. Установлено, що у 2014 році Житомирська міськрада, усупереч Закону України «Про землеустрій», неправомірним рішенням надала приватному підприємцю в оренду у центрі міста, по вул. Хлібній, земельну ділянку площею 0,0441 га для будівництва торговельного об’єкта та його обслуговування.
Прокуратурою м. Житомира вжито заходів представницького характеру та зобов’язано підприємця повернути земельну ділянку вартістю 400 тис грн територіальній громаді.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 156 | Дата: 2015-12-27

 

 

За результатом розгляду позову Коростенської міжрайонної прокуратури господарським судом Житомирської області прийнято рішення про розірвання з ТОВ «Новомихайлівський кар’єр» договору оренди земельної ділянки вартістю 17 млн грн та її повернення до земель запасу Михайлівської сільської ради.
Йдеться, зокрема, про те, що у листопаді 2011 року між Коростенською райдержадміністрацією та товариством укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 75 га терміном на 19 років під розробку родовища гранітів. Однак орендар, у порушення умов договору, протягом трьох місяців не сплачував кошти за землю.
Прокуратура в інтересах держави звернулася до суду, який підтримав позицію прокурора та визнав, що систематична несплата відповідачем орендних платежів є підставою для розірвання договору оренди землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 154 | Дата: 2015-12-27

 

 

Коростенською міжрайонною прокуратурою забезпечено виконання судового рішення, прийнятого за результатом розгляду прокурорських позовів про повернення земельних ділянок площею 2,6 га.
Йдеться, зокрема, про те, що приватні особи у 2012 році безоплатно отримали у власність дві земельні ділянки площею 2,6 га вартістю близько 200 тис. грн. для ведення особистого селянського господарства.
Однак, спірні ділянки землі, що знаходяться одночасно на території м. Коростеня та Коростенського району, надано неправомірно. Відповідно до чинного законодавства, орган виконавчої влади не має права розпоряджатися землею, яка розташована на території двох і більше адміністративних одиниць.
Завдяки втручанню міжрайонної прокуратури до комунальної та державної власності повернуто 2,6 га землі з приватного користування.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 152 | Дата: 2015-11-27

 

 

За результатом розгляду апеляційної скарги прокуратури області рішенням Рівненського апеляційного господарського суду визнано недійсною угоду про оренду земельної ділянки водного фонду площею 40 га, на якій розташований став, та зобов’язано підприємця повернути об’єкти до земель запасу Мирославської сільської ради.
Установлено, що у 2003 році Бердичівська райдержадміністрація уклала з приватним підприємцем терміном на 5 років договір оренди 40 га землі водного фонду орієнтовною вартістю 100 тис грн, на якому розташований став площею понад 35 га.
У подальшому, з метою продовження терміну оренди, неодноразово укладалися угоди.
Однак, у зв’язку із новими законодавчими вимогами, у 2013 році райдержадміністрація не мала повноважень укладати угоду та передавати спірну землю водного фонду, розташовану за межами населеного пункту, в оренду для ведення рибного господарства.
Позицію прокуратури суд апеляцій ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 168 | Дата: 2015-11-27

 

 

Прокуратурою Лугинського району Житомирської області забезпечено виконання судового рішення, постановленого у справі за прокурорським позовом про розірвання договору оренди з ТОВ та повернення земельної ділянки площею 32 га державі.
Установлено, що у 2008 році між райдержадміністрацією та ТОВ укладено договір оренди земельної ділянки під розробку кар’єру строком на 17 років, що належить до земель запасу Великодивлинської сільської ради.
Однак, порушуючи вимоги Закону України «Про оренду землі» та умови договору, товариство протягом майже 3-х років не сплачувало орендну плату за землю, заборгувавши до місцевого бюджету близько 500 тис. грн.
Наразі прокуратурою забезпечено виконання рішення господарського суду Житомирської області, договір оренди розірвано, земельну ділянку із щебеневим кар’єром вартістю понад 5 млн. грн. повернуто державі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 148 | Дата: 2015-11-27

 

 

Слідчий відділ прокуратури Житомирської області розслідує кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), ст. 246 (незаконна порубка лісу), ч. 1 ст. 240 (порушення правил охорони надр) КК України.
Про це повідомив заступник прокурора області Петро Коваленко.
«Установлено, що керівники приватних підприємств, діючи за змовою із службовими особами правоохоронного органу, протягом 2015 року незаконно вирубали лісові насадження, переважно породи дуба і сосни та у подальшому реалізовували лісо продукцію за фіктивними документами», — розповів заступник прокурора області.
Він уточнив, що слідчими прокуратури області за участі працівників екологічної інспекції обласного управління лісового та мисливсь ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 168 | Дата: 2015-11-27

 

 

За результатами розгляду позову прокуратури Попільнянського району господарським судом Житомирської області визнано незаконним рішення Парипської сільської ради, про надання в оренду землі приватному акціонерному товариству.
Відповідно, також визнано недійсними 14 договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв) та зобов’язано товариство звільнити землю загальною площею 48 га.
Суд дійшов висновку, що на момент прийняття рішення, у серпні 2013 року, та при укладенні оспорюваних договорів оренди, сільська рада не мала повноважень на передачу невитребуваних земельних ділянок (паїв), які знаходяться за межами населеного пункту.
Відтак, за сприяння прокуратури, припинено неправомірну оренду 48 га землі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 180 | Дата: 2015-11-27

 

 

На виконання рішення суду, прийняте за позовом прокуратури Андрушівського району, до комунальної власності Волицької та Антопільської сільських рад передано, відповідно, 3,3 га та 4 га землі, якій надано статусу відумерлої спадщини.
Йдеться про те, що після смерті місцевих жителів, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю, залишалася їхня спадщина – земельні ділянки площею 3,3 га та 4 га, що знаходилася поза межами зазначених сіл.
Однак, тривалий час – близько десяти років, земля загальною вартістю майже 210 тис. грн. не була ніким успадкована та залишалася безхазяйною.
Прокуратурою району вжито заходів представницького характеру, за результатами яких земельні ділянки визнано відумерлою спадщиною та передано до комунальної власності територіальних громад для використання та поповнення місцевих бюджетів.

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 123 | Дата: 2015-11-27

 
1 2 3 ... 14 15 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |