Четвер, 2018-06-21, 11:43 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Зелений контроль

 

Позов прокуратури Чуднівського району Житомирської області про визнання недійсними 7 державних актів та скасування державної реєстрації права власності на понад 154 га землі, безпідставно оформлене колишнім керівником сільськогосподарського товариства, апеляційним судом Житомирської області визнано правомірним, а рішення першої інстанції залишено без змін.
Йдеться про те, що колишній керівник сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю неправомірно оформила на власне ім’я, як уповноважена особа членів реформованого КСП «Карпівці», державні акти на землю площею понад 154 га.
Такими незаконними діями 1254-х осіб — співвласників, без їхнього відома, позбавлено права користуватися та розпоряджатися своєю часткою землі.
Завдяки вжитих прокуратурою представницьких заходів, права усіх власників земельних паїв поновлено.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 225 | Дата: 2015-11-06

 

 

За позовом прокуратури Житомирського району суд виніс рішення про визнання недійсними розпоряджень голови райдержадміністрації і рішень сільських рад, а також державних актів на право власності на земельні ділянки площею 0,7 га.
Установлено, що житомирянка протягом 2008-2010 років безоплатно приватизувала 8 земельних ділянок для будівництва, ведення садівництва та особистого селянського господарства, розташованих на територіях різних сільських рад Житомирського району.
Однак, відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України, безоплатно приватизувати можна лише одну ділянку землі для того чи іншого виду використання.
Відтак, жителька м. Житомира незаконно, на безоплатній основі, приватизувала п’ять земельних ділянок площею 0,7 га.
За втручання прокуратури до державної та комунальної власності територіальних громад буде повернено усю незаконно приватизовану землю.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 159 | Дата: 2015-11-06

 

 

Позов прокуратури Андрушівського району про скасування розпорядження райдержадміністрації та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки площею понад 13 га вартістю 2,2 млн. грн. задоволено апеляційним судом Житомирської області у повному обсязі.
Так, рішенням Андрушівської райдержадміністрації у 2004 році передано громадянам у власність земельні ділянки (частки паю) загальною площею понад 13 га, на яких розташовані об’єкти археологічної спадщини — кургани, що поблизу с. Іванків.
Однак, ділянки передано з порушенням земельного законодавства, без проведення державної землевпорядної експертизи та погодження відповідними органами охорони культурної спадщини, оскільки кургани перебувають на державному обліку і відносяться до категорії пам’яток місцевого значення.
За принципової позиції органів прокуратури, в апеляційному порядку скасовано рішення районного суду про відмову у з ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 139 | Дата: 2015-11-06

 

 

Прокуратурою Лугинського району Житомирської області забезпечено виконання судового рішення, постановленого у справі за прокурорським позовом про розірвання договору оренди з ТОВ та повернення земельної ділянки площею 32 га державі.
Установлено, що у 2008 році між райдержадміністрацією та ТОВ укладено договір оренди земельної ділянки під розробку кар’єру строком на 17 років, що належить до земель запасу Великодивлинської сільської ради.
Однак, порушуючи вимоги Закону України «Про оренду землі» та умови договору, товариство протягом майже 3-х років не сплачувало орендну плату за землю, заборгувавши до місцевого бюджету близько 500 тис грн.
Наразі прокуратурою забезпечено виконання рішення господарського суду Житомирської області, договір оренди розірвано, земельну ділянку із щебеневим кар’єром вартістю понад 5 млн грн повернуто державі.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 143 | Дата: 2015-11-06

 

 

За позовом прокуратури області, судом скасовано протиправне розпорядження Житомирської райдержадміністрації та визнано недійсним державний акт на право власності ТОВ на 2 га землі.
Наразі, на виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду, державну реєстрацію права власності скасовано, землю повернено державі.
Установлено, що за договорами купівлі-продажу товариство набуло право власності на 2 га землі для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Глибочицької сільради.
У подальшому Житомирська райдержадміністрація протиправним розпорядженням змінила цільове призначення ділянки на землю комерційного призначення, на якій підприємство планувало побудувати автосалон та станцію технічного обслуговування.
За втручання прокуратури незаконну державну реєстрацію на право власності двох гектарів землі скасовано.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 162 | Дата: 2015-11-06

 

 

Прокуратурою Чуднівського району пред’явлено позов в інтересах держави до райдержадміністрації та приватної особи про визнання незаконними розпоряджень, розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки загальною площею 808,5 га.
Установлено, що Чуднівська райдержадміністрація у грудні 2011 року, порушуючи вимоги земельного законодавства, без проведення нормативно-грошової оцінки, передала жителю Одещини строком на 25 років землю вартістю 22,3 млн. грн. для створення фермерського господарства.
Однак, приватна особа не мала наміру створювати господарство, натомість передала усю орендовану землю в суборенду ТОВ «Аграрний фонд Терещенка».
Наразі позов перебуває на розгляді в суді.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 130 | Дата: 2015-11-06

 

 

Прокуратурою Брусилівського району подано до суду позов про визнання протиправним і скасування розпорядження райдержадміністрації, визнання недійсною додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки лісового фонду площею майже 275 га та повернення її з незаконної оренди.
Установлено, що у 2003 році розпорядженням голови райдержадміністрації приватному підприємству передано в оренду на 5 років землю лісового фонду вартістю майже 1 млн грн, що розташована на території Водотиївської сільської ради.
У подальшому, у 2008 році райдержадміністрацією безпідставно укладено додаткову угоду, змінено попередній договір від 2003 року та збільшено термін дії оренди землі на 49 років.
Таким чином, землю незаконно надано в оренду, оскільки, відповідно до закону, з 2006 року правом розпоряджатися землями лісового фонду наділена обласна державна адміністрація.
Наразі заявлений позов перебуває на розгляді у суді.

& ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 117 | Дата: 2015-11-06

 

 

На виконання рішення суду, прийняте за позовом прокуратури Андрушівського району, до комунальної власності Волицької та Антопільської сільських рад передано, відповідно, 3,3 га та 4 га землі, якій надано статусу відумерлої спадщини.
Йдеться про те, що після смерті місцевих жителів, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю, залишалася їхня спадщина — земельні ділянки площею 3,3 га та 4 га, що знаходилася поза межами зазначених сіл.
Однак, тривалий час — близько десяти років, земля загальною вартістю майже 210 тис. грн. не була ніким успадкована та залишалася безхазяйною.
Прокуратурою району вжито заходів представницького характеру, за результатами яких земельні ділянки визнано відумерлою спадщиною та передано до комунальної власності територіальних громад для використання та поповнення місцевих бюджетів.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 176 | Дата: 2015-11-06

 

 

За результатами розгляду позову прокуратури Романівського району, господарський суд Житомирської області зобов’язав сільськогосподарське фермерське господарство «Колос» повернути Садківській сільській раді самовільно зайняту земельну ділянку вартістю понад 100 тис грн.
Йдеться про те, що у травні 1997 року між Садківською сільською радою та СФГ «Колос» укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 6 га для вирощування сільськогосподарських культур.
Однак, незважаючи на закінчення терміну дії договору оренди ще у травні 2004 року, господарство більше десять років не повертало землі, продовжуючи протиправно нею користуватися.
За втручання прокуратури припинено незаконне користування 6 га землі вартістю понад 100 тис. грн.

 

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 217 | Дата: 2015-09-26

 

 

Прокуратурою Житомирської області пред’явлено позов до 39 осіб про витребування з незаконного володіння земельних ділянок лісогосподарського призначення загальною площею 10 га, які перебували у постійному користуванні Державного підприємства «Житомирський військовий лісгосп».
Установлено, що головою Житомирської райдержадміністрації, у 2010 та 2011 роках видано неправомірні розпорядження, на підставі яких 78 особам для ведення садівництва незаконно передано у приватну власність понад 10 га землі, яка перебуває у постійному користуванні ДП «Житомирський військовий лісгосп».
У подальшому, половина з них – 39 громадян, отримавши державні акти на землю, продали або подарували іншим особам належні їм на праві власності ділянки.
Таким чином, у порушення вимог Лісового та Земельного кодексів України, 10 га землі лісогосподарського призначення вибули з постійного користування ... Читати далі »

Категорія: Зелений контроль | Переглядів: 185 | Дата: 2015-09-26

 
« 1 2 3 4 ... 14 15 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |