Середа, 2018-06-20, 4:40 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Травень » 22 » Енергія вітряних ферм
11:54 PM
Енергія вітряних ферм

ВітрякиЕнергія, яка виробляється вітряними фермами, давно стала реальністю. Однак перед вченими стоїть ще маса питань. Одне з них — це сумнівна якість прогнозів погоди. Практично кожен помічав цю проблему, але при цьому мало хто відчував складнощі у зв’язку з нею. А ось енергетикам подібні помилки синоптиків можуть коштувати дуже дорого. Тому розробка і створення метеорологічного обладнання, яке може істотно збільшити ефективність роботи вітряних ферм, є однією з основних задач.

Незважаючи на здатність сучасного метеорологічного обладнання прогнозувати ймовірність настання вітряної погоди, воно не в силах точно визначити силу і швидкість майбутнього вітру. А між тим надмірне обертання вітряних турбін під час бурі може спровокувати перенапруження енергосистеми. Вдосконалення інструментів прогнозування здатне ефективно вирішити цю проблему.
Дослідники відділу Тихоокеанської північно-західної енергетичної національної лабораторії Берг і Роб Ньюсом вважають, для якісного прогнозування сили і швидкості майбутнього вітру вимірювання слід проводити на висоті близько 105 метрів — середня висота розміщення турбін — у той час як зазвичай подібні виміри проводяться на значно меншій висоті — близько 9 метрів. Тільки уявіть цю різницю!
Інструменти
Крім цього, на думку дослідників, в удосконаленні використання енергії вітру їм повинні допомогти кілька складних метеорологічних інструментів.
Одним з ключових засобів є NEXRAD — радарна метеостанція. Вона випромінює короткі імпульси радіохвиль, які повертаються назад після того, як вдаряються об краплі води або інші частинки, які присутні в повітрі. Потім комп’ютери аналізують сигнали, які повернулися назад, для визначення змін поведінки вітру поблизу радара і вітряної ферми.
Також використовується обладнання, спеціально призначене для вимірювання швидкості та напрямку вітру: радарний профайлер вітру. Як і NEXRAD, профайлер посилає радіохвилі, які повертаються назад, коли фіксують зміни вологості або температури повітря. Але в той час як NEXRAD сканує все за допомогою єдиного обертового радарного променя, профайлер відправляє три радіолокаційних пучка.
Іншим використовуваним інструментом є допплерівський содар (іноді його також називають акустичним радаром), який використовує звук замість радіохвиль. Високочастотні сигнали, які посилаються з регулярною послідовністю, відбиваються при змінах вологості і температури повітря. Така інформація допоможе дослідникам визначати характеристики вітру на більш низьких висотах, ніж це може дозволити профайлер.
І, нарешті, дослідники планують встановити ультразвукові анемометри. Кожен анемометр обладнаний шістьма крихітними мікрофонами і таймером, який призначений для переміщення звукових імпульсів від одного мікрофона до іншого. Крім вимірювання швидкості, анемометр також допомагає визначити напрямок вітру.
Користь і переваги розробки
В сукупності все це обладнання дозволить дослідникам отримати більш повне уявлення про те, як поведінка вітру впливає на роботу вітряних турбін.
Більше того, знання про силу і швидкість майбутніх поривів вітру дозволить диспетчерам завчасно вживати адекватних заходів щодо захисту енергосистеми від перенапруги. Крім цього, з введенням в дію нових метеорологічних інструментів стане можливим більш раціональний вибір місця розташування вітряних ферм з урахуванням максимально точних даних про вітровий режим в тій чи іншій місцевості.
На сьогоднішній день вже два промислові партнери співпрацюють з Бергом і Робом в дослідженні: компанії 3TIER (Сіетл, штат Вашингтон) і WindLogics (Санкт-Пол, штат Міннесота) допомогли вченим у визначенні та оцінці потенційних місць для вітряних ферм. Вони виступили у ролі консультантів і внесли свій внесок у з’ясування того, які дані будуть найбільш корисними при вивченні місця розташування.
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 548 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |