Понеділок, 2018-06-25, 11:28 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Жовтень » 23 » Як зменшуються площі «радіоактивного» лісу
7:13 PM
Як зменшуються площі «радіоактивного» лісу

Після Чорнобильської аварії більше 100 тисяч гектарів лісів, на півночі нашої області, опинились у небезпечній радіоактивній зоні, на цих територіях до цього часу заборонена будь — яка господарська діяльність, навіть відвідування забруднених лісів дозволяється лише за певних безпечних умов.


Але вони не залишилися без контролю, зараз ці радіоактивні лісові угіддя обслуговують два спецлісгоспи: Народицький та Овруцький, які були створені рівно 10 років тому. Зокрема, Овруцький спецлісгосп нині займає 41 тисячу гектарів поліських лісів, 10 тисяч із яких забруднені радіонуклідами. А втім, території радіоактивного лісу поступово зменшуються, тому що лісівники проводять ефективну реабілітацію забруднених угідь, поступово перетворюючи їх у придатний для відвідування і господарювання ліс.
-За останні роки ця робота помітно активізувалась, — розповідає директор д.п. «Овруцьке спеціалізоване господарство» Олександр Шевчук. — У цьому зацікавлені всі: і держава, і лісівники, і місцеве населення, адже за рахунок реабілітованих площ розширюються лісогосподарські території, а відповідно збільшуються фінансові ресурси і робочі місця, — зазначає Олександр Іванович.
Зрозуміло, що реабілітаційні роботи в лісі проводяться під безпосереднім керівництвом наукових працівників, як житомирських так і харківських. Вони проводять детальні обстеження територій, беруть контрольні проби деревини і грунту практично в кожному лісовому кварталі. Загалом, за 10 років діяльності Овруцького спецлісгоспу вже реабілітовано 20% раніше забрудненого лісу і можливо через 10— 30 років всі тутешні радіоактивні угіддя овруцькі лісівники зможуть повністю повернути до придатного виду.
З іншого боку, Овруцький спецлісгосп обслуговує значні території «чистого» лісу, де проводить планову лісогосподарську діяльність. Взяти до прикладу знаменитий Овруцько — Словечанський кряж, це територія Коптівського лісництва. Лісівники тут окрім всього займаються охороною, збереженням і відтворенням унікального ландшафту, подібний можна побачити хіба що в українських Карпатах. Цікаво, що на території Овруцького спецлісгоспу створені й природно — заповідні об’єкти, тут діють заказники місцевого значення «Бурутинський», «Кутнє», а також «Язьм-1» і «Язьм -2». Радіоактивність поступово зменшується, а заповідність, навпаки, збільшується,— зауважують лісівники.
Ясна річ, що економічні показники Овруцького лісгоспу мають певні особливості, адже чимало коштів «відволікаються» не на виробничу діяльність, а на реабілітацію забруднених угідь. І все ж підприємство не є збитковим. Приміром, у 2015 році тут навіть отримали 3,6 мільйони гривень чистого прибутку. Зараз Овруцький спецлісгосп працює на перспективу. Після повного «розблокування» забруднених лісових угідь, він зможе різко наростити виробництво і поліпшити фінансово— економічні показники. А поки що овруцьким лісівникам доводиться планомірно локалізовувати наслідки страшної техногенної катастрофи, 30-річчя якої будемо відзначати 26 квітня. Впевнено, зважено і поетапно відвойовують вони «забрані» радіацією лісові ресурси, повертаючи їх до придатного природного стану.

Категорія: Ліс | Переглядів: 227 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |