П`ятниця, 2018-06-22, 2:04 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Жовтень » 29 » Якщо ліс посаджений штучно,
4:33 PM
Якщо ліс посаджений штучно,

то він нічим не поступається дикому лісу, окрім жорстокого природного відбору, — стверджує директор ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» Володимир Салійчук. Розмову із ним веде наш кореспондент.


Салійчук: Сучасний ліс, як й інші рослини, потребує регулярного впливу людини, без цього виростити високопродуктивні дерева у великих обсягах дуже важко. Тому ми багато садимо нових лісонасаджень, таких як: сосна, дуб звичайний, береза, вільха.
Актуальним залишається і сприяння природному поновленню, навіть самозаліснені ділянки впорядковують наші лісівники. Є такі ділянки лісу, де не можна здійснити весь комплекс підготовчих робіт, то ми проводимо посадку дерев, виходячи із місцевих можливостей. Скажімо, в болотистих місцевостях висаджуємо вільху, як найбільш пристосовану до вологи породу.
Кор.: У цьому році скільки посадили дерев лісники лісгоспу АПК?
Салійчук
: Приблизно 90% нових насаджень здійснили наші працівники і лише 10% створила сама природа. Стихія диких насаджень поступово поступається плановим посадкам.
Кор.: Але ж той ліс, який самосівом з’явився, краще пристосований до хвороб, шкідників і кліматичних умов?
Салійчук
: Тому що він проходить природний відбір, в природі слабкі рослини не виживуть. А ми дерева садимо і потім їх доглядаємо, штучно регулюємо густину, зрілість дерев, захищаємо їх від шкідників і хвороб. Так само відрізняються свійські тварини від диких, хоча на прикладах лісу це не так помітно.
Природа себе відновлює за іншими правилами, більш жорстокими і зрозумілими. Не кожна насінина, що впала у ґрунт, в дикій природі зможе прорости і стати деревом. Але, якщо це їй вдається, то таке дерево є справді дуже міцним. Зате наші дерева, штучно засіяні, стають продуктивними за рахунок ретельного догляду, щоправда обходиться такий ліс для лісгоспу дорожче.
Кор.: А яке насіння краще використовувати для посадки?
Салійчук
: У нас є свої розсадники, ми самі заготовляємо насіння лісових культур і вирощуємо молоді пагони. Зрозуміло, що відбираємо насінини від здорових, адаптованих дерев, а за розсадниками проводимо ретельний догляд, захищаємо від шкідників і хвороб, підживлюємо.
Кор.: Пріоритет надаєте яким культурам?
Салійчук
: Це дуб звичайний і сосна звичайна. А береза і вільха на більшості лісових площ поновлюється сама. Ясна річ, дуб виростити найважче, тому він у загальному розрізі насаджень складає не більше 5%. Щонайменше половину лісу у нас займає сосна.

 


Кор.: І кожна порода, мабуть, це окрема сума затрат?
Салійчук
: Дешевше для лісгоспу обходиться природне поновлення, де ми лише сприяємо росту дерев, а не садимо їх. Більші фінансові і матеріальні ресурси витрачаються на лісовідновлення, як кажуть, з нуля. Щоб посадити 1 гектар молодого лісу на новій лісопосадці, треба затратити приблизно 50-70 тисяч гривень в залежності від окремих факторів. Левова частка таких витрат лягає на підготовку ґрунту, тому природне поновлення у декілька разів є дешевшим для економіки лісгоспу.
Але ми виходимо із оптимальних умов, і витрати все рівно несемо, тому що в лісі економити треба розумно, не забуваючи прислів’я: «Скупий часто платить двічі». За нинішній осінній сезон у ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» ми маємо посадити близько 50 гектарів молодого лісу, і вже більшу частину цієї роботи виконали.

Категорія: Ліс | Переглядів: 325 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |