Понеділок, 2018-06-18, 6:23 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Січень » 28 » Якщо земля надавалась у постійне користування
3:13 PM
Якщо земля надавалась у постійне користування

 

Питання: Як оформити землю, надану мені у 2000 році у постійне користування Садківською сільською радою, Житомирського району, для ведення особистого підсобного господарства,  якщо державний акт не виготовлявся?


Відповідь: Земельним кодексом на той час передбачалося можливість надання громадянам земельних ділянок у постійне користування, але громадяни мали обов’язково виготовити правовстановлюючі документи на ці ділянки.
Статтею 22 Земельного кодексу України в редакції 1992 року (чинного на той час) було встановлено, що право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Приступати до використання земельної ділянки, в тому числі на умовах оренди, до встановлення меж цієї ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує право користування землею, забороняється.
Тобто, Ви на підставі рішення сільської ради мали звернутися до землевпорядної організації, замовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування та отримати державний акт на право постійного користування землею. Оскільки Ви цього не зробили, то права на земельну ділянку Ви не набули і зазначене рішення не надає Вам права на оформлення земельної ділянки.
У жовтні 2001 року було прийнято новий Земельний кодекс України, який набув чинності з 01.01.2002 року. Пунктом 1 Перехідних положень цього Кодексу встановлено, що рішення про надання в користування земельних ділянок, а також про вилучення (викуп) земель, прийняті відповідними органами, але не виконані на момент введення у дію цього Кодексу, підлягають виконанню відповідно до вимог цього Кодексу. При цьому з 2002 року громадяни не можуть отримувати земельні ділянки у постійне користування, а, отже, виконати рішення сільської ради 2000 року про передачу Вам у постійне користування земельної ділянки вже було неможливо. Отримати ж документ, який посвідчує право власності на земельну ділянку, Ви не могли раніше і на сьогодні теж не можете, оскільки рішенням ради Вам земельна ділянка була надана у постійне користування, а не у власність.
До 2013 року земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту розпоряджалися районні державні адміністрації, а з 2013 року — територіальні органи земельних ресурсів.
Отже, Вам необхідно звернутися до Головного управління Держ­земагентства у Житомирській області та отримати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, після чого Головне управління має затвердити таку документацію та прийняти рішення про передачу Вам у власність цієї земельної ділянки.
Юридичний відділ
Головного управління 
Держземагенства в області.

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 368 | | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |