Середа, 2018-06-20, 4:39 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Жовтень » 24 » Кількість землевласників зростає, сума орендної плати також, —
12:30 PM
Кількість землевласників зростає, сума орендної плати також, —

стверджує заступник начальника відділу Держземагентства у Романівському районі Василь Поліщук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.

Поліщук: У 2012 році відділом Держземагентства у Романівському районі прийнято від громадян 3426 заяв: це витяги, перехід права власності на земельну ділянку, реєстрація державних актів та реєстрація договорів оренди. Видано в цьому році 664 державних акти на право власності на землю, а значить – в районі з’явилося 664 нових землевласників.
Кор.: Отже, сумарна кількість власників землі в районі ще збільшується?
Поліщук: Збільшується переважно через появу спадкоємців на пай, йдуть до нас і ті громадяни, які раніше навіть не брали участі у жеребкуванні при розподілі паїв. Більшість із них, хоч із запізненням, але стають повноправними землевласниками. Бо в район все більше заходять агроінвестори і платять власникам паїв гарні гроші. Люди побачили свою вигоду і йдуть в органи земельних ресурсів, щоб дооформити право власності на пай. 
А такі відомі компанії, як «Нібулон», «Полонне-агро», ТОВ «Камінське», СТОВ «Печанівське», СТОВ ім. Богдана Хмельницького, СТОВ «Сатурн» платять високу орендну плату, не менше від вартості паю 5%, 6% або 8%.
Кор.: А є такі, що й не платять взагалі?
Поліщук: Є, на жаль, і такі. У нас є великі господарства, які ще у 2008 році позаключали договори оренди, це ТОВ «Романів-агро», а також ТОВ «Дністер-агро». Перший рік вони ще платили орендну плату, а за останні 3 роки і землю не обробляють, і орендну плату не платять. Тому власники паїв ініціюють розірвання раніше укладених договорів із цими компаніями в судовому порядку.
Кор.: А договори оренди на скільки заключаються в середньому в районі?
Поліщук: Як правило, такі угоди заключаються на 5, 7 або 10 років. На більше поки що не хочуть.
Кор.: Самі договори оренди землі ви реєструєте у відділі? Кажуть, що зараз агрокомпанії придумали такі складні і заплутані умови оренди, що власники паїв можуть взагалі втратити свою землю після закінчення терміну оренди?
Поліщук: Такі спроби були. Але ми до процедури реєстрації договорів оренди землі відносимося дуже серйозно, і якщо в них непрозорі умови або дискримінаційні пункти, то спеціалісти відділу Держкомзему їх не реєструють. Ми все детально перечитуємо, часто повертаємо договори на доопрацювання, а власникам земельних паїв роз’яснюємо їх права і застерігаємо їх від можливих юридичних казусів, щоб потім вони не залишилися без землі.
Кор.: А як сплачується в цьому році орендна плата, її обсяги збільшились?
Поліщук: Ще рік не завершився, але ми відстежуємо тенденції і бачимо, що вона в цьому році буде більшою. В порівнянні з минулим роком орендна плата вже збільшилась майже на 1 млн. грн. Більш точні цифри будуть в кінці року.
Категорія: Земля | Переглядів: 543 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |