Середа, 2018-05-23, 0:38 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Консультації, роз’яснення, поради

Відповідно до ст.250 Податкового кодексу, якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації.
Тобто, суб’єкти господарювання, у тому числі новостворені, які не мають об’єктів обчислення екологічного податку не повинні подавати до відповідних контролюючих органів заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.
Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відход ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 133 | Дата: 2016-12-19

 

Житомирська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє наступне. У разі використання автономних систем опалення, суб’єкти господарювання є платниками екологічного податку за фактичний обсяг забруднюючих речовин, які утворюються і викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (незалежно від наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення).


Платники екологічного податку складають окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком) податкові декларації екологічного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 (далі — податкова декларація) та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів фіскальної служби за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення.
Суми ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 159 | Дата: 2016-12-19

 

 

Житомирська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що відповідно до ст. 255 Податкового кодексу України рентна плата за спеціальне використання води не справляється:
— за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку;
— за воду, що використовується для протипожежних потреб;
— за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів;
— за воду, що використовується садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами);
— за воду, що забирається для реабілітації, лікування та оздоровлення реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів;
— для потреб гідроенергетики &md ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 142 | Дата: 2016-12-19

 

Надання пільг щодо сплати земельного податку для юридичних осіб передбачено статтею 282 Податкового кодексу України.
Від сплати земельного податку звільняються:
— санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;
— громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків су ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 130 | Дата: 2016-10-23

 

Орендна плата за землю — це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі (ст. 21 Закону України від 06 жовтня 1998 року №161-XIV «Про оренду землі»).


Тобто орендна плата за землю — це відшкодування (компенсація) отриманої, або такої, що буде отримана, послуги з оренди землі (плата за можливість користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі).
Отже, операція з надання земельної ділянки в оренду згідно з договором оренди землі для орендодавця є об’єктом оподаткування податком на додану вартість та оподатковується у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Разом з тим, пп.197.1.21 ст.197 Податкового кодексу України встановлено, що звільняється від оподаткування податком на додану вартість орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власност ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 156 | Дата: 2016-10-23

 

Запроваджено погодження проектів землеустрою за екстериторіальним принципом
Урядом прийнято рішення стосовно реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Проект запустять з 1 жовтня 2016 року.


Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 31 серпня 2016 №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою затверджено Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності по ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 148 | Дата: 2016-10-23

 

 

Згідно ст. 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».


Відповідно до Перехідних положень Закону України «Про оренду землі» (N 161-XIV від 06.10.1998 року) Громадяни — власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) до виділення їм у натурі (на місцевості) земельних ділянок мають право укладати договори оренди земель сільськогосподарського призначення, місце розташування яких визначається з урахуванням вимог раціональної ор ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 341 | Дата: 2015-12-27

 

 

Відповідно до норм ст. 121. Земельного кодексу України право на безоплатне отримання із земель державної або комунальної власності земельних ділянок, у межах граничних норм, мають всі громадяни України.


Отже, згідно до ст. 281. Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:інваліди першої і другої групи;фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм (п.281.2.ст. 281. По ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 218 | Дата: 2015-12-27

 

 

З 10 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», внесені пунктом 3 розділу I Закону України від 9 квітня 2015 року № 325-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді».


Так відповідно до вимог Закону, митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо— та пиломатеріалів за умови подання експортером разом з іншими нео ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 166 | Дата: 2015-11-27

 

 

Відповідно до статті 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності — юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.


Не є платниками плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задов ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 207 | Дата: 2015-11-27

 
1 2 3 ... 6 7 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |