Четвер, 2018-06-21, 11:46 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Консультації, роз’яснення, поради

 

З 10 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», внесені пунктом 3 розділу I Закону України від 9 квітня 2015 року № 325-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді».
Так відповідно до вимог Закону, митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо— та пиломатеріалів за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами, сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.
Законом встановлено, що сертифікати про походження лісоматеріалів та виг ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 158 | Дата: 2015-11-06

 

 

Міністерством фінансів України наказом від 17.08.2015 р. №715 затверджено нову форму Податкової декларації екологічного податку та 9 додатків до неї. В новій формі звітності передбачене місце для зазначення кодів забруднюючих речовин та відходів. З цією метою затверджено кодифікатори забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та скидаються у водні об’єкти, а також відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (додатки 7, 8, та 9).
Наказ набрав чинності з 25 вересня поточного року.
Нагадаємо, що відповідно до п.46.6 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набувають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Тобто, звітність за ІІІ квартал ц ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 176 | Дата: 2015-11-06

 

 

Відповідно до статті 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.


Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земель у межах населених пунктів проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Згідно статей 20, 23 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Без витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, громадяни не в ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 197 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

У 2015 році у Житомирській області власниками права на земельну частку (пай) згідно держаних актів на право власності на земельну ділянку та свідоцтв на право власності на земельну ділянку земельну частку (пай), на початок 2015 року укладено 173087 договорів оренди земельних часток (паїв). Площа земель, переданих в оренду становить 85,4 тис.га.


Власниками земельних часток (паїв) укладено договорів оренди з відсотком орендної плати: до 3% — 7027 (4,1%); від 3% і більше — 166060 (95,9%).
Згідно змін і доповнень внесеними Законом України від 28.12.2014 року № 71-VII до Податкового кодексу України статтею 288 передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Як відомо, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які у ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 269 | Дата: 2015-05-28

 

 

Відповідно ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
— викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
— скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
— розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарю­вання);
... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 237 | Дата: 2015-05-28

 

Огляд змін, що відбулись у земельному законодавстві внаслідок прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)»


05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.02.2015р. № 191-ІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» (далі Закон № 191-УІІІ). Головною метою цього Закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність до правового поля ЄС.

Цим Законом спрощується процедура започаткування та ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання, підвищується рівень захисту прав інвесторів, удосконалюється ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 232 | Дата: 2015-05-28

 

 

Стаття 33 Закону України «Про оренду землі» об’єднує два випадки пролонгації договору оренди.
Частиною 1 статті 33 цього закону передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.
Реалізація зазначеного переважного права на поновлення договору оренди можлива лише за умови дотримання встановлених цією нормою певної процедури і строків (частини 2-5 цієї статті).
Частиною 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачена інша підстава поновлення договору оренди, а саме: у тому разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у по ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 268 | Дата: 2015-04-23

 

 

З 01.01.2013 року державні акти  на право власності на земельні ділянки (дублікати державних актів) не видаються.
Разом з тим, повідомляємо, що з 12.02.2014 року введено в дію новий Порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868.
Відповідно до п. 48 Порядку у разі втрати державного акта на право власності на землю, реєстрація якого проведена до 1 січня 2013 року, для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, заявник подає органові державної реєстрації прав:
1) завірену в установленому порядку органом, що видавав документ, копію примірника втраченого документа;
2) оголошення про втрату документа у регіональних друкованих засобах масової інформації за місцем розташування земельної ділянки ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 233 | Дата: 2015-03-25

 

 

Внесеними змінами до Податкового кодексу України  Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» окремі платежі трансформовано у рентну плату.
Так, відповідно з 1 січня цього року рентна плата складається з рентної плати за:
- користування надрами для видобування корисних копалин;
- користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
- користування радіочастотним ресурсом України;
- спеціальне використання води;
- спеціальне використання лісових ресурсів;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафто­проводами та  нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
Платники, об’єкти оподаткування, бази оподаткування та ставки рентної плати у 2015 році ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 298 | Дата: 2015-03-25

 

 

З 2013 р. істотно змінився порядок зміни цільового призначення земельної ділянки, який залишається актуальним також і в 2015 році. В цій статті ми розглянемо найбільш поширений випадок зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства (ОСГ) на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
З 01.01.2013 р. набули чинності Закон України «Про державний земельний кадастр» та положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заборони зміни цільового призначення земельної ділянки у випадку її невідповідності детальному плану території та/або плану зонування території. З 21.03.2013 р. втратила чинність Постанова Кабінету міністрів, якою було раніше затверджено Порядок зміни ціль ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 302 | Дата: 2015-02-25

 
« 1 2 3 4 ... 6 7 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |