Середа, 2018-06-20, 4:41 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Консультації, роз’яснення, поради

 

Згідно норм Податкового кодексу платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
При обчисленні земельного податку у 2015 році слід врахувати, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, діє на рівні 2014 року.
Звертаємо увагу, нормативну грошову оцінку земель станом на 1 січня 2015 року за 2015 рік необхідно індексувати на коефіці ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 226 | Дата: 2015-02-25

 

 

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII внесено зміни до статті 240 Податкового кодексу, яка визначає платників екологічного податку. Платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
- р ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 242 | Дата: 2015-02-25

 

 

Питання: Як оформити землю, надану мені у 2000 році у постійне користування Садківською сільською радою, Житомирського району, для ведення особистого підсобного господарства,  якщо державний акт не виготовлявся?


Відповідь: Земельним кодексом на той час передбачалося можливість надання громадянам земельних ділянок у постійне користування, але громадяни мали обов’язково виготовити правовстановлюючі документи на ці ділянки.
Статтею 22 Земельного кодексу України в редакції 1992 року (чинного на той час) було встановлено, що право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Приступати до використання земельної ділянки, в тому числі на умовах оренди, до встановлення меж цієї ділянки в натурі (на місц ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 369 | Дата: 2015-01-28

 

 

Запитання: Чи можливо одержати безоплатно у власність земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності поза межами населеного пункту для ведення особистого селянського господарства, якщо на ній розташована господарська будівля, яка перебуває в мене у власності?


Відповідь: Відповідно до норм статті 81 Земельного кодексу України (далі — Кодекс) громадяни набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», згідно якого землі державної та комунальної власно ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 258 | Дата: 2014-12-24

 

 

Запитання: З якого моменту спадкоємець земельної ділянки має право вимагати від орендаря сплатити орендну плату?
Відповідь:
Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Статтею 16 згаданого Закону передбачено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.
Згідно із частиною четвертою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Ч ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 440 | Дата: 2014-12-24

 

 

Використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем коду 9015 за товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності, яка використовується під час виконання топографо-геодезичних робіт, регламентується Порядком використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.1998 р. № 1075 (далі — Порядок).
До зазначеної товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності належать прилади та інструменти, які використовуються в геодезії, топографії, картографії або нивеліруванні, в тому числі електронні (код 9015 80 910).
Відповідно до п. 2 Порядку, апаратура супутникових радіон ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 428 | Дата: 2014-12-24

 

 

Статтею 40 Земельного кодексу України встановлено, що громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.


Відповідно до частини першої статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 249 | Дата: 2014-11-26

 

 

Статтею 141 Земельного кодексу України, встановлено, що підставами припинення права користування земельною ділянкою є: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом; в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій; г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; д) систематична несплата земельного податку або орендної плати; е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці; є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.
Статтею 143 Земельного кодексу України передбачені підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку, яке здійснюється у судовому порядку. Згідно із ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 256 | Дата: 2014-11-26

 

 

Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051, Порядку адміністрування Державного земельного кадастру, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 грудня 2012 року № 836, наказу Державного агентства земельних ресурсів України «Про визначення адміністратора Державного земельного кадастру» від 27 грудня 2012 року № 685, Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» здійснює адміністрування Державного земельного кадастру в органах Державного агентства земельних ресурсів України по всій території України та у місцях розташування об’єктів, які забезпечують функціонування Дер ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 876 | Дата: 2014-10-29

 

 

Фахівці Житомирської ОДПІ повідомляють, що платниками збору є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів або від первинних чи інших водокористувачів, та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до статті 326 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють даний Збір та Збір для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а Збір за спеціальне використання води для потреб водного транспорту — починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
Водокористувачі, яким ви­дано дозволи на спеціальне водо­кори­стування та які здійснюють постачання води іншим водокористувачам, щороку до 20 січня подають контролюючим орг ... Читати далі »

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 242 | Дата: 2014-10-29

 
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |