Середа, 2018-06-20, 4:41 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Консультації, роз’яснення, поради

Державна податкова інспекція у м. Житомирі повідомляє, що Законом України від 22 грудня 2011 року № 4235-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» змінено розміри ставок окремих податків та зборів, а саме:
З 01 січня 2012 року змінено розмір ставок плати за користування надрами для видобування корисних копалини (збільшено на 11,3 відс.), зокрема:
— титанової руди з 3,59 грн. на 3,99 грн.,
— торфу з 0,53 грн. на 0,59 грн.,
— мінеральної (лікувальної) води для зовнішнього використання лікувальними закладами з 8,51 грн. на 9,47 грн.,
— прісної підземної води з 8,04 грн. на 8,95 грн.,
— сировина піщано-гл ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 799 | Дата: 2012-02-22

 

Запитання: Житловий будинок побудований на землях лісництва за межами населеного пункту. Куди справляється плата за землю — в сільську раду чи в лісництво? Чи включати цю ділянку в довідку для нарахування субсидій та допомогу на дітей?

Відповідь: Відповідно до статей 65 та 69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить і плата за землю, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування…
Отже, плата за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів та за їх межами, зараховується до бюджету відповідної міської, селищної чи сільської ради.
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 569 | Дата: 2012-01-25

 

Державний акт на право власності на земельну ділянку виданий 14 листопада 2005 року на двох осіб по 1/2 частці кожному. Один із співвласників помер. Оформити спадщину за таких умов можна лише у судовому порядку?

Відповідь: У цьому випадку частка, яка успадковується, визначена, а , отже, свідоцтво про право на спадщину спадкоємцю (спадкоємцям) може бути видано і без  рішення суду. При цьому зазначаємо, що відповідно до статті 86 Земельного кодексу України земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням частки кожного з учасників спільної власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність).
Право спільної власності на землю посвідчується державним актом на право власності на землю.
< ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 993 | Дата: 2012-01-25

 

Чи можна передавати в оренду земельну ділянку, надану для ведення особистого селянського господарства, зокрема, сільськогосподарському товаровиробнику?

Відповідь: Взагалі, враховуючи вимоги Закону України «Про особисте селянське господарство», безпосереднє використання земельної ділянки за таким цільовим призначенням здійснюється лише фізичною особою. Тому земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства може бути передана в оренду її власником лише фізичній особі.
Сільськогосподарський товаровиробник є суб’єктом підприємницької діяльності, а , отже, орендувати таку земельну ділянку не може.
Разом з тим, земельна ділянка, отримана у власність громадянами України при паюванні земель колективної власності з цільовим призначенням «д ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 1968 | Дата: 2012-01-25

 

Запитання: Чи можна нині за однією заявою отримати безкоштовно у власність земельні ділянки для обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд, а також для ведення особистого селянського господарства, й отримати один державний акт?

Відповідь: Частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, міської державної адм ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 716 | Дата: 2012-01-25

 

Відповідь: Якщо земельні ділянки для особистого підсобного господарства, а також для обслуговування житлового будинку та господарських будівель і споруд, право власності на які посвідчено одним державним актом, успадковуються іноземним громадянином, то навіть за відсутності кадастрових номерів такому громадянину видається свідоцтво про право на спадщину, а вже при зверненні до територіального органу Держкомзему про реєстрацію переходу права власності на земельні ділянки від спадкодавця до спадкоємця, таким громадянином буде замовлено дві технічні документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку, кожній земельній ділянці буде присвоєно окремий кадастровий номер та видано громадянину два окремих державних акти на право власності на земельну ділянку. При цьому, відповідно до частини четвертої статті 81 Земельного кодексу України, земельну ділянку для ведення особи ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 593 | Дата: 2012-01-25

 

Відповідь: Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року №449 «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» (із змінами) встановлено, що раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.
Однак, відповідно до статті 132 Земельного кодексу України угоди про перехід права власності на земельну ділянку повинні містити:
а) назву сторін (прізвище, ім’я та по батькові громадянина, назва юридичної особи); ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 552 | Дата: 2012-01-25

 

Згідно з даними Мінжитлокомунгоспу України ми утворюємо в нашій країні щорічно десятки мільйонів тонн твердих побутових відходів до складу яких, входять такі основні компоненти: харчові відходи — 35-50 %, папір і картон — 10-15, вторинні полімери — 9-13, скло — 8-10, метали — 2, текстильні матеріали — 4-6, дерево — 1, будівельне сміття — 5, інші відходи — 10%. Показники утворення відходів в середньому становлять 250 кг/рік на душу населення, а у великих містах досягають 330-380 кг/рік відповідно і мають тенденцію до зростання.

Гори сміття все ростуть і ростуть. Україна ризикує потонути у відходах, яких на сьогодні накопичилось понад 35 млрд. тонн, а площа сміттєзвалищ складає вже понад 165 тисяч гектарів (приблизно в п’ять раз більша за площу держави Маль ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 1181 | Дата: 2012-01-18

 

Картопляна мільКартопляна міль (Lepidoptera, Gelechiidae) —  небезпечний шкідник картоплі. Рослини-живителі — картопля (бульби і вегетативна частина), томати,  баклажани,  тютюн, перець, паслін, дурман, беладона, фізаліс та інші дикорослі пасльонові. Найбільше міль ушкоджує  картоплю.  Бульби,  які  були пошкоджені  гусеницями  погано  зберігаються,  сильніше  уражуються хворобами, втрачають товарний вигляд і якість. Плоди томатів зазнають незначного пошкодження, але за відсутності ласої для гусениць кормової рослини, томати також ушкоджуються.

Поширення: Походить  картоп ... Читати далі »
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 2441 | Дата: 2011-12-24 | Коментарів (1)

 

Суб’єкти господарської діяльності, які використовують автономну систему опалювання адміністративних, торгових, складських та інших приміщень, мають об’єкт оподаткування  екологічним податком.  При згорянні палива утворюються забруднюючі речовини, які викидаються в атмосферне повітря, що згідно статті 242 Податкового кодексу України  є об’єктом оподаткування екологічним податком.   Тому суб’єкти господарської діяльності, при  використанні автономних систем опалювання повинні обчислювати, нараховувати і сплачувати до бюджету екологічний податок, а також надавати податкову звітність.  Крім того,  на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря необхідно отримати спеціальний дозвіл, що передбачено Законом України від 16.10.92 № 2707 «Про охорону навколишнього середовища».
Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 582 | Дата: 2011-12-16

 
« 1 2 ... 5 6 7
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |