Понеділок, 2018-06-25, 11:31 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Листопад » 27 » «Кванта – ЛЧ» переорієнтовує ринки і напрямки
11:12 AM
«Кванта – ЛЧ» переорієнтовує ринки і напрямки

 

Це сучасне, високотехнологічне підприємство на околиці Володарська-Волинського з’явилося 3 роки тому, як добре прорахована і вдала інвестиція. Лише розвідані залежі місцевих гранітів, габро і лабрадоритів «надихнули» тодішніх власників «Кванта — ЛЧ» на довготривалу роботу і чітку перспективу, тому в спорудження нового каменепереробного комплексу були задіяні багатомільйонні капіталовкладення.


Завод оснащений сучасним обладнанням: це 8 фрез ріжучих, 2 напівавтомати для полірування, є 4 каменеколи для виготовлення бруківки і плитки. Але й цю техніку доведеться найближчим часом замінити, тому що з’явилася ще новіша і ще технологічніша.
Зараз сюди на переробку звозяться граніти і лабродорити, практично, з усієї області: із Покостівки і Василівки Житомирського району, Дідкович і Межирічки Коростенського району та деяких інших відомих родовищ.
Важко навіть перерахувати види готової продукції, яку тут випускають: це, насамперед, гранітна плитка різних модифікацій, бруківка різних форм і розмірів, пам’ятники, вази, фігурні вироби. В цілому, зараз на комплексі переробляється 1,5 — 2 тисячі кв. метрів каменю в місяць, а можуть переробляти до 3 тисяч — при повному завантаженні виробничих ліній.
Директор П.П. «Кванта — ЛЧ» Микола Ренкас каже, що торік підприємству довелося різко переорієнтовувати ринки збуту, адже раніше майже всю продукцію «Кванта — ЛЧ» відправляло в Крим, а з 2015 року вона реалізовується переважно в Україні. І проблем із «місцевими» замовленнями зараз підприємство не відчуває. Щоправда, вікно у Європу всерівно доведеться «прорубати», тому що країни Прибалтики, Молдова і Польща проявляють все більшу зацікавленість до володарсько-волинських гранітів. Але для цього потрібно «підтягнути» стандарти, встановити надсучасне європейське обладнання, підвищити окремі параметри якості. Вже зараз на підприємстві виготовляють так звані євроблоки, але потрібно вдосконалювати їх обробку. Та втім, вихід на європейські ринки вже не за горами.
Тому першочергове завдання — замінити обладнання на більш сучасне, європейське; вже закупили італійську лінію обробки каменю, запросили кваліфікованих фахівців для її монтажу. Заступник директора Юрій Осіпов певен, що зробити це в умовах безперервного виробництва буде не легко, але необхідно. А без сучасних технологій «прорватися» на західні ринки просто не можливо, — переконує головний виробничник підприємства.
За останні 3 роки на підприємстві створено 110 нових робочих місць, які отримали стабільну роботу і не малу, по мірках району, заробітну плату, в середньому, 5 тисяч грн. на місяць. Регулярну допомогу отримують і «підшефні» місцеві громади: Володарсько-Волинська, Рижанська та Радицька, де розміщені основні виробничі підрозділи «Кванта — ЛЧ». Допомагають і коштами і матеріалами, а сумарно ця допомога за 2015 рік вже склала 80 тисяч гривень.
Тут створили, по суті, безвідходне виробництво. Всі відходи переробляються і населення охоче закуповує їх для домашніх будівельних потреб. На підприємстві також встановлена система зворотнього водопостачання, є власні відстійники і очисні споруди, відпрацьована вода не попадає в навколишнє середовище, а проходить повторний замкнутий цикл.


П.П. «Кванта — ЛЧ» має також власний готель і їдальню. Всі працівники проходять необхідні навчання із техніки безпеки, їм видається спецодяг і харчування. Підприємство знаходиться на околиці Володарсько-Волинського, тому власний готель на 20 окремих номерів рідко пустує, тут розміщаються гості, іногородні спеціалісти, а при необхідності і місцеві працівники. Є тут і своя котельня, тому в цехах тепло і взимку.
У свою чергу, влада Володарсько-Волинського району всіляко сприяє залученню інвестицій в економіку району. Перший заступник голови Володарсько-Волинської райдержадміністрації Віталій Римар також задоволений роботою П.П. «Кванта — ЛЧ»:
«Підприємство це сучасне і потужне. Варто уважніше придивитися тут і до організації праці,— каже він. Сам процес відрегульований, як годинник, в цехах ніхто просто так не ходить, і, як кажуть, без діла, не сидить, весь персонал зайнятий на виконанні поставлених завдань. Тут висока продуктивність праці, її організація і, відповідно, мотивованість працівників. Кожен знає, що, як і коли йому робити. На жаль, не на кожному підприємстві це зараз побачиш»,— стверджує перший заступник голови Володарсько – Волинської РДА.
Зрозуміло, що таких інвесторів у Володарсько-Волинському районі шанують і, ясна річ, завжди чекають. Вони можуть розраховувати тут на всебічне сприяння і допомогу від влади.

Категорія: Надра | Переглядів: 351 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |