Середа, 2018-05-23, 0:40 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Ліс

Нині на території нашої області діють два спецлісгоспи: Овруцький і Народицький. Статус «спеціалізованих» вони отримали через те, що до їх складу входять території, забруднені радіонуклідами у 1986 році, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.


Зокрема, загальна площа Овруцького спеціалізованого господарства зараз  становить трохи більше 41 тисячі гектарів, третина цієї території вражена радіонуклідами і господар ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 117 | Дата: 2018-02-28

 

Різкі кліматичні зміни несуть все більші загрози довкіллю. У нас першими удар глобального потепління відчули лісові угіддя, через щорічну посуху і навалу шкідників вже стали всихати цілі масиви дерев. За приблизними підрахунками,  лише в системі «Житомироблагролісу» зараз пошкоджено  30 тисяч гектарів угідь. Найбільше всихає сосновий ліс, причому сам процес всихання дерев відбувається досить швидко: спочатку з’являються руді верхівки дерев, затим, за місяць-два шкідники з’їдають стовбур з гілками. Потім вони перелітають на інші здорові лісові угіддя і ця «процесія» може тривати безперервно.


Головний лісничий ДП «Коростишівський лісгосп АПК» Віктор Градовчук стверджує, що сучасна «лісова бюрократія» не дозволяє опер ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 96 | Дата: 2017-10-21

 

Лісівники нині найбільше переймаються цивілізованим відпочинком на природі. І це зрозуміло, адже стихія «дикого розгулу» часто наносить непоправну шкоду природі взагалі, і лісовим угіддям, зокрема. Тому, в лісі все більше з’являється  впорядкованих рекреаційних зон, де може одночасно перебувати декілька десятків відпочивальників,  стає більш актуальним і сімейний відпочинок на природі. Лісопідприємства   Житомирщини  вкладають у цей важливий соціальний проект все більше коштів і матеріальних активів.


... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 194 | Дата: 2017-08-22

 

У Словечанському держлісгоспі створено 5 окремих рекреаційних куточків, де для відпочинку на природі зроблено все необхідне: криті бесідки зі столами, мангали і навіть дитячі гойдалки. Відведено окремі місця для розведення вогню і приготування їжі.


—    Плануємо також в деяких рекреаційних центрах добудувати дитячі майданчики, — розповідає головний лісничий ДП «Словечанське лісове господарство» Тарас Содолинський. – Щоб поряд була пісочниця, дерев’яні іграшки, різні гойдалки, щоб сім’ї, які виїздять на природу, могли зайняти своїх дітей активними формами відпочинку. При цьому, ми враховуємо думку місцевих жителів, які вносять свої пропозиції щодо створення місць відпочинку у лісі. Беруться до уваги також особливості місцевості і ландшафту; якщо скажімо поблизу є чиста водойма, то ми там додатково створюємо місця для риболовлі і навіть невеликі пляжі, - зазначає головний лісничий держлісгоспу.
... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 220 | Дата: 2017-04-19

 

ДП «Бердичівське лісове господарство» займає майже всю південну частину області. І тут, за останніми даними лісовпорядкування, росте 36 основних лісоутворюючих порід. Окрім цього, на території лісгоспу нараховується ще декілька десятків так званих кущових та супутніх  видів дерев. Сучасне лісовідновленняу лісостеповій зоні має свої особливості.


- Зрозуміло, що ми надаємо перевагу у вирощенні високопродуктивним породам, - розповідає головний лісничий ДП «Бердичівське лісове господарство» Григорій  Івасюк.  – Зараз у пріоритеті дубові і букові насадження, за останнє десятиліття площі дуба у нас збільшилися на 20%. Раніше була, я ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 220 | Дата: 2017-02-24

 

Лісосировина сьогодні у дефіциті через свою дешевизну, зрозуміло. І поки тривають політичні дебати відносно того, відміняти мораторій на  експорт «лісу-кругляка»  чи ні, лісівники мають посилювати технічні можливості власної деревообробки. Фахівці вказують на те, що найбільш радикального технічного переоснащення потребують лісові господарства об’єднання «Житомироблагроліс», оскільки вони утворилися приблизно 15 років тому. Розуміючи ситуацію, деякі із них почали різко нарощувати власний технічний потенціал.


Взяти до прикладу Д.П. «Дзержинський лісгосп  АПК». Цьогоріч у його  структурі з’явився новий підрозділ – автотранспортний парк, а на околиці Романова  будується ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 218 | Дата: 2016-11-28

 

Після Чорнобильської аварії більше 100 тисяч гектарів лісів, на півночі нашої області, опинились у небезпечній радіоактивній зоні, на цих територіях до цього часу заборонена будь — яка господарська діяльність, навіть відвідування забруднених лісів дозволяється лише за певних безпечних умов.


Але вони не залишилися без контролю, зараз ці радіоактивні лісові угіддя обслуговують два спецлісгоспи: Народицький та Овруцький, які були створені рівно 10 років тому. Зокрема, Овруцький спецлісгосп нині займає 41 тисячу гектарів поліських лісів, 10 тисяч із яких забруднені радіонуклідами. А втім, території радіоактивного лісу поступово зменшуються, тому що лісівники проводять ефективну реабілітацію забруднених угідь, поступово перетворюючи їх у придатний для відвідування і гос ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 215 | Дата: 2016-10-23

 

Меркантильний підхід.

Чим далі в ліс, тим більше ми його сприймаємо меркантильно. Рубати дрова, збирати гриби і ягоди, розпалювати багаття під час відпочинку,- ми звикли до того, що лісові угіддя мають служити для задоволення наших корисливих потреб. Але ж ліс був і залишається місцем проживання для багатьох тисяч диких звірів, пташок, плазунів, мільйонів комах та інших живих істот.

Тому вчені, екологи, прості природолюби все більше переконують, що ліс – це не лише дерева, а складна екосистема із незбагненними для нас переплетіннями живих істот і організмів. Хто, коли і як цікавився долею жучків, пташок, мурах, які мільйони років мешкають серед кущів і дерев і  вже не одне тисячоліття страждають від людської зневаги і хижацько-споживацького меркантилізму. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 379 | Дата: 2016-09-28

 

Лісівники звикли розраховувати більше на власні сили. ДП «Олевське лісове господарство» взяло напрям на зміцнення власної переробної бази деревини, переоснащення діючих переробних ліній. Для цього нещодавно закупили нову німецьку лінію і будуть виготовляти різноманітні пиломатеріали. На експорт планують відправляти не ліс-кругляк, а оброблену деревину. 


— Продавати пиломатеріали наполовину вигідніше, а ніж деревосировину, стверджує директор ДП «Олевське лісове господарство» Олександр Бондарчук. – На внутрішньому ринку також вигідніше продавати оброблену деревину. Тепер у нас буде працювати 2 лінії переробки, плануємо встановити нові сушильні камери. Хочемо охопити, так би мовити, власною переробкою хоча б половину того, що заготовляємо, - зазначає директор держлісгоспу. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 218 | Дата: 2016-09-20

 

Історія створення нашого підприємства складна, цікава і трохи сумна. Як відомо  після аварії на ЧАЕС спочатку був створений  ДП «Овруцько- Народицький спецлісгосп» на базі колишньої  Норинської гідро -  лісомеліоративної станції.  Тоді до складу підприємства  ввійшли найбільш забруднені радіацією лісові угіддя Овруцького та Народицького районів, зрозуміло, що господарська діяльність підприємства велась у складних умовах.  Враховуючи територіальні,  економічні та екологічні складнощі, у квітні  2006 році відбулась масштабна реорганізація, в результаті якої утворились  два спец лісгоспи : ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»» і ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство» . 10 років швидко минули, Овруцький спец лісгосп поступово розв ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 343 | Дата: 2016-08-30

 
1 2 3 4 5 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |