П`ятниця, 2018-05-25, 5:51 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Ліс

Як відомо, майже всі колишні колгоспні ліси, деякі лісополоси 15 років тому перейшли у підпорядкування лісгоспів АПК об’єднання «Житомироблагроліс».


Зокрема, ДП «Радомишльський лісгосп АПК» зараз охоплює 12,5 тисяч гектарів таких лісів. Вони, як правило, розкидані по всьому району невеликими клаптиками, а піски, болота і галявини – невід’ємна частина таких лісових масивів. І все ж працівникам комунальних лісгоспів вдалося впорядкувати «приколгоспні» ліси, оновити їх структуру, створити міцну матеріально-технічну базу.

— Проблема і в тому, що всі наші ліси не об’єднані в один масив, чималі частини їх відокремлені, а точніше відмежовані один від одного (так склалося географічно), - розповідає директор ДП «Радомишльський лісгосп АПК» Сергій Грушко. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 252 | Дата: 2016-08-26

 

 

Це тільки на перший погляд ліс росте сам по собі і не потребує значних зусиль і допомоги людини. Ясна річ, лісові угіддя — не зернова нива, де всі процеси підпорядковані вимогам агроконтролю. У лісі, як і раніше, основний рушійний фактор — сама природа, але й вона останнім часом є надто нестійкою і мінливою.


Тому ростити ліс стає важче і дорожче, адже зростає число ризиків і загроз. І зовсім нова загроза — посуха, яка ослаблює захисні можливості рослин і дерев. Лісівники б’ють на сполох, адже страждають зараз не лише вікові дерева, а й сіянці, вони часто гинуть від неймовірної спеки і потребують більш ретельного догляду. Скажімо, лісівники Коростенського лісгоспу АПК не один рік працюють над тим, як удосконалити систему профілактичних заходів, ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 205 | Дата: 2015-12-27

 

 

До 2014 року в нашій області промисловим виробництвом лісових ягід по суті не займався ніхто, навіть в переліку сільськогосподарських робіт такий вид не фігурував в інформаційних зведеннях.
У 2010 році на околиці Барвинівки Новоград-Волинського району були започатковані роботи із закладання першої плантації садової ягоди сіро-блакитного відтінку, а вже через три роки було зібрано перший її рясний врожай.
За попередніми підрахунками інвестор – ТОВ «БЕТЕК» в реалізацію цього масштабного проекту вклав щонайменше 4 млн. дол.
А взагалі ця ягода має декілька назв, тому що в неї багато близьких родичів і вони одного виду. Одні її називають чорницею лісовою, інші – лохиною, дехто – садовими буяхами. Але точна її назва – щиткова чорниця. Вона штучно виведена в Америці і ніколи ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 264 | Дата: 2015-11-27

 

 

Дочірнє підприємство «Червоноармійський лісгосп АПК» веде лісогосподарську діяльність на території 4 адміністративних районів області: Житомирського, Черняхівського, Червоноармійського і Володарсько – Волинського, це територія загальною площею – 34 тисячі гектарів. 


Це потужне, багатопрофільне підприємство є найбільшим роботодавцем і платником податків: зараз тут працює 175 чоловік, а в скарбницю держави щорічно сплачується понад 4 мільйонів гривень податків і зборів. Динаміка росту основних показників тут також стабільно – позитивна, хоча саме лісо підприємство відносно молоде. У 2000 році цей новостворений лісгосп об’єднав колишні низькопродуктивні колгоспні ліси в єдиний лісовий масив, де ростуть переважно лист ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 211 | Дата: 2015-11-27

 

 

Ліс — наше національне багатство і найкраще місце для відпочинку. І це не слова високої патетики, а справжня реальність, тому що ліси ми відвідуємо безкоштовно, за гриби, ягоди, березовий сік теж, як правило, не платимо. А чим віддячуємо? Купами сміття, незагашеними вогнищами і зламаними деревами.


Найбільше страждають від «сучасного» гіперактивного відпочинку приміські ліси, де під «напругою» майже кожен квадратний метр. Скажімо, малинські ліси одночасно і «приобласні», і «пристоличні», тому й несуть подвійне рекреаційне навантаження.
Ми побували у ДП «Малинський лісгосп АПК». Загальна площа цього лісопідприємства становить 29 тисяч 434 га, воно межує із лісами Київської області, Народицького, Коростенського та Радомишльського районів. «Розкиданість» лісових угідь не така велика, як, скаж ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 234 | Дата: 2015-11-06

 

 

Наш кореспондент веде розмову із лісничим Ольшанського лісництва ДП «Дзержинський лісгосп АПК» Ігорем Бучком.
Кор.: Ігорю Дмитровичу, людина все більше намагається встановити свої «порядки» у лісових угіддях, замінити породи на більш цінні, заліснити неугіддя, болота, галявини?
Бучко
: У природі немає поняття «цінні» і «нецінні» породи, це придумала людина для того, щоб штучно регулювати структуру сучасного лісу. А в дикому лісі панує один закон — це штучний відбір, де виживає сильніший, адаптований до місцевих кліматичних умов.
Скажімо, в Ольшанському лісництві ростуть переважно листяні ліси, це традиційні породи: вільха, береза, осика, тополя. Береза, дуб і ясен займають поки що незначну частку в структурі наших лісів.
Кор.: А чи можливо розширити площі більш цінних порід?
Бучко: Це наша головна мета, але зробити це швидко і прост ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 168 | Дата: 2015-11-06

 

 

ДП «Дзержинський лісгосп АПК» – потужне лісогосподарське підприємство, яке веде діяльність практично у всіх напрямках сучасного лісовиробництва, а також у сфері охорони та захисту лісових ресурсів. Наш кореспондент зустрівся із директором Дзержинського лісгоспу АПК Іваном Мельником напередодні професійного свята лісівників та записав із ним розмову.


Мельник: Підприємство завершує 3 квартал 2015 року з прибутками і стабільною роботою всього колективу. Реалізація лісопродукції сягає щомісячно не менше 3 млн. гривень, половина її відправляється на експорт. Експортуємо в більшості дрова паливні, а товарну деревину продаємо на внутрішньому ринку.
Структурно до складу лісгоспу входять 5 лісництв, які розміщені в 5 адміні ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 289 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Ліс для нашої області — не лише безцінний природний ресурс, а по суті, невичерпне джерело для задоволення потреб населення у їжі, оздоровленні, виробництві, робочих місцях, надходження в бюджет.


Окрім цього, він зменшує негативний вплив різних хімічних забруднень, захищає ґрунт від ерозії, сприяє стоку води, дає величезну естетичну насолоду під час перебування на його широких просторах.
Як це не дивно, сучасний лісовий ресурс все більше потребує і від нас сприяння, регулювання і допомоги, хоча ми знаємо, що ліс само відновлювальна і саморегулююча екосистема.
У Коростишівському районі ліси займають більше 20 тисяч гектарів землі, це величезний конгломерат і переплетіння інтересів довкілля, виробництва і відпочинку, тугий вузол яких поклик ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 234 | Дата: 2015-07-29

 

 

стверджує директор ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» Петро Курильчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Курильчук: В цьому році кліматичні умови нам сприяли, і ми рано і вдало розпочали лісокультурну кампанію ще з березня місяця. Вже висадили майже 150 га молодих дерев і провели доповнення лісових культур на площі 113,5 га. В цілому, заплановані показники лісопосадки цього річ у нас збільшені на 125%. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 250 | Дата: 2015-05-28

 

 

На території нашого лісгоспу мисливське господарство працює автономно. 5 років тому, ми віддали в оренду 10 тисяч гектарів угідь мисливському клубу «Рись» і 5 тисяч гектарів мисливському клубу «Житниця». І на цих 15 тисячах гектарів організовано діє мисливське господарство. Поки що ми знаходимо порозуміння: і лісники, і мисливці працюють скоординовано, і лісовий ресурс при цьому не страждає.


Сучасне мисливське господарство потребує щорічних капіталовкладень, адже воно не є прибутковим, як дехто думає. Я знаю, що витрати одного із мисливських клубів складають 40 тисяч гривень на місяць, що включає: заготівлю кормів для тварин, паливні витрати та зарплату декількох штатних працівників. А за рік потрібно витратити близько 0,5 мільйона гривень. Навіть, продаючи ліцензії на відстріл, вони ці витрати окупити не можуть. Тому, працюють лише ентузіасти, любителі природи і мисливства. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 284 | Дата: 2015-04-23

 
« 1 2 3 4 5 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |