П`ятниця, 2018-05-25, 5:54 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Ліс

 

 

стверджує начальник мисливської дільниці ДП «Городницьке лісове господарство» Микола Сергійович Шевчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Шевчук: У лісах, довкола Городниці, водиться багато різної звірини. З основних видів мисливських тварин тут розповсюджені: лось, козуля, кабан, заєць-русак. Це найбільш поширені види, на які у відповідні періоди за відповідними правилами дозволено полювання.
Кор.: Олень є?
Шевчук:
Олень є, 20 голів у Дзержинському лісництві нарахували. Але лось, звичайно, переважає, його налічується більше 100 голів, козулі європейської маємо близько 500, кабана — 182, зайця нарахували 354 голови.
Кор.: Як Ви так точно змогли їх порахувати?
Шевчук:
Кожен рік ведемо перелік основних видів мисливських тварин. Сучасне мисливське впорядкування передбачає 5 видів переліку мисливських тварин. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 297 | Дата: 2015-03-25

 

 

Сучасне ведення лісового господарства на нашому підприємстві спрямоване, насамперед, на підвищення продуктивності лісів, покращення санітарного стану деревостанів, посилення захисних, клімато-регулюючих та інших корисних функцій лісів.


Наразі, у держлісгоспі діє комплекс заходів, починаючи від збору лісового насіння та закінчуючи заготівлею стиглого лісу.
Минулорічні завдання по створенню лісових культур, лісгосп виконав ще в період весняної лісокультурної кампанії. Було проведено посадку лісових культур на площі 249 га при за планованому — 200 га, крім того, проведено природного поновлення на площі 206 га.
Для забезпечення населення новорічними ялинками, створено:
8,1 га плантацій ялини, де висадили 42,8 тисяч штук посадково ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 277 | Дата: 2015-02-25

 

 

Олевський лісгосп АПК – це 34 тисячі гектарів густих лісів, де, окрім дерев, проживають сотні видів тварин, тисячі рослин і незліченна кількість птахів, комах, плазунів. У нас водяться і рідкісні види – ведмеді, олені і рисі. Все це величезне господарство дикої природи обслуговують наші лісівники.


 Але, згідно діючого законодавства, комунальні лісгоспи у своєму лісі не мають ніяких адміністративних повноважень. Якщо ми, скажімо, виявили в лісі браконьєрів, то повинні викликати лісову охорону сусіднього державного лісгоспу, і тільки вони мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Зрозуміло, що сучасне лісове законодавство потрібно вдосконалювати таким чином, щоб і комунальні лісгоспи набули право бути повноправними ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 248 | Дата: 2015-01-28

 

 

Підприємство «Житомироблагроліс» системно готується до передноворічного сезону. 
У грудні у лісівників роботи більшає так, що й спати ніколи.
Насамперед, ми заготовляємо ялинки і сосни для реалізації населенню на своїх плантаціях. У нас створені спеціалізовані пункти продажу поблизу наших лісництв і контор лісгоспів. Є в нас і пересувні торгові пункти, які мобільно доставляють новорічні ялинки у місця масових замовлень і на ринки.


З іншого боку, керівництвом «Житомироблагролісу» розроблені заходи протидії браконьєрству і самовільним порубкам лісових насаджень. Щоб попередити випадки нецивілізованої заготівлі хвойного молодняка, у кожному лісгоспі створені мобільні рейдові групи, які працюють разом із працівниками екологі ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 295 | Дата: 2014-12-24

 

 

 

стверджує головний лісничий ДП «Малинський лісгосп АПК» Василь Сидоренко. Розмову із ним веде наш кореспондент.
Сидоренко
: В лісах Малинського лісгоспу АПК переважають хвойні насадження — це сосна звичайна. Листяні насадження: вільха, береза, осика, дуб, тополя займають лише третину наших площ. І можна казати, що нам в цьому плані повезло, адже сосна на ринку завжди у попиті. І ціна сьогодні за 1 куб. м ділової деревини сягає півтисячі гривень. Зрозуміло, що тільки дуб коштує дорожче, але в нас його небагато, близько 30 гектарів, і ми його навіть не ріжемо.
Кор.: Але ж лісівники регулюють процес лісовідновлення?
Сидоренко
: Це більше залежить від кліматичних умов і ґрунтів, а не лісівників. Скажімо, в тих місцях, де ріс граб, можна виростит ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 261 | Дата: 2014-12-24

 

 

Ємільчинський лісгосп АПК я очолив у жовтні 2006 року, тоді він був значно менший, до його складу входило всього 2 лісництва: Ємільчинське і Барашівське. Пізніше до лісгоспу приєдналося Сербівське лісництво, а в 2007 році, за ініціативи керівництва Ємільчинського району, нам виділили ще 13 тисяч гектарів занедбаних угідь, які вже й так позаростали лісом і чагарникам. Тепер наш лісгосп вже має площу 43305 гектарів.А 13 тисяч гектарів новоприєднаних земель ми поступово освоїли і засадили продуктивним лісом. Щоправда понесли при цьому великі затрати, а фінансову вигоду отримаємо через 50 років, мабуть. На повне впорядкування цілинних земель довелося витратити близько 600 тисяч гривень, і нам допомогло наше обласне об’єднання «Житомирагро ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 343 | Дата: 2014-11-26

 

стверджує директор дочірнього підприємства «Олевський лісгосп АПК» Ігор Гайченя. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Гайченя: Я переконаний, що весь Олевський район може обійтися без споживання газу. У нас для його заміщення є достатньо дров і торфу. Зараз в Олевську населення і комунальні заклади переважно опалюються газом від централізованих котелень. Добре, що лікарні в райцентрі переведені на тверде паливо, школи також взяли напрямок на споживання дров.
Кор.: А чи вистачить всім дров?
Гайченя
: Думаю, проблем в цьому не буде. Ліміти для шкіл району ми вже забезпечили. У нашому лісгоспі АПК ліси, як кажуть, «відрубні», колишні колг ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 295 | Дата: 2014-10-29

 

то він нічим не поступається дикому лісу, окрім жорстокого природного відбору, — стверджує директор ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» Володимир Салійчук. Розмову із ним веде наш кореспондент.


Салійчук: Сучасний ліс, як й інші рослини, потребує регулярного впливу людини, без цього виростити високопродуктивні дерева у великих обсягах дуже важко. Тому ми багато садимо нових лісонасаджень, таких як: сосна, дуб звичайний, береза, вільха.
Актуальним залишається і сприяння природному поновленню, навіть самозаліснені ділянки впорядковують наші лісівники. Є такі ділянки лісу, де не можна здійснити весь комплекс підготовчих робіт, то ми проводимо посадку дерев, виходячи із місцевих можливостей. Ска ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 316 | Дата: 2014-10-29

 

 

Територія Соболівського лісництва густо вкрита лісами, проте якихось рідкісних, реліктових дерев у нас немає. Тут здебільшого ростуть поширені на Поліссі породи дерев: дуб, сосна, береза, вільха.
Дуб займає високу планку в ієрархії лісу, він надзвичайно міцний і стійкий до негативних проявів сучасних кліматичних умов. Але до зрілого віку росте він дуже довго, це практично від 50 до 100 років. У нас є свої насадження молодого дуба, у спеціальному розсаднику вирощуємо дуба черешчатого і повністю забезпечуємо свої потреби.
Лісова охорона збирає восени жолуді, ми їх прикопуємо на зиму, а весною висаджуємо у розсаднику і маємо свій адаптований посадковий матеріал.
А ще цієї осені плануємо розвести насіння дуба червоного, будемо створювати його молоді насадження. Є ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 315 | Дата: 2014-10-29

 

 

На початку нового тисячоліття проблеми збереження життєвого середовища людства прийняло глобальний характер, зачіпаючи інтереси всіх народів Землі. Нині людство планети прийшло до визнання того, що інтенсивне використання біоресурсів і лісових ресурсів в тому числі, вступає в постійно зростаюче протиріччя з життєвими інтересами сьогоднішнього і майбутніх поколінь людства.


Вчені, спеціалісти, екологи, державні діячі починаючи з 60-х років минулого століття, враховуючи зростаючу стурбованість світової громадськості станом біосфери, розробили цілий ряд програм і документів, один із них «Концепцію про біорізноманіття», яку розробила ООН, Україна підписала в 1992 році.

Відповідно до даної Концепції Україна розробила Національну програму збереження біологічного та ландшафтного різноманіття України на період до 2015 року, програму «Ліси України» на 2002-2015 роки. Цією програмою визначено необхідність вдосконалення системи ведення та основні напрями розвитку лісового господарства.

... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 705 | Дата: 2014-09-18

 
« 1 2 3 4 5 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |