П`ятниця, 2018-05-25, 5:53 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Ліс

Всі пам’ятають, що лісгоспи АПК в області створені на базі колишніх колгоспних лісів в 2000 році, наш — не є виключенням.

Площа Малинського лісгоспу АПК на сьогодні складає майже 25 тисяч гектарів. Це велика територія, де росте більше тисячі різних рослин, дерев і кущів, водиться багато звірів, птахів, плазунів, комах і т.п. Сам по собі ліс швидко засмічується, заростає дикоростучими кущами, травою, бур’янами. Треба за ним доглядати, постійно впорядковувати територію і прибирати лісове сміття.


У лісовому господарстві немає спеціальних комунальних служб, а всякого непотребу у лісі більшає. І зрозуміло, що смітять тут найбільше не звірі, а люди, які люблять пікніки, шашлики та риболов ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 336 | Дата: 2014-09-18

 

 

До складу ДП «Дзержинський лісгосп АПК» входить 5 адміністративних територій: ліси Бердичівського, Любарського, Чуднівського, Баранівського і Романівського районів. Площі дуже розкидані і транспортні витрати надто великі, адже вся територія лісгоспу — 24,5 тисячі гектарів. Зрозуміло, що поліська частина (Баранівський і Романівський райони) більш лісиста, а перехідна зона (Чуднів, Любар, Бердичів) має менші площі лісів, і всі вони переважно листяні.


Всі знають, що ми зараз обслуговуємо колишні колгоспні ліси, які розкидані клаптиками між полями, болотами і галявинами, і така «мозаїка» по суті у кожному районі. Скажімо, у нас у Бердичівському районі всього 3 тисячі гектарів лісу, але він розкиданий невеликими шматочками по всі ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 293 | Дата: 2014-07-23

 

 

Посухи при сьогоднішньому глобальному потеплінні далеко не рідкість. Саме вони різко підвищують вірогідність займань сухої трави і листя. Лісівники в таку пору, як кажуть, не сплять, це в прямому і переносному значенні цього слова.


Відповідно до наказу Житомирського держлісгоспу в Березівському лісництві організоване цілодобове чергування відповідальних осіб, забезпечено безперебійний зв’язок між черговим, державною лісовою охороною і керівництвом лісництва й держлісгоспу.

Інша проблема — чим і як гасити пожежу. В лісництві облаштований спеціальний пункт для пожежного інвентаря, є там мотопомпа, лопати, багри. У нас є спеціальні цистерни з водою ємністю 3 тони, є пожежні водойми, є ранцеві обприскувачі і люди, які навчені гасити вогонь.

Але пожежі, як відомо, самі виникають рідко, їх здебільшого провокує необачність людей. Район у нас приміський, тому в лісі щодня перебувають сотні відпочивальників. З ними й доводиться проводити основну роботу. Ми виділили їм спеціальні місця для відпочинку, своєрідні рекреаційні центри, облаштовані бесідками та протипожежними засобами. ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 307 | Дата: 2014-06-26

 

 

В Тригірському лісництві створено значний заповідний фонд, і це зрозуміло, адже природні ландшафти обабіч Денишів недарма називають «Житомирською Швейцарією».


Є в нас заказник — «Вікові дуби», що поблизу греблі знаходиться, там ми огородили і охороняємо дерева, яким більше ніж 570 років. Цей заказник ми зараз ретельно охороняємо як від пожеж, так і від людей, які часом проникають скрізь огорожу.
Є в нас і заповідник — «Замок Терещенків», ми поки що охороняємо залишки того, що залишилося від будівель, хоча зараз багато говориться про відновлення цієї історично-архітектурної пам’ятки. А поки що до замку приїздить багато людей, які цікавляться історією нашого краю.
І третій наш заказник розмістився вздовж ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 338 | Дата: 2014-05-25

 

 

1 січня 2013року в Олевському держлісгоспі запроваджено електронний облік деревини. І тепер кожне дерево, яке зрізується, маркується чипом із спеціальним штрих-кодом, і ми можемо чітко бачити весь рух цієї колоди аж до відправлення споживачу. Це зроблено для того, щоб посилити контроль за використанням лісосировини і запобігти розкраданню лісу.

 


Всі знають, що в Олевському районі зараз найбільше налічується приватних пилорам, і раніше чимало лісу надходило на такі пилорами нелегально. Тепер це зробити стало набагато складніше, адже кожне зрізане дерево «чипується», а якщо на пилорамі виявляємо «нечиповані дерева», значить вони крадені, іншого бути не може.
З іншого боку ця нова технологія теж недешево нам обійшлася, адже тр ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 301 | Дата: 2014-05-25

 

 

Олевський держлісгосп розташований на півночі Українського Полісся. Його ліси виконують екологічну, соціальні та економічні функції. Аналізуючи стан роботи державного підприємства «Олевське лісове господарство» можна сміливо говорити, що наша лісова галузь перебуває в стані систематичного розвитку та вдосконалення. Слід відзначити, що обсяг реалізованої продукції за 2013 рік проведено 47720 тис.грн., в тому числі промислової продукції 10149,5 тис.грн., декоративного матеріалу 72,8 тис.грн., ялинок новорічних 273,0 тис.грн. Темп росту до відповідного минулого року складає 110,3%.


Чисельність штатних працівників лісгоспу 370 чол., середньомісячна заробітна одного штатного працівника — 3226 грн., що у відповідності до 2012 ро ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 315 | Дата: 2014-04-25

 

Старі, стиглі дерева необхідно зрізати, як би це комусь не було сумно чи навіть неприємно. Ми жнемо стигле жито, а потім сіємо знову, зрізуємо дорослу кукурудзу, соняшник і т.п. І ні в кого це не викликає подиву або невдоволення.


Але ж ліс — це такі ж рослини, тільки більші, перезрілі треба зрізати, а на їх місці висаджувати молоді пагони. Скажімо, вік стиглості сосни зараз складає 70 років, дуба — близько 100-120 років, в залежності від категорії. І ми такий ліс маємо вирубати для потреб народного господарства, а на місці старого висадити молодий ліс.
Зараз на території державного підприємства «Житомирське лісове господарство» триває лісокультурна кампанія. Заплановано в цьому році лісовідновлення на площі 205 гектарів, в т. ч. посадка лі ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 313 | Дата: 2014-04-25

 

 

Вже розпочалася лісокультурна кампанія і в нашому лісгоспі. Зараз висаджуємо молоді дерева на зрубах, вже проведено 15 гектарів лісопосадки в Корощинському лісництві, частково— у Копищанському, приступили до весняної посадки у Кишинському і Сущанському лісництвах.


В цьому році нам треба засадити молодняком 88 гектарів лісових угідь. Окрім цього передбачено природне лісовідновлення на площі 165 гектарів, запроектована також посадка новорічних лісових ялинок на 4-х гектарній території та посів молодняка у лісовому розсаднику на площі 0,73 гектари для вирощення власного посадкового матеріалу основних лісоутворюючих порід.
Переважаючі породи в олевських лісах – це сосна звичайна і дуб черешчатий. Добре прижилась на наших поліських ґрунтах береза повисла ... Читати далі »

Категорія: Ліс | Переглядів: 443 | Дата: 2014-03-27

 

Наш кореспондент Володимир Васильчук бесідує із головним лісничим ДП «Городницьке лісове господарство» Леонтієм Михайловичем Валінкевичем.

Валінкевич: Всі породи дерев мають свої особливості і ринкову цінність, але є й такі, що століттями домінують на Поліссі. Наприклад, сосна — це прадавній абориген в нашому лісі, і вона дуже високопродуктивна. Дуб ми культивуємо також давно, і в нас є одне лісництво, де ґрунти дозволяють вирощувати його багато.
Із швидкоростучих дерев також вирощуємо модрину. Раніше ми організували експериментальні насадження, а тепер маємо цілі плантації цього унікального і продуктивного дерева. І це правильний напрямок, адже з 1 гектара модрини Городницьке лісове господарство заготовляє до 1 тисячі м куб. лісо ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 346 | Дата: 2014-02-27

 

В нашому лісгоспі налагоджена система роботи із цивілізованої реалізації ялинок в новорічні свята.  Всі лісництва визначили торгівельні майданчики, де вже продаються новорічні красуні, а головний із них – знаходиться в центрі с. Городниця. Його належним чином обладнано, огороджено та електрифіковано.

Ми провели масову рекламну кампанію, оповістили жителів довколишніх населених пунктів про те, де, як і за скільки можна законно придбати молоду ялинку або сосну. Більш активно в цьому місяці ми працюємо із оптовими покупцями, які приїздять до нас навіть із інших областей України. Лісопідприємство планує до кінця року реалізувати близько 8 тисяч новорічних ялинок на загальну суму 400 тисяч гривень. Дуже багато у нас покупців зараз із півде ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 342 | Дата: 2013-12-27

 
« 1 2 3 4 5 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |