П`ятниця, 2018-05-25, 5:54 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Ліс

Треба на основі як штучних так і природних методів лісовідновлення», — стверджує головний лісничий ДП «Коростенський лісгосп АПК» Олександр Миколайович Лісовець. Розмову із ним веде наш кореспондент.

Лісовець: Цієї весни посадили 88 гектарів лісових культур, таку ж площу маємо засадити до кінця осені. Під природне поновлення заліснено природним шляхом ще 137 гектарів. Отож, загалом, в цьому році в Коростенському лісгоспі АПК з’явилося 313 гектарів нових лісових насаджень.
Кор.: А скільки вирубуєте?
Лісовець: Все, що ми зрубали, відразу і заліснюємо, плюс природне заліснення, і в підсумку – висаджуємо більше, чим вирубується.
Кор.: Але ж природне заліс ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 353 | Дата: 2013-12-26

 

Після реорганізації в структуру Червоноармійського лісгоспу АПК ввійшли 5 лісництв: Пулинське, Курненське, Черняхівське, Житомирське, Володарсько-Волинське, які географічно розміщені в 4 районах області.

Якщо говорити про продуктивні породи лісу, то картина буде приблизно такою: в Житомирському лісництві переважають хвойні насадження, в Пулинському і Черняхівському росте в основному сосна і вільха, у Володарсько-Волинському лісництві є чимало листяних дерев, а в Курненському є дуб і ясен, а також трохи сосни.
Вся площа лісгоспу складає 34 321 гектари. За 10 місяців цього року рубки догляду та вибіркові санітарні рубки проведені на площі 173,5 гектари, суцільні санітарні рубки – на площі 76,4 ге ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 387 | Дата: 2013-11-29

 

Територія нашого лісгоспу АПК досить об’ємна і налічує 24 тисячі 498 гектарів, об’єднує 4 лісництва: Меленівське, Коростенське, Ушомирське і Горщиківське. Це колишні колгоспні ліси, розкидані шматками по всьому Коростенському району. Ми проводимо заготівлю і реалізацію деревини, переважно у круглому вигляді, більше половини якої експортується за кордон. Переробкою лісу практично не займаємося через її низьку рентабельність. Ось така, на перший погляд, проста економічна складова нашої повсякденної діяльності.

За місяць ми реалізовуємо лісосировини більше чим на 1 млн. гривень, до 1,5 млн. гривень. У нас працює трохи більше ста чоловік, і середня зарплата по лісгоспу становить 3 тисячі гривень. Ми значно розширили виробництво, врегулювали ціни, збільшили обсяги реалізації. Цей рік вперше за останній час вже працюємо без заборгованості і по зарплаті, і по податках та зборах. Левову частку прибутків тратимо на оновлення та розширення виробництва, закупку лісової лісогосподарської техніки. ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 460 | Дата: 2013-10-26

 

стверджує головний лісничий ЖОКАП «Житомироблагроліс» Василь Савченко. Розмову із ним веде наш кореспондент.

Савченко: Комунальне підприємство «Житомироблагроліс» створене, як відомо, у 2000 році. Із перших місяців роботи ми почали займатися активним лісовідновленням, і вже провели його на площі 21 673 гектари, і, зокрема, цьогоріч вже висадили лісові культури майже на 2 тисячах гектарів. Зараз проводимо ретельний догляд за молодими лісами. Також створили власні лісорозсадники, де на постійній основі вирощуємо посадковий матеріал, який забезпечує наші потреби лісовідновлення на тих площах, де відбулися планові рубки зрілого лісу.  ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 376 | Дата: 2013-10-26

 

Наш кореспондент бесідує із провідним інженером державного підприємства «Малинське лісове господарство» Тетяною Михайлівною Кравчук.

Кор.: Ми звикли до того, як хворіє людина, то звертається до лікарів, якщо хворіють тварини, є ветеринарна медицина. А як бути деревам в цьому випадку?
Кравчук: Рослини і дерева також хворіють. Їх хвороби теж небезпечні і підступні. Скажімо, чотири роки тому ми помітили новий тип усихання сосни. Спочатку обстежили ці дерева, але ніяких зовнішніх пошкоджень ми не знайшли. Потім таких хворих дерев ставало все більше, і ми звернулися за допомогою до науковців. ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 1061 | Дата: 2013-10-26

 

Ліс – це цілий світ, наповнений життям! Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. Працівники лісу, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету.

Сьогодні стало доброю традицією святкувати День працівників лісового господарства в третю неділю вересня.
Якщо повернутися до історії, то відомо, що важко проходило наше становлення. Відсутність матеріально-технічної бази, приміщень, транспорту, технічної документації, а головне – фахівців лісової галузі.
Змінювалися назви, статути підприємств, їх структури, але на сьогоднішній день можу із гордістю сказати, що ми все-таки створили підприємство, яке веде лісове господарство на високому рівні.
Спочатку створення до складу ЖОКАП «Житомироблагроліс» входило 24 підприємства. За роки діяльності для оптимізації виробничого процесу дочірніх підприємств, скорочення невиробничих витрат підприємство «Житомироблагроліс» провело реорганізацію деяких дочірніх підприємств, шляхом з’єднання та створення великих, конструктивно працюючих підприємств.  ... Читати далі »
Категорія: Ліс | Переглядів: 894 | Дата: 2013-09-26

 

Дочірнє підприємство «Словечанський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» створено в 2000 році на базі Овруцького міжгосподарського лісгоспу, для ведення лісового господарства на землях лісового фонду колективних сільськогосподарських підприємств Овруцького району, які реформувалися.

Структура лісу
Ліси лісгоспу нерівномірно розміщені на території всього Овруцького району і складаються із 693 окремих контурів. Протяжність територій з півночі на південь становить близько 60 км, а із заходу на схід – 90 км.
Загальна площа земель лісового фонду ДП «Словечанський лісгосп АПК» становить 72 069 га. Це найбільший лісгосп в області.
До складу лісгоспу входить 7 лісництв:
Бігунське лісництво – 9 490 га;
Словечанське лісництво – 10 372 га;
Слобідське лісництво – 12 925 га;
Овруцьке лісництво – 13 237 га;
Гладковицьке лісництво – 12 957 га;
Рокитнянське лісництво – 8 928 га;
Перебродське лісництво – 4 160 га.
Категорія: Ліс | Переглядів: 1670 | Дата: 2013-09-26

 

РибинськийНа порозі весна, а значить і весняна лісокультурна кампанія. В цьому році плануємо засадити лісом більше 1 тисячі гектарів нових територій та організувати ретельний догляд за лісопосадками. Ми садимо більше лісу ніж вирізаємо, освоюємо і малопродуктивні площі, і на місці кущів і чагарників з’являються молоді хвойні і дубові ліси. Зрозуміло, що стиглу деревину вирубуємо, відповідно до планових завдань. А кінцевий результат всієї багатогранної роботи працівників «Житомирагролісу» - реалізація лісової продукції.

Є певні особливості діяльності нашого комунального підприємства, адже воно створене на базі колишніх колгоспних лісів. Надто довго доводилося нам впорядковувати все це раніш занедбане господарство, приводити його до сучасних стандартів лісокористування. Нам багато чого вдалося зробити: встановити чіткі межі землеволодінь, закупити сучасну техніку, залучити грамотних спеціалістів, поліпшити матеріально-технічну базу лісгоспів. Тим більше, що декілька років тому нашим лісгоспам було виділено у користування орієнтовно 20 тисяч гектарів непридатних сільгоспугідь, і цю «цілину» нам також довелося приводити до норм сучасного лісокористування, а кошти для цього ми звичайно використовували власні. Ці площі ми також засадили лісовими культурами, подекуди провели реконструкцію насаджень, затратили на це мільйони гривень, а вигоду отримаємо можливо через років 50, коли цей ліс виросте.
Категорія: Ліс | Переглядів: 888 | Дата: 2012-02-04

 

Лісова сфера – це складне переплетіння багатьох інтересів: економічних, екологічних, природоохоронних. «Головне тут – дотримуватися певних балансів, щоб ці інтереси не шкодили довкіллю»,- стверджує директор ДП «Радомишльський лісгосп АПК» Сергій Володимирович Грушко. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.

Грушко: Загальна площа «Радомишльського лісгоспу АПК» складає 12 257 гектарів. Тут ростуть переважно хвойні та листяні породи дерев, такі як: сосна, береза, вільха і дуб, хоча ми останнім часом регулюємо нові насадження, віддаючи перевагу промисловим видам деревини. Погано лише те, що лісгоспи АПК, як правило, мають розкидані шматками території, адже формувалися вони на основі колишніх колгоспних лісів.
Кор.: У Вас чітко встановлені межі земле- і лісоволодінь? 
Грушко: На всі площі є державні акти, встановлено межі всіх трьох лісництв лісгоспу: Вишевицького, Забілоцького, Потіївського.
Категорія: Ліс | Переглядів: 581 | Дата: 2012-02-03

 
« 1 2 3 4 5
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |