Субота, 2018-06-23, 8:29 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Вересень » 26 » Ліс – це багатство і окраса природи
3:25 PM
Ліс – це багатство і окраса природи

Ліс – це цілий світ, наповнений життям! Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. Працівники лісу, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету.

Сьогодні стало доброю традицією святкувати День працівників лісового господарства в третю неділю вересня.
Якщо повернутися до історії, то відомо, що важко проходило наше становлення. Відсутність матеріально-технічної бази, приміщень, транспорту, технічної документації, а головне – фахівців лісової галузі.
Змінювалися назви, статути підприємств, їх структури, але на сьогоднішній день можу із гордістю сказати, що ми все-таки створили підприємство, яке веде лісове господарство на високому рівні.
Спочатку створення до складу ЖОКАП «Житомироблагроліс» входило 24 підприємства. За роки діяльності для оптимізації виробничого процесу дочірніх підприємств, скорочення невиробничих витрат підприємство «Житомироблагроліс» провело реорганізацію деяких дочірніх підприємств, шляхом з’єднання та створення великих, конструктивно працюючих підприємств. 
На сьогоднішній день до складу обласного підприємства входить 10 дочірніх підприємств (42 лісництва, 80 майстерських дільниць, 510 обходів). Загальна площа земель лісового фонду ЖОКАП «Житомироблагроліс» складає 298,2 тис. га.
Сьогодні найголовніше наше завдання – це зберегти ліси, примножувати багатства природи для людей.
Можна відмітити, що за 13 років було проведено лісовідновлення на площі майже 21 тисяча 673 гектари. Для вирішення цих проблем на кожному підприємстві створені розсадники, де вирощується посадковий матеріал і не тільки головних лісоутворюючих порід, а також різні види дикоростучих для озеленення міст, дачних масивів, створюються плантації новорічних ялинок. Так, в 2013 році лісорозсадники створені на площі майже 8 га, де вирощується майже 5 млн. сіянців.
Останнім часом підприємства вирощують посадковий матеріал в теплицях, це дає змогу отримати якісний посадковий матеріал для створення високопродуктивних насаджень. В цьому плані хочеться відмітити: ДП «Малинський лісгосп АПК», ДП «Дзержинський лісгосп АПК», ДП «Словечанський лісгосп АПК».
Велика увага приділяється охороні та захисту лісів від самовільних рубок, різного роду шкідників і хвороб та охороні лісів від пожеж, які приносять велику біду та важкі наслідки. Всі підприємства, без виключення, забезпечені засобами гасіння лісових пожеж. На озброєнні підприємств знаходяться 12 пожежних автомобілів, які приведені в повну готовність. На ці заходи тільки в 2013 році витрачено нашим дочірнім підприємством більше як 400 тис. грн. Найкраще ця робота проводиться в таких підприємствах як: ДП «Словечанський лісгосп АПК», ДП «Малинський лісгосп АПК», ДП «Олевський лісгосп АПК».


За роки нашої роботи придбано всі необхідні основні засоби для ведення лісового господарства, забезпечення працівників необхідним офісним обладнанням та інвентарем. На даний час вартість основних засобів складає понад 30 млн. грн., в тому числі придбано, побудовано або модернізовано та реконструйовано близько 40 будівель та споруд; придбано понад 50 тракторів, понад 240 одиниць автотранспортної техніки та інших технічних засобів для ведення лісового господарства при повній відсутності бюджетних коштів.
Лісова охорона постійно проводить рейди по виявленню лісопорушників, що дає змогу ефективно запобігати скоєнню правопорушень проти природи. Тільки за 8 місяців цього року притягнуто до відповідальності 37 осіб.
На даний час в підприємстві працює більше як 1500 працівників, середній вік працюючих - до 45 років, середня зарплата складає 2750 гривень. Нашими підприємствами сплачено до бюджетів всіх рівнів за ці роки 200 млн. грн., в тому числі спрямовано до обласного бюджету понад 20 млн. грн. Якщо проаналізувати роботу дочірніх підприємств за 8 місяців поточного року, то до бюджетів усіх рівнів сплачено податків в розмірі 20,9 млн. грн., із них – до державного бюджету – 1,6 млн. грн., до обласного – 3,5 млн. грн., до Пенсійного фонду – 10,2 млн. грн.
А на момент створення ми мали збитки в розмірі 136 тис. грн. З року в рік наше підприємство підвищує свою ефективність виробництва та працює тільки на прибуток. Станом на 01.07.2013 року балансовий прибуток склав 1,7 млн. грн.


Ліс споконвіку був і залишається вірним другом і захисником людини. А натомість потребує для себе лише одного – людської любові і турботи, бо не може постояти за себе перед споживацьким відношенням, безгосподарністю та недбальством. Чим більше ми беремо від лісу, тим більше необхідно йому віддавати, повністю відновлювати та охороняти лісову родючість і всі лісові ресурси. Це вимагає від нас відповідального ставлення задля цієї благородної мети.
Користуючись нагодою хочу тепло і сердечно привітати всіх лісівників з професійним святом «Днем працівника лісу», подякувати Вам за невтомну, самовіддану працю, побажати міцного здоров’я, родинного затишку, миру, злагоди, успіхів в нелегкій, але благородній праці на благо рідної Житомирщини, на благо України!
Категорія: Ліс | Переглядів: 904 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |